Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Ne kartą esate girdėję trumpinį UI, tačiau nežinote, ką jis reiškia? Tai – vartotojo sąsaja (angl. user interface) – žmogaus ir kompiuterio sąveikos bei bendravimo taškas įrenginyje. Kartu tai būdas, kuriuo naudotojas sąveikauja su programa ar svetaine. Kadangi tai gali vykti tik naudojantis vartotojo sąsaja, jos dizainas labai svarbus, nes gali sudaryti gerą arba blogą įspūdį ir taip pritraukti arba atstumti klientus. Plačiau apie vartotojo sąsajos dizainą ir jo svarbą pasakojame šiame straipsnyje.

Kas yra vartotojo sąsajos dizainas?

Tai skaitmeninio produkto išvaizdos, pojūčio ir interaktyvumo kūrimo procesas. Dizaineriai jį naudoja kurdami sąsajas programinėje įrangoje arba kompiuteriniuose įrenginiuose, sutelkdami dėmesį į stilių ir interaktyvumą. Šio proceso metu siekiama sukurti sąsajas, kurios būtų lengvai naudojamos ir estetiškos.

Vartotojo sąsajos dizainas apima stilistinius sprendimus, kuriuos dizaineris pasirenka kurdamas produktą, pavyzdžiui, paveikslėlį, mygtuką, meniu juostą ar poraštę. Visi šie elementai turės įtakos vartotojo sąveikai, todėl svarbu juos atitinkamai suplanuoti. Tam, kad padaryti tai būtų lengviau, neabejotinai pravers kokybiškos IT paslaugos verslui. Daugiau apie jas galite sužinoti spustelėję ant pateiktos nuorodos.

Kuo jis svarbus?

Tam, kad būtų lengviau suprasti, kuo svarbus vartotojo sąsajos dizainas, įsivaizduokite, kad turite galingiausią įrankį pasaulyje, bet jis yra painus ir sunkiai naudojamas. Nieko keisto, kad žmonės tokio įrankio atsisakys ir pasirinks tą, kurį lengviau suprasti ir kuris veikia pakankamai gerai. Daugeliu atvejų „įrankis“, su kuriuo dirba UI dizaineriai, yra programinė įranga arba svetainė, o naudotojai turi ganėtinai aiškius lūkesčius, kaip šios turėtų veikti. Čia atsiranda vartotojo patirtis, arba kitaip UX (angl. user experience).

UX profesionalų tikslas yra geriau suprasti vartotojų „kelionę“, kai jie sąveikauja su svetaine arba programine įranga. Reikia suvokti, kokia informacija vartotojams yra svarbiausia, kur šią tikisi rasti, kaip su ja sąveikauti ir dar daugiau. UX profesionalai taip pat ieško vietų, dėl kurių bendra patirtis yra kebli arba ne tokia gera, kokia galėtų būti. Gera vartotoja sąsaja paprastai yra stipraus UX ir UI dizaino rezultatas. Turint nuoseklią ir gerai suprojektuotą sistemą, skaitmeninius produktus lengviau naudoti, o tai savo ruožtu gali atnešti realią naudą verslui.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo geriau suprasti, kas yra vartotojo sąsajos dizainas ir kuo jis svarbus. Domina UI ir UX dizainerių paslaugos? Tuomet kreipkitės į šios srities profesionalus. Patyrę vartotojo sąsajos ir vartotojo patirties dizaineriai sukurs sprendimą jūsų verslo svetainei, kuris užtikrins klientų įsitraukimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas