Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokyklos laukia pokyčiai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-09-09
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filiale rugsėjį pasitiko beveik 400 mokinių.

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai įvykdžius profesinio mokymo įstaigų pertvarką, šiuos mokslo metus buvusi Kretingos technologijos ir verslo mokykla pasitiko nauja iškaba, kuri skelbia, kad nuo praėjusio amžiaus 8-o dešimtmečio pradžios čia, Kretingsodyje, veikianti mokykla tapo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialu.

Jam, iki įvyks konkursas pareigoms užimti, laikinai vadovauja filialo direktorė Jurgita Petraitienė. Naujuosius mokslo metus čia pasitiko 372 mokiniai ir 70 filialo darbuotojų. Profesinio mokymo programose mokosi 213 mokinių, IX–X klasėse – 47, suaugusiųjų ir jaunimo klasėse – 112 mokinių.

„Neabejoju, kad jų daugės – priėmimas pratęstas iki lapkričio mėnesio“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė, kurios pastebėjimu, Kretingos filialą ir jame siūlomas mokymo programas gali rinktis tie, kurie nepritampa bendrojo ugdymo gimnazijose ar aukštoji mokykla nepateisino lūkesčių. Įprastai po rugsėjo 1-osios dar padaugėja ir besimokančių suaugusiųjų, nusprendusių, kad vis dėlto verta siekti vidurinio išsilavinimo.

Prieš įvardindama Kretingos filialo perspektyvas, D. Martišauskienė pasidžiaugė filialo administracijos, pedagogų bendruomenės, kitų darbuotojų pastangomis, kad mokyklos prijungimo prie Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro procesai vyktų sklandžiai, darniai – visi norminiai dokumentai buvo parengti laiku, o laikinoji direktorė Rita Andrijauskienė sugebėjo telkti kolektyvą, palaikyti pozityvią darbinę nuotaiką.

Kolektyvą, mokinius pasveikino Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė.

„Tai teikia optimizmo, kad ir toliau dirbsime sutelktai, pasieksime dar geresnių rezultatų“, – teigė D. Martišauskienė, kurios požiūriu, visų pastangos turėtų būti sutelktos esminiam tikslui – kad Kretingos filialas taptų patrauklia ir mokiniui, ir suaugusiajam mokymo įstaiga, galinti pateikti platų mokymosi programų spektrą. Todėl šalia jau esamų virėjo, ekspeditoriaus, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos verslo darbuotojų, automobilių remontininkų, mechatronikos mokymo programų ne tik kad išliks traktorininkų, B kategorijos vairavimo, jaunojo ūkininko kursai, bet atsiras ir naujų. „Norėtume rengti mokymus ir Užimtumo tarnybos interesantams, ir kitiems suaugusiesiems, kuriuos mokytis siųstų darbdaviai. Svarstome apie krovininių mašinų remontininkų programą, planuojame plėtoti inžinerinės pramonės programas, pradėti vykdyti naujas su grožio industrija susijusias programas, o kadangi Kretingos kraštas ir jo apylinkės turi gilias žemdirbystės tradicijas, padiskutavus su žemdirbiais, bus galima numatyti ir su augalininkyste, gyvulininkyste susijusius mokymus“, – vardino profesinio mokymo centro direktorė, akcentuodama ir aktyvesnį bendradarbiavimą su darbdaviais, verslininkais, kad mokymo programos atitiktų jų lūkesčius, o Kretingos filialo absolventai būtų lydimi sėkmės darbo rinkoje.

Ruošiant jaunus žmones gyvenimui, rengiamasi nuosekliai propaguoti savanorystės idėjas, kadangi šiuo sunkmečiu pagalbos reikia įvairių socialinių sluoksnių žmonėms, šis poreikis ypač išryškėjo ir kovidiniu laikotarpiu.

Ne mažiau svarbi veiklos dalis – mokyklos ūkis. „Mums bus būtina optimizuoti turimą mokyklos turtą, todėl galime tik pasidžiaugti, kad buvusiai administracijai pavyko įveikti sunkų procesą ir parengti visus dokumentus vieną bendrabučių perduoti Turto fondui“, – D. Martišauskienė sakė, kad filialo poreikiai patalpoms bus įvertinti labai atsakingai, o patalpos, parengus investicinius projektus ir suradus galimybę gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, būtų suremontuotos, modernizuojant profesinio mokymo bazę – pasirūpinta šiuolaikine įranga profesiniam mokymui.

D. Martišauskienė dar vasarą, prieš prasidedant naujiems mokslo metams, pasidžiaugė mokyklos darbuotojų ir mokinių pastangomis, kiek leidžia galimybės, puoselėti aplinką, želdinius, laikui einant norėtųsi sutvarkyti ir kitus infrastruktūros elementus, įvažiavimus į mokyklą. Didelis galvos skausmas – šildymas. „Kokį jį pasirinksime, spręsime su specialistais, nes, dabartinėmis sąlygomis, brangiai kainuoja ir malkos, anglys, – kad mokykla iki šiol yra šildoma kietu kuru, pastebėjo direktorė. – Tačiau reikia suprasti vieną dalyką – kad ir kiek skubėsime rengti investicinius projektus, inicijuoti pokyčius, per vieną dieną reikalai nepajudės, nes pritraukti lėšų, atlikti darbus reikia laiko.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas