Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aplinkosaugininkai „teršėjo“ niekaip neįveikia

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2022-09-13

Dėl nuotekomis neva teršiamos gamtos ir jai padarytos žalos su aplinkosaugininkais ietis sukryžiavęs Kiauleikiuose gyvenantis tautodailininkas Virgilijus Vaičiūnas triumfuoja trečią kartą: paskutinę vasaros dieną Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų priimta nutartis ir vėl palanki jam.

Administracinėn atsakomybėn iš naujo patrauktas V. Vaičiūnas teismo prašė panaikinti šiemet gegužės 20 dieną Aplinkos apsaugos departamento priimtą nutarimą skirti jam 100 eurų baudą, nes nesijaučia kokį nors nusižengimą padaręs.

Sertifikuotą buitinių nuotekų valymo įrenginį už 3 tūkst. eurų iš bendrovės „Serenika“ nusipirkęs žmogus į Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnų akiratį pirmą kartą pateko pernai, kai, atlikus laboratorinę kontrolę, buvo nustatyta, jog išleidžiamose nuotekose bendras azoto bei fosforo kiekis viršija leistinas normas. Remdamasi kretingiškių aplinkos specialistų protokolu, kovo mėnesį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Peleckienė tuomet dėl aplinkos teršimo nuotekomis įrenginio savininkui buvo paskyrusi 300 eurų baudą. Su tyrimo rezultatais ir su bauda V. Vaičiūnas nesutiko, pateikė skundą Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmams ir bylą laimėjo, nutartis buvo paskelbta pernai lapkričio 9 d. Be to, pirmosios instancijos teismo sprendimą šių metų sausio 6-osios nutartimi patvirtino ir Klaipėdos apygardos teismas, tačiau Aplinkosaugos departamentas neatlyžo – pagal naują administracinio nusižengimo protokolą, surašytą 2022 kovo 29 d., tiesa, šįkart suformulavo, kad už padarytą gamtai žalą, tautodailininką užsimojo nubausti 100 eurų bauda, motyvuojant, kad šioje administracinėje byloje anksčiau įsiteisėję teismų sprendimai jokios prejudicinės reikšmės neturi.

Tačiau teismas laikėsi priešingos nuomonės, todėl, įvertinęs visas bylai reikšmingas aplinkybes, Aplinkos apsaugos departamento nutarimą panaikino ir pradėtą administracinio nusižengimo teiseną V. Vaičiūno atžvilgiu nutraukė.

„Žinoma, kad džiaugiuosi. Juk jeigu iš esmės už tą patį būčiau baudžiamas du kartus, pagal Europos Konvenciją būtų pažeistos mano, kaip žmogaus, teisės“, – neabejojo V. Vaičiūnas.

Ši nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo išsiuntimo per Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmus gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas