Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Jaunimo vasaros akademijoje Palangoje Kretingą atstovavę jaunuoliai, jaunimo atstovai

Palangoje įvyko tradicinis jau 16-ą kartą suorganizuotas renginys „Jaunimo vasaros akademija 2022“, kuriame dalyvavo ir kretingiškiai. Pasibaigus akademijos veikloms, jos vėliava buvo perduota mūsų rajonui, todėl renginys kitais metais įvyks Kretingoje. Paskutinį kartą  jaunimo akademija Kretingoje vyko 2012 m.

Dalyvavo veiklose

„Jaunimo vasaros akademijoje“ tris dienas jaunimas diskutavo aktualiais klausimais, įgijo žinių, socialinių kompetencijų, kitų žinių, linksminosi. „Dalyvavome savo pasirinktose veiklose, o jos buvo įvairios: nuo to, kaip susidėti išvykimo krepšį, iki politikos tyrimų analizės instituto mokymų anglų kalba „Kaip spręsti problemas, susijusias su jaunimu“. Taip pat dalyvavome orientacinėse varžybose. Be įvairių veiklų, vakarais vyko diskotekos, gyvai grojo grupė „Kabinetas 303“, žmonės sėdėjo prie laužo ir kitaip leido laiką“, – veiklas apibūdino akademijoje dalyvavęs Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos dešimtokas Mykolas Daračius.

Akademiją organizuoja Žemaitijos regione esančios savivaldybės. Praėjusiais metais šis renginys įvyko Klaipėdos mieste. Į akademiją suvažiuoja 20 savivaldybių atstovai: jaunimo reikalų koordinatorius, jaunimo darbuotojas ir 10 jaunuolių.

„Stovykla skirta ugdyti šiuolaikinį jaunimą, jam padėti atverti save, susipažinti su jaunimu iš visos Lietuvos ir smagiai praleisti laiką“, – kalbėjo Mykolas.

Stovyklos uždarymo ceremonijoje akademijos vėliava buvo perduota Kretingai. Ją Kretingos rajono merui Antanui Kalniui perdavė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Vadinasi, kitais metais „Jaunimo vasaros akademija“ įvyks Kretingoje. „Po dešimt metų ši stovykla pagaliau grįžta į Kretingą. Perdavus vėliavą visi dainavome stovyklos himną ir taip uždarėme „Jaunimo vasaros akademiją 2022“, – įspūdžiais dalijosi M. Daračius.

Jaunimui suteikė patirties

Mykolą vykti į akademiją pastūmėjo bičiulės. „Apie šią stovyklą girdėjau pirmą kartą, bet sudalyvavęs tikrai nesigailėjau, nes patirtis, kurią įgijau, tikrai išliks dar ilgam“, – sakė jis.

Jaunuoliui svarbu, kas vyksta mūsų rajone, patinka dalyvauti su jaunimu susijusiose veiklose: „Jos padeda atrasti save, praplečia akiratį, manau, su kuo nors panašiu norėčiau sieti savo ateitį. Save priskirčiau vadinamajam aktyviam jaunimui, kuris visur dalyvauja ir viską išbando.“ Akademijoje jaunimas daug išmoko. Viena sričių, kuri buvo nagrinėjama stovykloje – jaunų žmonių problemos. „Supratau, kad nesvarbu, iš kokio miesto būtume, visi turi problemų. Šias problemas ir mokėmės spręsti. Komunikuoti su kitais, kaip įsiterpti į jų sprendimą ir į savivaldybių veiklą. Įgyta patirtis yra tikrai ilgaamžė ir praversianti“, – tikino septyniolikmetis.

Jaunimui tokie renginiai yra svarbūs, nes padeda jauniems žmonės susiburti ir aptarti jų problemas, mokomasi jas spręsti. „Jie įkvepia jaunimą ir skatina kitus žmones imtis veiklos. Taip pat jie ugdo ir plečia akiratį. Parengia jauną žmogų ateičiai ir turi tikrai ilgalaikį efektą jaunimui, kuris ateityje padės spręsti globalines problemas“, – apibendrino M. Daračius.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas