Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Naudodamiesi daiktais, tapusiais neatsėjama kasdienybės dalimi, vargu ar susimąstome apie jų atsiradimo istoriją. Manoma, kad pirmasis sofos lovos prototipas buvo sukurtas dar Senovės Egipte. Deja, viskas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Patys galite įsitikinti, kad sofos lovos išradimas yra ženkliai įdomesnis, nei tikėjotės.

Proveržis baldų gamyboje

XIX a. įvyko istorinis proveržis baldų gamyboje. 1885 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pasirodė pirmoji pasaulyje dvigulė paslepiama lova. Ją sukūrė Sarah E. Goode. Beje, ji yra antroji pasaulyje juodaodė moteris, gavusi patentą už išradimą. Idėja atsirado bendraujant su Čikagos baldų parduotuvės lankytojais, kurie skundėsi, kad namuose trūksta vietos. Nors ir nėra įrodymų apie masinę šio baldo gamybą, jis yra laikomas sofos lovos prototipu.

Suskleidžiama lova

1899 m. Leonard C. Bailey išrado suskleidžiamą lovą. Patento piešinyje yra pavaizduota lova su metaliniu rėmu ir čiužiniu. Pakėlus metalinį rėmą tiek čiužinys, tiek rėmas susilankstydavo per vidurį. Šis sulenktą sumuštinį primenantis baldas patraukė JAV kariuomenės medicinos tarybos dėmesį. Netgi buvo pradėta masinė jo gamyba.

Pakeliama lova

1908 m. William Murphy sukūrė pakeliamą lovą. Jo vieno kambario butas San Franciske buvo itin mažas. Pastačius įprastą lovą kambaryje nebelikdavo vietos priimti svečius. Šią problemą jis išsprendė pritvirtindamas prie lovos galvūgalio mechanizmą, pakeliantį ją prie sienos. Šio modelio baldai yra iki šiol gaminami įmonės „Murphy Bed Co.“.

Sofos lovos išradimas

Bernard Castro, 1919 m. emigravęs iš Italijos į JAV, stebėdamas Metropoliteno meno muziejuje eksponuojamus baldus, nusprendė pradėti baldų gamybą. Šiuolaikiškas minkštas kampas su miegojimo funkcija, kurio mechanizmas yra paslėptas, buvo sukurtas 1931 m. Taigi Bernard patentavo mums puikiai žinomą sofą lovą.

Tiesą pasakius, šiuolaikiškos sofos nelabai daug kuo skiriasi nuo sukurtų viduramžiais. Jų veikimo principas pakankamai panašus. Bene labiausiai pasikeitė šių baldų pasirinkimas. Šiandien jis labai platus. Todėl išsirinkti savo poreikius atitinkančią sofą lovą kur kas paprasčiau.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas