Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Vidmantas Bagdonas pademonstravo, kaip gaisro metu panaudojamas termovizorius.

Per gaisrą, pirminiais duomenimis, išdegė apie 80 kv. m ploto miško paklotės.

Grybautojai rinkdami grybus turėtų būti atsargesni. Tai parodė ir vakar apie 11 val. šalia Nausodžio kaimo įvykęs gaisras, kuomet, pirminiais duomenimis, išdegė apie 80 kv. m miško paklotės.

Spėjama, kad gaisrą galėjo sukelti grybautojo numesta nuorūka. Tokiu metų laiku miško paklotė dėl įkaitintos stiklo šukės negalėjo užsidegti. Tad liko tik du variantai – arba grybautojai, arba miške dirbantys asmenys. Kertamų medžių nematyti, todėl pastarasis variantas atkrito.

Gaisrą ugniagesiai gelbėtojai gesino vandeniu, taip pat naudojo kitas priemones. Viena jų – termovizorius. „Su juo galime pamatyti, kuri vieta dar yra įkaitusi, ir ją atvėsinti. Tik įsitikinę, kad neliko nė vienos galimos žiežirbos, palikome įvykio vietą“, – kalbėjo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Vidmantas Bagdonas.

Miško gaisrus sudėtinga gesinti ir dėl privažiavimo prie gaisro vietos. „Šiuo atveju, nors ir nebuvo lengva, tačiau privažiuoti galėjome“, – tikino V. Bagdonas.

Ugniagesiai gelbėtojai atkreipė dėmesį, kad grybautojai miške turi elgtis atsakingai, nenumesti neužgesintų nuorūkų ir panašiai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas