Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas
Jaunoji šaulė Aistė Šimkutė savo ateitį norėtų susieti su Lietuvos kariuomene.

Penkiolikmetę Pranciškonų gimnazijos mokinę Aistę Šimkutę nuo mažens domino veikla, susijusi su patriotizmu, pasiaukojimu savo šaliai. Šį rudenį bus jau treji metai, kai mergina yra jaunoji šaulė.

Nuo skautų iki šaulių

Aistė dar pradinėse klasėse dalyvavo Baltijos jūrų skautų veikloje. Bėgant laikui ji tapo nebe tiek patraukli: mergina panoro veiklos, kuri padėtų sustiprinti meilę Lietuvai. Sužinojusi, kad Kretingoje yra įsikūręs jaunųjų šaulių būrelis, panoro „pasimatuoti“ šią veiklą.

„Dvejojau, ar pradėti naują veiklą. Keliems draugams pasiūliau išbandyti ją kartu su manimi, bet, deja, visi atsisakė“, – pasakojo mergina. Galų gale, paskatinta tėvų, Aistė pasiryžo įstoti į jaunųjų šaulių gretas.

Jaunųjų šaulių veiklos skirtingos: nuo to, kaip suteikti pirmąją pagalbą, iki praktinių ir teorinių žinių apie gynybą. Būtent per šias veiklas jaunieji šauliai stengiasi tapti stipriu šalies gynybiniu rezervu.

Merginos nuomone, prasidėjęs karas Ukrainoje daugelį jaunuolių ir suaugusiųjų paskatino pasidomėti Šaulių sąjunga.

„Mokomės padėti užtikrinti viešąją tvarką, kritinės situacijos apsaugą, okupuotoje teritorijoje vykdyti ginkluotą ir nesmurtinį pilietinį pasipriešinimą, siekiant atgrasyti priešą“, – vardino Aistė.

Bendraminčių būryje

Jaunimas prisibijo

Merginos pastebėjimu, jaunimas nelabai noriai jungias į tokias veiklas, kaip šaulių: kai kurie prisibijo naujų išgyvenimų, kitokios rutinos. „Iš pirmo žvilgsnio, tai atrodo paprasta ir lengva, bet tam turi tvirtai pasiryžti. Tai – svarbi ir matoma pozicija, kuri reikalauja daug jėgų, kūrimo, atsidavimo ir psichologinio pasirengimo“, – akcentavo jaunoji šaulė.

Bet mergina pasidžiaugė, kad vis atsiranda tokių, kurie nebijo naujų iššūkių ir su didele motyvacija ateina į tokias organizacijas, kaip ši.

O kas po mokyklos?

Po mokyklos baigimo Aistė šios veiklos nenorėtų atsisakyti ir ateitį ketina sieti su šauliais, Lietuvos kariuomene. „Man ši veikla patinka, todėl jos neatsisakysiu. Baigusi mokyklą bandysiu stoti į Lietuvos karo akademiją“, – apie ateities planus atviravo jaunoji šaulė.

Evelina STONKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas