Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Baltojoje salėje pagerbti Kretingos „perliukai“

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-08-05

Vakar Kretingos muziejaus Baltojoje salėje įvyko sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusių abiturientų, jų mokytojų ir tėvų pagerbimo šventė.

Kretingos šimtukininkai su meru Antanu Kalniumi apdovanojimų ceremonijai pasibaigus.

Linkėjo sugrįžti

Šimtukininkus, pavadinęs juos Kretingos rajoną puošiančiais perliukais, meras Antanas Kalnius tradiciškai apdovanojo padėkomis ir rašikliais, tėvus – istorinėmis knygomis apie Kretingą, Švietimo skyriaus iniciatyva, gabiausius mokinius išugdžiusiems mokytojams buvo įteikta po 50 eurų vertės knygyno čekį.

Anot mero, ši šventė – ir džiugi, ir liūdna, nes reikės atsisveikinti. Meras gabiems jaunuoliams linkėjo plačiai skleisti sparnus ir skristi savo gyvenimo keliu, įgyti arčiausiai širdies esančias profesijas, sukaupti žinių ir sugrįžti į tėviškę. „Būsit visada čia laukiami – savo mokytojų, tėvų, mūsų visų“, – kalbėjo A. Kalnius.

Nukrypdamas nuo renginio scenarijaus, Pranciškonų gimnazijos mokytojos Rasos Žygaitienės meras netikėtai paklausė, kaip atsitiko, kad 5-iems vien jos mokiniams – Gerdai Jedenkutei, Deimantei Jankauskaitei, Valdonei Jovaišaitei, Akvilei Slušnytei ir Beatričei Žiubrytei – už lietuvių kalbą ir literatūrą pavyko pelnyti aukščiausius balus?

„Ar šie moksleiviai ypatingi, ar mokymo metodai buvo tokie agresyvūs?“ – juokavo A. Kalnius. R. Žygaitienė atviravo, kad puikius rezultatus lėmė pačių mokinių nuoseklus darbas nuo pat pirmųjų klasių. „Aš labai visų jų pasiilgsiu, jie – mano širdyje. Tikiuosi, grįš, ir vėl galėsiu apkabinti“, – jautriai kalbėjo pedagogė, kuriai nuskambėjo plojimai dar ir jos gimtadienio proga.

Šimtukų mažiau, bet yra kuo džiaugtis

Iškilmių dalyvius pasveikino Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė. Atskirai ji kreipėsi į mokytojus, linkėdama vaikuose pastebėti talentus ir juos ugdyti, padėti skleistis.

„Šie metai – ypatingi, dėl pandemijos abiturientams teko įveikti pusantrų metų nuotolinio mokymosi iššūkį. Galbūt ne visi sugebėjo susitelkti, galbūt dėl to nukentėjo rezultatai. Šiemet šimtukų užderėjo gerokai mažiau negu pernai, kai turėjome jų 19-a“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė vedėja. Be to, pernai buvo Edgaras Zaboras – Pranciškonų gimnazijos moksleivis, pirmą kartą istorijoje Kretingos rajoną išgarsinęs 6 savo pelnytais šimtukais. Tokių gabių moksleivių per visą Lietuvą pasitaikė gal trys.

Šiemet šimtukų – 9, juos gavo 8 abiturientai. Be po aukščiausią balą už lietuvių kalbą gavusių 5 Pranciškonų gimnazijos ugdytinių, du šimtukus – už fiziką ir matematiką (mokytojos Irena Černeckienė ir Violeta Baltūsienė) – pelnė šios gimnazijos moksleivis Gabrielius Rimkus. Šimtukais įvertintos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinio Augusto Butenio (mokytoja Vaida Bertašienė) bei Pranciškonų gimnazijos mokinio Alekso Daukšos (mokytoja Remigija Žiubrienė) anglų kalbos žinios. <>Iš viso rajone valstybinius brandos egzaminus šiemet laikė 265 bendrojo ugdymo mokiniai ir 93 Kretingos technologijos ir verslo mokyklos moksleiviai. Populiariausias buvo anglų kalbos egzaminas, jį laikė 251 abiturientas; lietuvių kalbos ir literatūros – 224, matematikos –193 ir biologijos – 104. Apžvelgusi bendrą kontekstą, Kretingos rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Petravičienė pasidžiaugė, kad kai kurių dalykų egzaminų rezultatai pranoksta šalies vidurkį. Kretingą į priekį, kaip visada, tempia Pranciškonų gimnazija, o šiemet gerais lietuvių, anglų kalbų, biologijos ir matematikos vidurkiais savivaldybės mastu nudžiugino Salantų gimnazija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas