Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
MEPA jaunųjų ambasadorių komanda džiaugėsi, kad jų veiklos buvo puikiai įvertintos.

Jau šešerius metus Europos Parlamento biuras Lietuvoje vykdo programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA). Šioje programoje dalyvauja ir Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, kuriai už šių mokslo metų veiklas skirta I v. respublikoje.

MEPA projekto tikslas – ugdyti aktyvius jaunuosius savo šalies ir Europos Sąjungos piliečius, pristatyti moksleiviams ES poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims. Ši programa skirta vyresnių klasių moksleiviams. Šiais metais prie projekto prisijungė 117 gimnazijų ir profesinių mokyklų: 89 iš jų pateikė galutines projekto ataskaitas, o 85 atitiko visus projekto reikalavimus: įsteigė ES informacijos centrą, šventė Europos dieną ir vedė bent 15 pamokų, kuriose būtų panaudota MEPA mokomoji medžiaga.

Dalyvauja nuo programos pradžios

Jurgio Pabrėžos universitetinei gimnazijai tai jau šeštasis dalyvavimo projekte kartas ir kiekvienais metais gimnazija tampa MEPA mokykla. 2021–2022 mokslo metais gimnazijoje dirbo 8 jaunieji ambasadoriai trečiokai gimnazistai: Karolina Mažrimaitė, Vaiva Vainušytė, Laura Žebrauskaitė, Laura Gedgaudaitė, Enrika Puotkalytė, Gytis Ruibys, Kornelijus Buivydas, Karolis Žilinskas.

„Tapti MEPA nariu gimnazijoje užtenka tik noro. Dalyvauti projekte kasmet siūlome visiems gimnazistams“, – teigė jaunųjų ambasadorių koordinatorė istorijos mokytoja Dalia Zibalienė.

Jaunieji ambasadoriai dalyvavo įvairiuose seminaruose, susitikimuose, debatuose su Europos Parlamento nariais, bendraamžiais iš kitų respublikos mokyklų. Jie organizavo Europos dieną mokykloje – rengė protų mūšius, orientacines varžybas, skatino laikyti Europos egzaminą. Anot D. Zibalienės, gimnazijos bendruomenė MEPA veiklose dalyvauja gana aktyviai, ypač – pirmokų ir antrokų gimnazistų klasės.

„Vykdydami programą dalyvavome aplinkosauginėse veiklose, sodinome mišką, organizavome pagalbą Ukrainai, pilietines akcijas žmogaus teisėms paminėti. Mokykloje veikė informacijos stendas apie ES, visus metus buvo vedamos pilietinio ugdymo, istorijos, geografijos, ekonomikos pamokos apie ES. MEPA mokomoji medžiaga yra įvairiapusė: teorija, protų mūšiai, debatai, žaidimai“, – pasakojo D. Zibalienė.

Laukia kelionė

Dėl puikaus šių mokslo metų pasirodymo projekte gimnazijos jaunųjų ambasadorių rudenį laukia kelionė į Strasbūrą. Tai – ne vienintelis gimnazijos pasiekimas MEPA projekte: 2018 m. vyresnioji ambasadorė anglų kalbos mokytoja Vaida Bertašienė vyko į Briuselį ir lankėsi Europos Parlamente, 2019 m. jaunieji ambasadoriai dalyvavo plenariniame EP posėdyje Strasbūre. Tąkart su gimnazistais į MEPA moksleivių susirinkimą vyko ir koordinatorė D. Zibalienė. Tada į Strasbūrą suvažiavo 22 šalių jaunieji ambasadoriai, moksleiviai pristatė savo šalį, dirbo grupėse, posėdžiavo europarlamentarų vietose. „Jausmas nepakartojamas, ypač tada, kai pamatai savo šalies vėliavą tarp kitų ES šalių“, – kelionės įspūdžių iki dabar nepamiršo D. Zibalienė.

2021 m. jaunoji ambasadorė Laura Žebrauskaitė taip pat turėjo galimybę svečiuotis Strasbūre.

Gimnazija žada ir toliau dalyvauti šioje programoje. D. Zibalienė akcentavo, kad kitais metais gimnazija rinks naują jaunųjų ambasadorių komandą, kadangi dabartinė jau užaugo ir kitais mokslo metais jau bus abiturientai.

Vita MICKUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas