Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laukiniai gyvūnai kelyje

  • Keliuose
  • 2022-09-20

Iki rugsėjo pradžios Klaipėdos apskrityje jau užregistruoti 433 eismo įvykiai, per kuriuos automobiliai susidūrė su laukiniais į kelią išbėgusiais gyvūnais. Iš jų per keturis nukentėjo žmonės. Kretingos rajone užfiksuoti 73 tokio pobūdžio eismo įvykiai.

Rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač išauga rudenį ir pavasarį, kai žvėrys rujoja ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas. Gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, juos pastebėti dažnai trukdo ir rūkas ar dargana, be to, prognozuoti automobilio šviesų apakintų gyvūnų elgesį – itin sunku.

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai vairuotojus  ragina būti atidesniais, esant galimybei, naudoti ir papildomas, atbaidyti gyvūnus galinčias priemones, pavyzdžiui, ultragarso švilpukus. Tai nedidelis prie automobilio priekinio bamperio arba šoninio veidrodėlio lengvai pritvirtinamas įrenginys. Ultragarsą prietaisas pradeda skleisti automobiliui pasiekus 30–40 km/h greitį.

Taip pat svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas galėtų suvaldyti automobilį. Vietovėse, kur yra kelio ženklas „Laukiniai gyvūnai“, elgtis labai atidžiai, pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, važiuoti pro jį lėtai. Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeisti arba žuvo žmonės, nukentėjo gyvūnas, buvo apgadintos transporto priemonės arba kitas turtas – vairuotojas privalo apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas