Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Šiandien bet kokios įmonės IT komandos užduotis – sukurti inovatyvią, efektyvią ir saugią duomenų valdymo sistemą. Idealiu atveju, tokią, kuri leistų optimizuoti procesus įmonėje, greitai ir sklandžiai komunikuoti, saugiai dalintis informacija, nesvarbu, kur bebūtumėte. Kai mišrus darbo modelis (biure ir per nuotolį) tapo toks populiarus, svarbu, kad viskas sklandžiai veiktų ne tik įmonės patalpose, bet ir kitoje pasirinktoje darbo vietoje, Lietuvoje ar užsienyje. Būtent todėl debesijos paslaugos ir serveriai tapo neatsiejami nuo modernaus verslo. Vis dėlto, svarstantiems apie šiuolaikinius debesijos serverius, IT ekspertai turi kelias įžvalgas. Šios mintys leis ne tik geriau suvokti debesijos serverių esmę, bet galbūt ir objektyviau pasirinkti tinkamą paslaugos teikėją.

1. Cloud serveris – duomenų valdymo modelis, o ne tik vieta jų laikymui

Debesijos serveris nėra tik vieta, kurioje laikomi duomenys. Reikėtų į tokius serverius pasižiūrėti kaip į naudingų priemonių visumą, dinamišką aplinką, kuri gali maksimaliai prisitaikyti prie šiandienos poreikių ir, prireikus – kisti. Žinoma, tam reikalingi išteklių atžvilgiu „lankstūs“ ir supratingi serverių nuomos ekspertai, kurių prioritetas yra jūsų projektas ir tikslai.

Kuriant novatorišką debesijos infrastruktūrą, svarbu, kad ji būtų pasiekiama ir tokia pat patogi kiekvienam naudotojui. Priešingai nei gali pasirodyti, debesijos sistema tikrai nėra paini, jei viskas sudėliojama tinkamai, apgalvotai. Kertinė užduotis čia – pasirinkti tinkamą cloud serverį ir šio valdymo būdus.

Vienas populiariausių pasirinkimų šiai dienai yra VMware cloud – ši paslauga leis susikurti patogią, centralizuotą, optimizuotą debesijos valdymo ir priežiūros sistemą verslui. VMware serveris suteikia galimybę patogiai valdyti ir apsaugoti programas bei įrankius. Net pasirinkę hibridinį debesijos modelį, galėsite viską patogiai prižiūrėti vienoje platformoje – patys valdyti resursus, kurti naujas aplinkas, atlikti reikalingas konfigūracijas ir kt.

2. Domėtis duomenų centru – būtina

Kitas labai svarbus niuansas, kuriuo, IT ekspertai primena, domėtis yra būtina – duomenų centras. Nesvarbu, kad pasirinkus cloud serverius, fizine įranga rūpintis nereikia. Duomenys talpinami ir saugomi virtualioje aplinkoje, tačiau jai neišvengiamai reikalingas dedikuotas serveris. Todėl svarbu žinoti, kas rūpinasi fizine įranga, kur ir kokiomis sąlygomis ji laikoma.

Tiems, kurie apie duomenų centrus žinių neturi daug, pravers tam tikri orientyrai. Pavyzdžiui, ženklu, kad duomenų centras yra kokybiškas ir patikimas, gali tapti pasauliniu mastu pripažintas sertifikatas. Štai „Uptime Institute“ suteikiami TIER III sertifikatai parodo, kad duomenų centras atitinka ir palaiko profesionalios paslaugos kriterijus – suteikia fizinei įrangai reikalingą aplinką (nuo pastato struktūros iki temperatūros lygio), pasirūpina maksimaliai saugia virtualia ir fizine aplinkomis, užtikrina kone šimtaprocentinį pasiekiamumą ir kt.

3. Kaina – ne pagrindinis debesijos serverio vertinimo kriterijus

Natūraliai pereiname prie kitos labai svarbios pamokos – cloud serverio kaina neturėtų būti esminis serverio vertinimo kriterijus. Daugelis bando konkuruoti kainomis ir tai įvairioms įmonėms labai praverčia. Kita vertus, reikia atkreipti dėmesį į kainos ir kokybės santykį. Pavyzdžiui, išsiaiškinti, ar už itin pigaus pasiūlymo „nesislepia“ įvairios papildomos sąlygos, kurios, kintant pirminiam planui, keistų ir mokestį ar pan.

Esminiai pasirinkimo kriterijai turėtų būti patikimas, IT bendruomenės pripažintas prekių ženklas, galinga ir apsaugota įranga, laikoma sertifikuotame duomenų centre, vienas aukščiausių pasiekiamumo rodiklių, prieiga prie praversiančios programinės įrangos ir kitų įrankių. Žinoma, nepamirškite ir komandos, kuri būtų pasiruošusi padėti 24/7.

4. Procesų automatizavimas – sutaupyti ištekliai

Tam, kad sukurtumėte patogią, optimizuotą ir automatizuotą debesijos infrastruktūrą, reikalingi papildomi įrankiai. Beje, kalbant apie programas, didžiausias dėmesys turėtų būti toms, kurios realiai atneša pokytį, nesvarbu, tai saugumo gerinimas ar procesų optimizavimas. Pagalvokite, kaip galite maksimaliai automatizuoti procesus. Pavyzdžiui, reikalingą įrankių naujinimų atlikimą, duomenų kopijų kūrimą ir pan. Patyrę serverių nuomos profesionalai padės susikurti ne tik verslo poreikius atspindinčią aplinką, bet ir pasirinkti praversiančią programinę įrangą, aktualias papildomas paslaugas.

Ko gero, svarbiausia mintis čia – debesijos serveris yra kur kas daugiau nei vieta duomenų laikymui. Su tinkama komanda, tai yra galimybė susikurti modernią, įmonės poreikius atitinkančią virtualią duomenų valdymo infrastruktūrą. Kaip tiksliau? Į šį klausimą atsakys patyrę, VMware cloud paslaugą teikiantys serverių nuomos ekspertai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas