Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Apie miestietišką medų ir norą perduoti tradicijas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-10-04
Simona Mikelkevičienė ir jos vadovaujamo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos „Bičiulių“ būrelio nariai Gita Maksvytytė bei Aironas Paulikas įsitikinę, kad miesto bičių medaus skonis yra kitoks.

Du avilius bičių ant pastato stogo laikanti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bendruomenė šiemet suskaičiavo pirmąjį derlių – 42 litrai medaus.

„Maisto ir vaisto“ mažiau, ir jis – kitoks

Medų išsukti teko gimnazijos ūkio dalies vedėjai Simonai Mikelkevičienei.

„Man šis darbas – įprastas, treji metai pati bitininkauju kaime, laikau 16-a avilių. Tačiau šįkart sąlygos buvo ekstremalesnės, kadangi procesas vyko taip aukštai“, – atviravo pašnekovė. Ji palygino: mieste gyvenančios bitės medaus per tą patį laikotarpį sunešė mažiau, be to, nuo „kaimietiškojo“ produktas skiriasi spalva, skoniu ir kvapu – tai dėl to, kad surinktas iš aplink mokyklą gausiai augančių liepų.

Unikaliu medumi gimnazijos ugdytiniai bei darbuotojai nustebino ir ką tik Kretingoje praūžusios Moliūgo ir rudens derliaus šventės lankytojus. Žmonės saldųjį „maistą ir vaistą“ ragavo arba pirko už auką. Surinkti pinigai bus panaudoti Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuotam bandomajam projektui, kuriuo siekiama skatinti miesto bitininkystę, tęsti. Įgyvendinant šį projektą, pernai rugpjūtį ant pastato stogo ir buvo pastatyti aviliai.

„Gimnazijoje aš vadovauju dar ir „Bičiulių“ būreliui. Su mokiniais kalbamės, kad bites reikia saugoti, kad be jų neišgyventų augalai, jos svarbios ekosistemoms ir bioįvairovei išsaugoti“, – pasakojo Simona. Su savo ugdymo įstaigos gimnazistais ji planuoja atlikti miesto medaus mokslinius tyrimus, o edukacines pamokas yra kviečiama surengti ir į kitas rajono ugdymo įstaigas.

Linksmas šurmulys mugėje dalyvavusio jaunimo palapinėje.

Susitelkė 14 rajono mokyklų ir darželių

„Bitininkystė yra ypatingas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ir su didele meile jį koordinuojančios Simonos projektas. Bet mes taip pat džiaugiamės, kad Moliūgo ir rudens derliaus šventėje dalyvauti šiemet pirmą kartą kaip kumštis susitelkė ir kitos rajono ugdymo įstaigos, pradedant lopšeliais-darželiais, baigiant progimnazijomis ir gimnazijomis. Be Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo, Rotušės aikštėje vykusioje mugėje dalyvavo 14 ugdymo įstaigų“, – teigė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Ramoškienė.

Mokyklos ir vaikų darželiai stebino ugdytinių rankomis pagamintu muilu, pintomis juostelėmis, sukomponuotomis rudens puokštėmis, praeiviams siūlė kavos ir kokteilių, Kretingos meno mokyklos atstovai dėmesį traukė kūrybiniais darbais, be to, spalvotais dažais piešė ant veidų, savo knygą „Pasąmonės siluetai“ pristatė Pranciškonų gimnazijos mokinė Arvydė Paulauskaitė.

Ant stalų netrūko ir naminių pyragų. „Po mugę vaikštinėjantys kretingiškiai ir miesto svečiai šiais skanėstais vaišinosi linkėdami už aukas nusipirkti produktų ir kitais metais tokių pat skanių pyragų iškepti dar“, – pasakojo R. Ramoškienė.

Specialistės žodžiais, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ir Švietimo skyriaus iniciatyva sutelkti šventėje dalyvauti rajono mokyklas ir darželius pasiteisino ir turi prasmę – miesto renginiuose smagu matyti kuo daugiau jaunų veidų, norisi, kad vaikai iš vyresniųjų perimtų gražias tautos tradicijas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas