Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Proginės statulėlės – metų geriausiems

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-10-07
Nominacijomis ir gėlėmis apdovanotų pedagogų dvyliktukas su juos pasveikinusiais rajono vadovais Antanu Kalniumi, Dangiru Samaliumi ir Seimo nariu Antanu Vinkumi.

Tarptautinę mokytojų dieną Kretingos muziejaus Baltojoje salėje dvylikai geriausių rajono šių mokslo metų pedagogų įteiktos kretingiškės dailininkės Lidijos Kuklienės sukurtos spalvingos nominacijos ir juvelyro Gražvydo Kasparavičiaus iš metalo, gintaro ir medžio padarytos proginės statulėlės. Tradicinį renginį „Skrendantys ant pašaukimo sparnų“, įterpdamas savo atliekamų dainų, vedė grupės „El Fuego“ solistas Rokas Spalinskas.

Pagerbti ir už pasiekimus, ir už bendruomeniškumą

Tarp apdovanotųjų – Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Loreta Bernienė, kuriai skirta nominacija „Metų mokytojas – už akademinius V–VIII klasių mokinių pasiekimus“; Simono Daukanto progimnazijos mokytojai Linai Beniušienei įteikta nominacija „Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo kūrybinių idėjų generatorius“; Darbėnų gimnazijos neformaliojo švietimo mokytojui Aivarui Bružui – „Metų atradimas“; Salantų gimnazijos biologijos mokytojai metodininkei Rasai Bumblienei – „Metų mokytojas – už darnaus vystymosi ir aplinkosauginių idėjų įgyvendinimą“; Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos informacinių technologijų mokytojui ekspertui Aidui Kuteliui – „Kūrybinių idėjų generatorius“; Pranciškonų gimnazijos pradinio ugdymo mokytojai metodininkei Soterai Martusevičienei – „Metų mokytojas – už akademinius I–IV klasių mokinių pasiekimus“; Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos socialinei pedagogei metodininkei Daliai Mockuvienei – „Bendruomeniškumo puoselėtojas“; mokyklos-darželio „Žibutė“ meninio ugdymo mokytojai Erikai Ostrenkovai – „Metų atradimas“; lopšelio-darželio „Žilvitis“ meninio ugdymo mokytojai metodininkei Daivai Samalienei – „Metų mokytojas – už kūrybinius mokinių pasiekimus“; Pranciškonų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai ekspertei Irmai Šedienei – „Metų mokytojas – už akademinius IX–XII klasių mokinių pasiekimus“; Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktoriui Kęstučiui Trakšeliui – „Vadovas-lyderis“; Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro fizinio ugdymo vyresniajam mokytojui Kęstučiui Valiukui – „Metų mokytojas – už sportinius mokinių pasiekimus“.

Neįkainojama vertybė – šeima

Ne vieną švietimo reformą ir su jomis susijusius sunkumus išgyvenusius pedagogus pasveikino rajono meras Antanas Kalnius. Pagarbos vertiems šios profesijos žmonėms, sakė, verta nusilenkti. „Jūs dabar mokote tuos, kurie ateityje mokys kitus“, – linkėdamas degančių širdžių ir šviesių minčių, kalbėjo meras.

Seimo nario Antano Vinkaus žodžiais, kasmet, kai spalio 5-ąją, Tarptautinę mokytojo dieną, nešini gėlėmis po gatves pasklinda moksleiviai, jį aplanko mintis, jog kas bebūtų – pirmokai ar abiturientai, – kiekvienas turi savo mokytojų, kurie ilgam išliks atmintyje, nes mokė suprasti pasaulį, pažinti aplinką ir žmogų. Mokyklos klasėje auga būsimieji vadovai, gydytojai, kitų sričių specialistai. A. Vinkus savo gyvenimiškais pavyzdžiais perteikė, kaip svarbu yra nuo mažens siekti tikslo ir įrodyti, kad pasiekti įmanoma, jeigu tik pasistengsi.

„Kai buvau vaikas, mes gyvenom skurdžiai. Gėdijausi, kai man, mokiniui, mama liepdavo turguje brangiau pardavinėti iš Klaipėdos jos parvežtas pigiau nupirktas bandeles. Tačiau mama mane mokė, kad gėda yra vogti, bet ne parduoti. O kartą, kai, būnant Palangoje, mama prakalbo, kad mes niekada negyvensim taip gerai, kaip antai tie gatvėmis vaikštantys poilsiautojai, nes nelemta, aš pažadėjau: užaugęs būsiu ministras! Ir tai išsipildė!“ – kalbėjo praeityje buvęs Lietuvos sveikatos apsaugos ministras, vėliau ambasadorius A. Vinkus. Jis teigė pats Kretingoje turėjęs tokių mokytojų, bet pasidžiaugė ir dabartinais, kurie supranta ir vienodomis akimis žvelgia į kiekvieną vaiką, nepaisant visuomenės sluoksnio.

Neįkainojama vertybe Seimo narys laiko šeimą, vadino ją didžiausiu socialiniu turtu. Ypač dabar, kai politikai tiek daug svarsto apie partnerystę ir su tuo susijusias peripetijas, esą labai svarbu vaikui nepasiklysti nuomonių įvairovėje. „Jums, mokytojai, tenka didžiulė atsakomybė formuojant mokinio požiūrį į vertybes“, – kalbėjo A. Vinkus, paraginęs jaunąją kartą mokyti tų moralinių nuostatų ir tradicijų, kurias šimtmečiais skiepijo mūsų tėvai ir protėviai, visada prisiminti savo šaknis.

Mokytojų dienos proga už indėlį į rajono švietimą padėkojusi, kaip atviravo, arčiausiai širdies esančiai pedagogų bendruomenei, ypač tiems, kurie yra kelią ir kitiems rodantys lyderiai, Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė atsigręžė į A. Vinkų, teigdama, kad mokytojas gali būti ne vien tik tas, kuris dirba mokykloje. „Mokytojas gali būti ir močiutė namuose, ir mama, ir sutiktas doras kaimynas. Jūs mums taip pat esat mokytojas“, – Seimo nariui sakė vedėja.

Šventę vainikavo spektaklis

Pacitavęs Motinos Teresės žodžius, kad svarbiausia ne, ką darai, o kiek meilės į tai įdedi, A. Vinkus nuo savęs padėkos raštu ir Lietuvos vėliava už kūrybingą vadybinį ir administracinį darbą apdovanojo Kretingos rajono švietimo centro direktorę Adelę Mazeliauskienę, taip pat – Marijos Tiškevičiūtės mokyklos direktorę Ievą Rukšienę, „Žilvičio“ lopšelio-darželio direktorę Birutę Ėvaltienę, Kretingos meno mokyklos direktorių Bernardą Anužį, simbolines asmenines dovanėles įteikė Pranciškonų gimnazijos direktoriui Alvydui Virbaliui, Darbėnų gimnazijos direktorei Sonatai Litvinienei, puokštę gėlių skyrė Švietimo skyriaus vedėjai A. Burbienei.

Renginyje dalyvavusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Klaipėdoje Virginija Kazakauskienė juokavo, kad visuomet atsiranda pedagogų, apie kuriuos sakoma mokytojas „nuo Dievo“, dar yra mokytojų, apie kuriuos sakoma „padėk, Dieve“ , bet yra tokių, apie kuriuos sakoma „neduok, Dieve“.

„Esu įsitikinusi, kad trečiajai kategorijai priklausančiųjų šioje auditorijoje tikrai nėra, daugiausia – skrendančių ant pašaukimo sparnų“, – kalbėjo ji.

Nominantams ir jų pasveikinti atėjusiems ugdymo įstaigų vadovams, kolegoms, visai Kretingos rajono švietimo bendruomenei viešnia linkėjo pasidžiaugti Mokytojų dienos šventės akimirkomis. „Ne reitingai, ne stebėsenos rodikliai, ne rezultatai žmones daro laimingais, o gebėjimas sustoti, pabendrauti. Ne be reikalo sakoma, kad kas moka švęsti, tas moka gerai ir dirbti“, – teigė V. Kazakauskienė.

Vakare rajono mokytojai Švietimo skyriaus buvo pakviesti į Klaipėdos dramos teatrą pasižiūrėti lenkų režisierės Agatos Dudos-Gracz spektaklį „Meilė“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas