Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Rankininkės rengiasi naujam sezonui

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2022-08-30

Rugsėjį Kretingos sporto mokykloje pasitiks viena merginų rankinio grupė, treniruojama Algimanto Pranaičio: gimusios 2008–2009 metais sportininkės, praėjusios pirminį parengimą, šiais mokslo metais pradės meistriškumo ugdymo programą.

Kretingos sporto mokyklos rankininkės, treniruojamos Algimanto Pranaičio, per vasaros sporto stovyklą startavo paplūdimio rankinio turnyre, o aikštyne Kretingoje bendrai treniruotei susirinko su rankininkėmis iš Alytaus.

„Lankyti treniruotes pasirengusios 18-a merginų, 16-a jų dalyvaus Lietuvos rankinio čempionate, dvi vyresnės merginos ketina įsigyti teisėjavimo licencijas. Tikiuosi, kad jos sėkmingai baigs kursus ir užpildys tą spragą, dėl kurios dažnai ir nukentėdavome, neturėdami savo teisėjų. Kaip rodo patirtis Lietuvos čempionatuose, teisėjų darbas dažnai nulemia galutinę vietą ar pralaimėjimus rungtynėse išvykose, kuo dažnai pasinaudoja kitos komandos“, – neslėpė A. Pranaitis.

Rugpjūtį rankininkėms buvo surengta 8 dienų stovykla, ir tai per pastaruosius 20 metų buvo pirmas kartas, kada sportininkės iš esmės ilsėjosi visą vasarą. Tai iškart pasijautė, merginoms startavus Klaipėdos paplūdimio rankinio festivalyje. Treneris apgailestavo, kad iš Klaipėdos tedalyvavo dvi komandos, tai yra perpus padalinta grupė, mūsiškės irgi varžėsi padalintos perpus. Kretingiškės sužaidė 5 rungtynes, kurias treneris įvardino labiau kaip treniruotes. „Vietų neskaičiavome, žaidėme atsargiai, kad išvengtume traumų“, – kalbėjo A. Pranaitis, nesuabejojęs, kad nauda vis dėlto buvo: rungtynės vyko dvi dienas, prie jūros, tad teko pasistengti. Stovyklaujant pavyko surengti ir mokomąsias varžybų pobūdžio treniruotes su Alytaus merginomis, stovyklavusiomis Palangoje: Kretingos sporto mokyklos rankininkėms treniruotes vedė Alytaus treneriai ir vyresnės merginos. Šia porą valandų trukusia treniruote įprasminome ilgametę draugystę su alytiškėmis“, – sakė A. Pranaitis, neslėpdamas abejonių dėl būsimo sezono: merginos paaugo, ir joms nebeužtenka turimos Kretingos sporto mokyklos salės. „Visko gali būti, kad čempionate dalyvaujančios komandos nė nesutiks žaisti išvykos rungtynių pas mus būtent dėl salės. Ir jeigu mums teks visas rungtynes žaisti svetur, kas imsis papildomų išlaidų naštos? Salė nebėra vien krepšinio problema – jau seniai į Kretingą nebeatvyksta jokia rankinio komanda. Ir jeigu atsitiks taip, kaip galvoju, iš esmės žlugdysime tai, ką per ilgus metus esame sukūrę“, – savo mintimis pasidalino ilgametis treneris.

Tačiau, nežiūrint esamos situacijos, jis pasirengęs dirbti su merginomis ir ruošti žaidėjas Lietuvos rinktinei, nes komandinis žaidimas dėl ankštos salės nelabai ir įmanomas.

Vasarą ir gražesnėmis rudens dienomis gelbsti aikštynas, vadinamasis maniežas netoli Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, bet palijus jis treniruotėms netinka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas