Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar priešlaikiniai Seimo rinkimai padėtų „apsivalyti“ šalies politinei sistemai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos meno mokyklos mušamųjų instrumentų ansamblio nariai: priekyje (iš kairės) Tajus Smilingis ir Gervydas Kulvietis; stovi – Jokūbas Markauskas, Lukas Kindurys, Vilius Kontrimas, Linas Rumbutis, Vilius Gaubys ir Benas Bružas.

Gera nuotaika mokslo metus baigė Kretingos meno mokyklos Pučiamųjų skyriaus mušamųjų instrumentų mokiniai ir jų mokytojas Viačeslavas Krasnopiorovas: perkusininkus sėkmė lydėjo keliuose konkursuose, dalyvauta įvairiuose renginiuose, kas, mokytojo pastebėjimu, motyvuoja mokytis, siekti rezultatų.

V. Krasnopiorovo vadovaujami mokiniai ne per seniausiai pabuvojo Šiauliuose, kur dalyvavo VIII tarptautiniame mušamųjų instrumentų festivalyje „Ritmas kitaip“, kurį suorganizavo Šiaulių I muzikos mokykla. Kretingiškiai ne tik koncertavo šioje muzikos mokykloje, bet ir Šiaulių miesto erdvėse, dalyvavo eisenoje tarp 130 būgnininkų iš įvairių Lietuvos miestų – be šiauliškių ir kretingiškių, festivalyje pasirodė Klaipėdos, Kuršėnų, Vilniaus, Šilalės, Utenos ir kitų miestų, rajonų mokiniai.

„Turėjome galimybę pamatyti kitus kolektyvus, įsivertinti save, o tai – motyvuoja mokinius“, – neabejojo V. Krasnopiorovas, kuris kartu su kolegomis iš Klaipėdos Ingrida Spalinskaite ir Viliumi Matijošaičiu Eduardo Balsio menų gimnazijoje surengė I respublikinį perkusininkų konkursą jau mirusiam būgnininkui Pranui Dovydaičiui atminti. Jame dalyvavo ir Kretingos meno mokyklos mušamųjų ansamblis ir solistai: ansamblis užėmė II v., tarp solistų I v. pelnė Vilius Kontrimas ir Lukas Kindurys, II v. užėmė Tajus Smilingis, III v. laimėtoju tapo Gervydas Kulvietis.

„Konkursas buvo įdomi patirtis, teko atlaikyti didelį konkurenciją – dalyvavo 90 būgnininkų, meno, muzikos mokyklų ansambliai atliko rimtą programą“, – V. Krasnopiorovas pasidžiaugė, kad renginys pavyko, kad buvo gausiai norinčiųjų jame dalyvauti – dalyvių geografija apėmė ne tik Klaipėdą, bet ir Šiaulius, Trakus, Kauną, Vilnių, ir tai skatina pagalvoti apie tradicinį renginį.

Gegužę Panevėžyje įvyko ir XX tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis-konkursas „Jazz Fontanas 2022“, skirtas Rimantui Bagdonui, amžinybėn išėjusiam prieš dvejus metus, atminti. Jame Kretingos meno mokyklos mušamųjų ansamblis užėmė I v.

Sėkmė ansamblį lydėjo ir balandį Rygoje Latvijoje virtualiai surengtame tarptautiniame pučiamųjų ir mušamųjų jaunųjų atlikėjų konkurse „Wind Stars 2022“, kur mūsų ansamblis pelnė II v., o taip pat per nuotolį Utenoje įvykusiame jaunųjų atlikėjų konkurse „Naujieji atradimai“ kretingiškiai buvo treti.

„Dalyvauti tiek daug renginių – puiki patirtis“, – akcentavo V. Krasnopiorovas, kurio vadovaujamas Kretingos meno ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų jungtinis mušamųjų kolektyvas Ukmergės meno mokyklos mušamųjų mokytojo Arno Mikalkėno kvietimu dalyvavo viename iš keliolikos akademinės muzikos koncertų „Prima Studium Pro“.

„Galimybė keliauti, gyvai koncertuoti po pandemijos suvaržymų – tikra atgaiva ir mokytojams, ir mokiniams, kuriems labai svarbus ir oficialus pripažinimas. Tai, pastebėjau, įkvėpė vaikus dirbti savarankiškai, tobulėti“, – kalbėjo mušamųjų mokytojas, pasidžiaugęs ir tuo, kad Kovo 11-osios eitynių Kretingoje organizatoriai būgnininkams patikėjo ir vesti eiseną.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas