Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Kretingos muziejaus surengtą tradicinę Dvaro šventę šiais metais atkeliavo visiškai nauja atrakcija – floristinių kūrinių ekspozicija „Dvaro atspindžiai“.

Florsitinė ekspozicija „Dvaro atspindžiai“ Kretingos dvaro šventėje

Šiam projektui įgyvendinti buvo pakviestos 23 bendruomenės, organizacijos, įstaigos. Jų nariai turėjo pasitelkti vaizduotę ir savo kūriniais nukelti žiūrovus į XIX a. dvaro laikus. Kretingos muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė ir viena šios šventės vedėjų Diana Jomantaitė-Jonaitienė buvo nuoširdžiai nustebinta bendruomenių kūrybiškumu ir floristiniais gebėjimais.

„Tikrai nesitikėjau tokių nuostabių darbų, tai – tikra šios šventės puošmena. Pagrindinė šios ekspozicijos idėja buvo skatinti bendruomenės kūrybinį įsitraukimą, parodyti publikai kažką naujo. Manau, kad mums tai tikrai puikiai pavyko“, – su džiaugsmu kalbėjo D. Jomantaitė-Jonaitienė.

Viena kompozicijų paslaptingu pavadinimu „Dama su...“ atkeliavo iš Laivių kaimo. Bendruomenės pirmininkė Rožė Žvinklienė atskleidė, kad idėja pavaizduoti dvaro damą kilo vos sužinojus apie ekspoziciją ir jos temą.

„Iškart buvo aišku, kad vaizduosime dvaro damą. Kompoziciją ruošė penkios mūsų kaimo moterys ir ją pabaigėme po 4 valandų nuoširdaus darbo. Labai džiaugiuosi, kad ir gėlių patiems pirkti nereikėjo, nes jomis aprūpino dosnūs laiviškiai iš savo sodų“, – su džiaugsmu kalbėjo R. Žvinklienė.

Renginį vedusi ir kompozicijas pristačiusi D. Jomantaitė-Jonaitienė pripažino, kad pristatymui atskirai nesiruošė, bet džiaugiasi rezultatu.

„Į ekspozicijas pasižiūrėjau rytą, nieko nerepetavau. Leidau menui kalbėti už save – pažiūrėjau į kūrinius ir kalbėjau apie tai, kas man atrodė ypatinga. Žinios apie dvaro praeitį, grafų gyvenimus ir laki vaizduotė taip pat padėjo užpildyti pristatymą“, – patenkinta kalbėjo „grafienė“.

Vygantas TUZAS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas