Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo nedrąsaus vaiko – iki jaunimo

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2022-09-30
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos vienuoliktokas Mykolas Daračius savo aktyvią veiklą pradėjo mokinių parlamente.

Lubių kaime gyvenantis Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos vienuoliktokas Mykolas Daračius savo gyvenimą pakeitė vos per vieną mėnesį: „Per karantiną sėdėdamas namuose supratau, kad daugiau nebenoriu tylėti ir turiu kažką veikti.“ Kažkada labai nedrąsus paauglys šiemet mieste įvykusiuose „Jaunimo apdovanojimuose“ pelnė metų jaunimo lyderio vardą.

Dalyvavo rinkimuose

Praėjusiais metais Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje buvo renkamas naujas parlamentas, į kurį pateko ir Mykolas. Tuomet kandidatavo 13 jaunuolių, iš kurių 9 buvo atrinkti atstovauti mokiniams parlamente.

„Ankščiau į parlamentą mokinius paskirdavo mokytoja, tačiau pasikeitus vadovei buvo nuspręsta rengti demokratinius rinkimus“, – kalbėjo M. Daračius. Šiuo metu gimnazijos parlamentą kuruoja istorijos mokytoja Dalia Zibalienė.

Kai buvo renkamas parlamentas, Mykolas mokykloje buvo naujokas. Prieš tai jaunuolis mokėsi Kartenos mokykloje-daugiafunkciniame centre. „Kai atėjau į gimnaziją, prasidėjo karantinas. Visus metus mokiausi iš namų. Iki tol buvau labai ramus ir tylus vaikas, tačiau tas karantinas mane pakeitė. Supratau, kad toliau taip sėdėti nebenoriu, turiu kažką veikti“, – kada ėmė galvoti apie aktyvesnį dalyvavimą gimnazijos veikloje atskleidė M. Daračius.

Pirmas jaunuolio žingsnis – parlamento rinkimai. „Mokykloje manęs niekas nepažinojo, tad per mėnesį turėjau susipažinti su daugybe žmonių, dalyvauti bendruomenės veikloje, – sunkumus įvardijo jis. – Buvau nustebintas, kuomet sužinojau, kad rinkimuose surinkau daugiausiai balsų. Greičiausiai tai ir buvo mano lūžis pradėti judėti pirmyn.“

Atvėrė akis

Kita veikla, kuri paskatino vienuoliktoką aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje – tarptautinis projektas „Nordplus“. „Tą patį spalio mėnesį mane pakvietė vykti į Estiją pagal šią programą. Tuomet abejojau, nes buvau naujokas. Vis dėlto ši kelionė atvėrė man akis, parodė galimybes, išlaisvino žinias. Iš jos visi grįžome su naujomis idėjomis ir mintimis“, – tikino M. Daračius.

Šią savaitę į gimnaziją yra atvykę mokiniai iš Danijos, Kopengahos atvirosios gimnazijos. „Vėliau mes vyksime pas juos. Tai tarsi mainų programa“, – paaiškino Mykolas.

Per šią programą mokyklos keičiasi savo patirtimi. Šių metų projekto tema – ekologija, Baltijos jūros užterštumas. „Darome visokius laboratorinius bandymus, pavyzdžiui, žiūrėjome kaip ilgai mikroplastikai išlieka vandenyje“, – įvardijo Mykolas.

Dalyviai vyko ir prie jūros, kad sužinotų, kiek yra užteršti paplūdimiai. Taip pat – į Klaipėdos universitetą, Lietuvos Jūrų muziejų. „Mūsų tikslas atlikti laboratorinius darbus ir atkreipti dėmesį į Baltijos jūros taršą, nes ji yra viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje“, – svarbą įvardijo M. Daračius.

Tokie projektai, gimnazisto teigimu, ugdo jaunimą. „Jaunimas tikrai yra smalsus. Manau, mūsų karta mokosi per vizualinius dalykus, patirtį. Neužtenka to paprasto sauso sėdėjimo klasėje. O tokie projektai labai išugdo žmones. Kai aš atėjau į gimnaziją, jie atvėrė mano turimas žinias“, – tvirtino jis.

Nuo šių metų Mykolas pradėjo aktyviai dalyvauti ir Kretingos jaunimo veikloje. „Metų pradžioje mane pakvietė į jaunimo vasaros akademiją, kur susipažinau su jaunimo reikalų koordinatore Inga Biliūnaite-Rušinske“, – pradžią prisiminė septyniolikmetis.

Jo manymu, aktyvaus jaunimo rajone netrūksta: „Vienuose mokymuose mums akcentavo, kad visi jaunuoliai yra aktyvus. Tik vieni nėra labai drąsūs ir renkasi kitus dalykus.“

Vylėsi laimėti

Mykolas, sužinojęs, kad yra kandidatas į metų jaunimo lyderio vardą, vylėsi laimėti, bet nesitikėjo: „Varžiausi su stipriais kandidatais. Pavyzdžiui, Urtė Endružytė – tikrai labai aktyvi rajono jaunimo veiklose. Aš tuo metu daugiau reiškiausi gimnazijos lygiu.“

Jaunuolis mano, kad yra vertas jaunimo lyderio vardo. „Tai mane dar labiau įpareigoja garsinti Kretingos vardą. Tai ir ketinu daryti. Šiuo metu esu pateikęs parašką dalyvauti Lietuvos tūkstantmečio vaikų laidoje. Ar pateksiu, dar nežinau“, – atskleidė jis.

Dalyvauti šioje laidoje Mykolas yra bandęs ir penktoje klasėje, tačiau tuomet jo neišrinko. „Esu dalyvavęs tos laidos filmavime. Tai – neįkainojama patirtis, – sakė M. Daračius. – Dalyvauti tokioje laidoje man būtų didelė garbė, gyvenimiška patirtis. Tokiam projektui turi ruoštis, iš to daug gali pasimokyti. Taip pat mokaisi kontroliuoti savo emocijas.“

Neatmeta galimybės tapti politiku

Jaunuolis labiausiai domisi geografija, biologija. Jis yra dalyvavęs biologijos olimpiadoje, šiemet norėtų patekti į geografijos.

Po mokyklos vienuoliktokas ketina mokytis režisūros arba fotografijos. „Fotografija – mano pomėgis. Labai norėčiau iš arčiau pažinti šią profesiją“, – atviravo M. Daračius.

Jis neatmeta galimybės tapti ir politiku. „Su mokykla esame vykę į Seimą. Tai ten būdami kartu su gimnazijos prezidente Karolina Mažrimaite juokavome, kad atvažiavome į būsimą savo darbo vietą“, – juokėsi Mykolas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas