Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aloyzų sambūris kviečia į festivalį

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2022-06-17
Vienas naujesnių Aloyzo Žilio leidinių „Dainų Tėvynei reikės“

Sekmadienį, birželio 19 dieną, kretingiškis kompozitorius, pedagogas ir chorvedys Aloyzas Žilys jau aštuntą kartą šalies Aloyzus kviečia dalyvauti tradiciniame festivalyje „Aloyzai Lietuvoje – Lietuvai“.

Festivalis prasidės 12.30 val. šv. Mišiomis – jungtinis choras atliks Mišias Šv. Aloyzui – jaunimo globėjui, kitas liturgines giesmes, kurioms muziką sukūrė A. Žilys. Po šv. Mišių, 14 val., vienuolyne kiemelyje rengiamas vokalinės muzikos koncertas, kuriame dalyvaus 5 vokaliniai ansambliai ir 3 chorai. Tai Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Antano Žvinklio, Elektrėnų moterų vokalinis „Eldija“ (vad. Greta Garmašaitė), Kuršėnų kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Melodija“ (vad. Daina Kavaliauskienė), Kretingos rajono kultūros centro mišrus ansamblis „Svaja“ ir Kretingos trečiojo amžiaus universiteto ansamblis „Svajonių aidas“ (abiem kolektyvams vadovauja A. Žilys), ne pirmą kartą į Kretingą atvyks ir Vilniaus kultūros centro LRT vaikų choras, vadovaujamas Reginos Maleckaitės, Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų moterų choras „Dangė“ (vad. Judita Kiaulakytė) ir Mažeikių kultūros centro mišrus choras „Draugystė“ (vad. Ričardas Grušas).

Programoje dominuos renginio iniciatoriaus ir rengėjo A. Žilio kūriniai, kurie skambėdavo ir per autorinius koncertus, rengiamus kas penkerius metus. „Dėl pandemijos tradicinis jubiliejinis autorinis koncertas, skirtas kūrybinės veiklos 50-mečiui ir 70 metų asmeniniam jubiliejui paminėti, praėjusiais metais neįvyko“, – apgailestavo A. Žilys.

Savo kūrybos gerbėjams jis perdavė gerą žinią, kad dalis šioms šventėms skirtų kūrinių skambės būtent sekmadienį rengiamame koncerte.

Svarbias savo gyvenimo sukaktis kompozitorius papuošė trimis autorinių kūrinių leidiniais: „Dainų Tėvynei reikės“ pagal klaipėdiečio poeto Alfonso Jono Navicko tekstus, „Saulė aukso ratuos“ ir „Svajonių aidas“.

Pirmasis leidinys – tai 64-ios įvairios tematikos dainos vaikų ir suaugusių vokaliniams ansambliams, chorams. Kūriniai kaimo kapeloms, instrumentiniams ir vokaliniams ansambliams, liaudies instrumentų orkestrams, kūriniai, skambėję dainų šventėse, sugulė į leidinį „Saulė aukso ratuos“ (36 kūriniai).

Per Aloyzų sambūrį Kretingoje skambės ir Aloyzo Žilio vadovaujamų kolektyvų atliekamos dainos.

Daugiausia – 174 – kūrinių publikuojami leidinyje „Svajonių aidas,“ ir jie skirti suaugusiųjų chorams, vokaliniams ansambliams, kapeloms. A. Žilio kūriniai neatsiejami nuo mums visiems svarbių vertybių: tėvynės, gimtinės, šeimos, daug dėmesio skiriama gamtai, jūrai, tauriam jausmui – meilei. A. Žilys dainas kuria ne tik pagal šalies, bet ir mūsų krašto poetų Aušrinės Zulumskytės, Nijolės Rimkienės, Juozo Maksvyčio, Zitos Macevičienės, Zinos Pilkauskienės, Meilės Kudarauskaitės, Bronės Liniauskienės eiles, kurios, įvilktos į naują – natų – rūbą, įgyja kitą skambesį.

Ne per seniausiai A. Žilio vadovaujamas mišrus ansamblis „Svaja“ sugrįžo iš tradicinio tarptautinio festivalio, skirto iškiliam Lietuvos chorvedžiui ir kompozitoriui Konradui Kaveckui atminti ir organizuojamo Mažeikių kultūros centro choro „Draugystė“ bei jo vadovo Ričardo Grušo iniciatyva.

„Festivalis vyko Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, kuri išsiskiria puikia akustika. Todėl kolektyvai galėjo atsiskleisti pačiomis gražiausiomis spalvomis“, – kalbėjo A. Žilys, neslėpdamas, kad jo vadovaujamas kolektyvas, kaip visada, už įtaigų repertuarą, išraiškingą atlikimą buvo palankiai įvertintas festivalio rengėjų ir žiūrovų.

Praėjusį savaitgalį, šurmuliuojant šventei Kretingoje, chorinės dainos skambėjo ir Palangoje, chorų festivalyje „Su jūra dainuok“, Klaipėdoje vyko Mažosios Lietuvos dainų šventė, kurios repertuarą papildė ir mūsų kraštiečių kūrinys – šokis „Stebuklingi obuoliai“, kuriam muziką sukūrė A. Žilys, eilės – Aušrinės Zulumskytės, choreografija – Živilės Adomaitienės ir kuris skambėjo jau trijose respublikinėse Dainų šventėse.

Autoriaus dainos skamba ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse: daina vaikams „Briedžiukas“ 2006 m. skambėjo lietuvių išeivijos dainų šventėje Čikagoje Jungtinėse Amerikos Valstijose, o Australijos Melburno lietuvių išeivių choras, prieš trejus metus švęsdamas savo kūrybinės veiklos 70 metų sukaktį, į programą įtraukė kretingiškio dainą „Tu tik viena“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas