Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Liepos 6-oji ant Kartenos piliakalnio: liaudies dainos, „Tautiška giesmė“, patriotiškai nusiteikusių karteniškių ir miestelio svečių sambūris.

Liepos 6-oji Lietuvoje – karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Šią dieną lietuviai, gyvenantys įvairiose Lietuvos ir pasaulio vietose, sutiko vieningai – jau keturioliktąjį kartą dalyvaudami pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį“ ir 21 valandą giedodami Vinco Kudirkos sukurtą Lietuvos himną. Akcijoje dalyvavo ir Kretingos mieste, rajono miesteliuose, kaimuose gyvenantys piliečiai.

Minėjo dviejose vietose

Kretingoje, prie rajono Kultūros centro, šalia „Vaidilos“ skulptūros, miestiečių laukė šventinė erdvė šeimoms, kurioje mažiesiems gyventojams netrūko pramogų – vaikai šokinėjo ant batuto, išbandė „kangoo jumps“ batus, galėjo pasipuošti piešiniais ant veidų, valgyti cukraus vatą, šerbetą ir kitus gardumynus. Minėjime koncertavo Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“, su kuriuo kartu renginio dalyviai giedojo himną.

Kai kurie šventės dalyviai, ypač tėvai su vaikais, buvo pasipuošę lietuviškais akcentais: vėliavėlėmis, Lietuvos vėliavos spalvos apranga, ant skruostų nupieštomis trispalvėmis. Šventėje dalyvavusi kretingiškė Dovilė Zaburė džiaugėsi dėl pramogų vaikams, kadangi tokiame renginyje visa šeima gali smagiai praleisti laiką. Kita pašnekovė Audronė Stonkuvienė akcentavo, kad stengiasi vaikams paaiškinti apie svarbias šaliai dienas, o liepos 6-ąją gieda himną ir puošiasi lietuviška atributika.

Kretingos muziejaus dvaro rūmų verandoje vyko Valstybės dienai paminėti skirtas Kretingos rajono kultūros centro kamerinio choro „Kristale“ ir kretingiškės atlikėjos Indrės Malakauskaitės-Juodeikienės koncertas. Sveikinimo žodžius taręs Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius skatino kretingiškių vieningumą ir pastangas dėl Lietuvos gerovės, o Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolyno brolis Rolandas Taučius pakvietė žmones maldai ir palaimino juos. 21 valandą kartu su choru „Kristale“ himną giedojo ir būrys kretingiškių.

Kretingos rajono kultūros centro prieigose kretingiškiams koncertavo Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“.

Šventė ir rajono gyventojai

Ant Kartenos piliakalnio susirinkę ir nuotaikingai nusiteikę miestelio žmonės taip pat atkeliavo su trispalvėmis ir laukė 21 valandos dainuodami liaudies dainas, kurias toliau tęsė po himno giedojimo.

Darbėnų miestelio centre giedoti „Tautiškos giesmės“ susirinko gausus būrys darbėniškių. Čia skambėjo ir gimnazijos vokalinės-instrumentinės mokinių grupės „All forever“ koncertas.

Jokūbave surengtas dainų vakaras su Kretingos rajono kultūros centro Jokūbavo skyriaus moterų vokaliniu ansambliu „Baltos ievos“, po to buvo rodomas Egidijaus Radžiaus teatro spektaklis „Žemės ar moters“ pagal Juozo Tumo-Vaižganto pjesę.

Prie Kūlupėnų kultūros centro skyriaus susirinkusieji dalyvavo pilietinėje akcijoje „Vienintelis himnas pasaulyje“ ir klausėsi Kūlupėnų liaudiškos kapelos koncerto „25-eri kūrybinės veiklos metai“.

Mišraus choro „Kristale“ ir Indrės Malakauskaitės-Juodeikienės koncertas klausytojų širdis glostė Kretingos dvaro senojo parko erdvėje.

Salantuose liepos 6-ąją kultūros centre įvyko projekto „Skambantys Salantai: muzikinės provokacijos“ „Graži ir galinga ta“ koncertas-spektaklis „Lietuvos moterys“.

Žvainiuose vyko dainų vakaras „Sveikinimas Lietuvai“, kuriame dalyvavo Raguviškių skyriaus ansamblis „Raguva“, Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir instrumentinė grupė, Juodupėnų skyriaus tercetas, Kulūpėnų skyriaus vyrų grupė ir Laivių skyriaus liaudiška kapela. Taip pat Laivių kaimo gyventojai himną giedojo prie kaimo koplytstulpio.

Laukžemės sporto ir poilsio aikštėje gyventojai ne tik giedojo himną, bet turėjo ir edukacinę užsiėmimų erdvę, putų šou vaikams ir suaugusiesiems. Rūdaičiuose Valstybės diena buvo paminėta šventiniu vakaru „Ir dainą, ir posmą Tėvynei skiriu“.

Prie akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ prisijungė ir Baublių, Kalniškių, Kurmaičių, Lazdininkų, Senosios Įpilties, Vydmantų ir kitų rajono vietovių bendruomenės.

Vita MICKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas