Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rugsėjo 1-oji – naujų darbų ir lūkesčių pradžia

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-09-02
Kretingos miesto mokyklų mokiniai Rugsėjo 1-osios iškilmes pradėjo šv. Mišiomis Kretingos katalikų bažnyčioje.

Vakar, Rugsėjo 1-ąją, arba Mokslo ir žinių dieną, rajono mokyklose pasitiko gerokai per 6 tūkst. vaikų – nuo ikimokyklinukų iki abiturientų.

Rugsėjo 1-osios iškilmės, prasidėjusios šv. Mišiomis Kretingos, Darbėnų, Salantų, Kūlupėnų bažnyčiose, persikėlė į mokyklų kiemus ir kiemelius, kitas ugdymo įstaigų erdves.

Mokinių daugėja

Daugiausiai – 1 tūkst. 33 – mokinių naujuosius mokslo metus pradėjo Pranciškonų gimnazijoje: iš jų 110 – pradinėse klasėse, 503 – 5–8 klasėse ir 420 gimnazistų. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje mokysis 494 gimnazistai. Salantų gimnazijoje pasirengę mokytis 116 pradinukų, penktose–dešimtose klasėse 120 mokinių, gimnazinėse klasėse – 102 gimnazistai, ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Rasa“ – 121 vaikas. Darbėnų gimnazijos pradinėse klasėse mokysis 112 vaikų, penktose–aštuntose – 144, I–IV gimnazijos klasėse –108 mokiniai, ikimokyklinio ugdymo skyrių lankys 76, Grūšlaukės skyrių – 30 vaikų. Vydmantų gimnazijos pradines klases užpildė 88 pradinukai, 5–8 klases – 101 mokinys, gimnazijos klases – 87 gimnazistai, ikimokyklinio ugdymo skyrių „Pasagėlė“ lanko 78 vaikai. Iš viso gimnazijose naujuosius mokslo metus pradėjo 2 tūkst. 830 mokinių: 1 tūkst. 986 – miesto vietovėse ir 844 – kaimo vietovėse.

Už suteiktą paramą – Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktoriaus Kęstučio Trakšelio (kairėje) padėka kraštiečiui JAV organizacijos „Saulutė“ atstovui Artūrui Žiliui.

Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre naujuosius mokslo metus pradėjo 169, Baublių skyriuje – 27 mokiniai; Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre – 208 mokiniai; Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinėje mokykloje – 165, Marijos Tiškevičiūtės mokykloje – 346 bendrojo ugdymo ir 36 – specialiojo ugdymo mokiniai. Iš viso šio tipo mokyklose – 951 mokinys: miesto vietovėse – 382, kaimo – 569. Marijono Daujoto progimnazijoje mokysis 870, Simono Daukanto progimnazijoje – 460, Rūdaičių skyriuje – 87 mokiniai. Iš viso – 1 tūkst. 417:, iš kurių mieste – 1 tūkst. 330 mokinių. Kurmaičių pradinę mokyklą lankys 103 mokiniai, mokyklą-darželį „Žibutę“ Kretingoje – 206 vaikai. Lopšeliuose-darželiuose iš viso laukiama 696 vaikų: „Ąžuoliukas“ priims 265, „Žilvitis“ – 238, „Pasaka“ – 117, „Eglutė“ – 76 vaikus.

Iš viso į rajono ugdymo įstaigas atėjo 6 tūkst. 203 vaikai.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių šventė vyko renovuotame stadione.

Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė pasidžiaugė, kad šiuos mokslo metus, palyginti su praėjusiaisiais, ugdymo įstaigas pradėjo lankyti daugiau vaikų: ikimokyklinukų padaugėjo nuo 1 tūkst. 333 praėjusiais metais iki 1 tūkst. 357-ių šiemet, priešmokyklinukų – nuo 360 iki 381, bendrojo ugdymo mokinių nuo 4 tūkst. 389 iki 4 tūkst. 465. „Iš viso į ugdymo įstaigas šiais mokslo metais atėjo 121 vaiku daugiau“, – teigė A. Burbienė, pasidžiaugusi ir tuo, kad pastebimai sustiprėjo rajono ugdymo įstaigų infrastruktūra, gausėja mokymo priemonių, ypač pagerėjo mokyklų apsirūpinimas kompiuteriais ir įranga.

Išeivių rūpesčiu – sensoriniai kabinetai

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) lietuvių išeivių iniciatyva, trijose mūsų rajono mokyklose – Jurgio Pabrėžos universitetinėje, Darbėnų ir Salantų gimnazijose – įrengti sensoriniai kabinetai, kurie visų pirma skirti mokyklų bendruomenių emocinei savijautai pagerinti. Lėšų kabinetams įrengti parūpino JAV gyvenančios lietuvės Dainos Siliunas įkurta organizacija „Saulutė“, kuriai Žemaitijos regione atstovauja mūsų kraštietis Artūras Žilys.

Smagios Marijono Daujoto progimnazijos mokslo metų pradžios šventės akimirkos, kuriamos pačių mokinių.

Vakar, per Rugsėjo 1-ąją, Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje buvo iškilmingai atidaryti ir mokyklos svečiams, bendruomenei pristatyti du kabinetai – logopedo ir sensorinis psichologo konsultacijoms teikti.

„Lietuviai išeiviai mus susirado patys – Artūras Žilys išsakė idėją, kuri mums labai tiko jau vien todėl, kad po mūsų gimnazijos stogu dirba ir Marijos Tiškevičiūtės mokykla, ugdanti vaikus su specialiaisiais poreikiais, gimnazija rengiasi ir įtraukiajam ugdymui, o ir apskritai mokyklos tikslas – kad kiekvienas mokinys, mokytojas joje jaustųsi gerai. Mokykla teikia ne tik akademines žinias – čia vaikai auga, bręsta, jiems būtinos ne tik žinios, bet ir emocinė pagalba“, – Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys teigė, kad jo vadovaujamoje mokykloje profesionalią pagalbą teikia psichologė ir socialinė pedagogė, be jų, prie emocinės gimnazistų būklės gerinimo prisideda gimnazijos administracija, klasių vadovai.

JAV lietuviai išeiviai logopedo ir sensoriniam kabinetams paskyrė 11 tūkst. Eur, kabinetai aprūpinti šiuolaikiška įranga, sensoriniame kabinete bus teikiamos ne tik konsultacijos, bet ir taikoma šviesos, judesio terapija, sudarytos visos galimybės atsipalaiduoti, ir tam pasitarnaus ergoterapiniai baldai. „Visa tai orientuota į asmenybės ūgtį, o aplinką leidžiantys pakeisti kabinetai skirti visai mokyklos bendruomenei“, – K. Trakšelys sakė, kad gimnazijoje mokosi 2 mokiniai su ypač dideliais specialiaisiais poreikiais, su mažesniais – 9.

Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija taip pat dalyvauja Lietuvos „Tūkstantmečio mokyklų“ pažangos programoje – jau rengiami investiciniai planai, ir, pirminiais duomenimis, šioje gimnazijoje už 0,5 mln. Eur bus įrengtos 4 gamtos mokslų laboratorijos ir 3 klasikiniai kabinetai teorinėms žinioms teikti. „Iš esmės steigiamas STEAM centras, kurio Klaipėdos kraštas dar neturėjo ir kuriame savo žinias gilins viso rajono mokiniai – tinklaveika yra pagrindinė šio projekto idėja, suvienysianti viso rajono mokinius – nelieka mokinių skirstymo, atvirkščiai, visiems suteikiamos vienodos galimybės mokytis, siekti žinių“, – K. Trakšelys paaiškino, kad ir steigiamoje karjeros studijoje bus konsultuojami viso rajono mokiniai.

Pagal pažangos programą gimnazijoje atsiras ir gabių mokinių akademija, o kad mokytis būtų įdomiau – pamokų ir mokymo metodų įvairovei įsteigta lauko klasė. „Be viso to, nelaukdami pažangos programos, pakoregavome ugdymo turinį, ir nuo šiol devintokams ir dešimtokams bus vedamos emocinio-socialinio ugdymo pamokos – manome, kad nuo vidinės mokinio būsenos priklauso ir mokymosi rezultatai“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas