Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasvarstė: gal Kretingos mieste statyti darželį?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-06-17

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Švietimo komiteto posėdyje, surengtame birželio 13 dieną, nuskambėjo mintis: jei kasmet į lopšelius ir darželius, trūkstant vietų, nepatenka 30 ir daugiau vaikų iki 3-jų metų, galbūt verta galvoti ne vien apie senųjų pastatų renovaciją, bet ir apie naujo darželio statybą.

Nebus bazinio darželio

Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė teigė, kad 421 vaiko tėvai pageidauja, kad jų vaikai šią liepą–rugpjūtį lankytų ugdymo įstaigas. Šią vasarą bazinio darželio nebus – vaikai bus išskirstyti po tuos darželius, kuriuose įrengtos virtuvės. Dėl remonto darbų atkrinta „Žibutės“ ir „Žilvičio“ grupės, todėl jų vaikus teks nukreipti į kitas įstaigas. Didės ir mėnesinis mokestis – vietoj įprastų 10 Eur tėvams teks mokėti 30 Eur.

Nors dar nėra žinomi tikslūs duomenys, tačiau, A. Burbienės žodžiais, manoma, kad į ikimokyklinio ugdymo įstaigas šį rudenį nepateks apie 30 vaikų iki 3 metų amžiaus. Tačiau bus patenkinti visų vaikų nuo 3 iki 5 m. amžiaus poreikiai. Į šį teiginį sureagavo tarybos narė Dalia Martišauskienė: „O jeigu vaikui tik gruodį sueina 3-ji, pateks jis ar – ne?“ – klausė ji ir pasvarstė, kad galbūt reikėtų peržiūrėti skirstymo į ugdymo įstaigas prioritetus.

Tarybos narys pedagogas Darius Petreikis samprotavo: „Jei pridėtume Rūdaičių, Kurmaičių, Vydmantų vaikus, nepatenkančius į lopšelius-darželius, susidarytų gerokai daugiau kaip 30 vaikų. Problema, manau, yra gilesnė: jei tėvai pro savo namų langus mato darželį, bet jo vaikas negali į jį patekti, tad keliu klausimą – ar nereikia mums Kretingoje dar vieno darželio? Dešimt metų apie tai kalbame. Pripažįstu, kad kažkada padarėme klaidą, uždarydami „Voveraitę“. Tuometinė valdžia gebėjo įtikinti, kad pastato pamatai sutrupėję, reikia milijoninių investicijų, o nusipirkę verslininkai ėmė ir susitvarkė. Mintį dėl naujo darželio reikėtų analizuoti, įvertinti srautus pagal vietoves ir įtraukti į švietimo strateginių projektų planus.“

Už pasiekimus – piniginės premijos

A. Burbienė pateikė siūlymą dėl gabiausių mokinių ir geriausių mokytojų apdovanojimų: „Viešojoje erdvėje pasigirdo nuomonių, kad dabartinė skatinimo sistema – silpna. Turime patvirtintą tvarką, ką apdovanoti medaliu ar padėka, tačiau reikėtų šimtukininkus ar reikšmingų olimpiadų, konkursų nugalėtojus ir juos rengusius mokytojus paskatinti piniginėmis premijomis.“ Jai pritarė D. Petreikis: „Mintis – labai teisinga. Rajone turime „auksiukų“, kuriuos reikėtų pagerbti. Dabar į vieną krūvą suplakami ir labai rimti, ir menkesni pasiekimai, juos reikėtų atsijoti.“ Tarybos narys pedagogas Vaidas Kuprelis reziumavo, kad tvarka yra, tik šalia jos turi atsirasti ir pinigų, o tai yra Savivaldybės administracijos kompetencija.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė įsitikinusi, kad reikėtų vadovautis panašiai, kaip skiriant Kultūros ir meno premijas, – numatyti fiksuotas sumas. Meras Antanas Kalnius neslėpė, kad klausimas dėl piniginių premijų tapo ypač aktualus, boksininkei Gabrielei Stonkutei laimėjus pasaulio aukso medalį: „Pas mus šimtukininkų ar čempionų nėra daug, manyčiau, kad Savivaldybė būtų pajėgi premijoms skirti lėšų. Tačiau reikėtų sukonkretinti grupes – kam ir už kokius nuopelnus skirti premijas, rudeniop pasirengti, kad kitų metų biudžete lėšos tam būtų numatytos.“

Apžvelgė darželių renovaciją

Posėdyje buvo aptarta ir švietimo įstaigų renovacija: be Kretingos mieste atnaujinamų „Žilvičio“ ir „Žibutės“ patalpų, numatyti remonto darbai Vydmantų „Pasagėlėje“ ir Padvarių „Eglutėje“.

Pasak V. Turauskaitės, Savivaldybė ketina kreiptis į Vyriausybę dėl galimos paskolos „Pasagėlės“ renovacijai, kad kitąmet galima būtų finansuoti darbus. Švietimo komiteto pirmininkas Tomas Abelkis papildė, kad „Pasagėlėje“ taip pat yra numatyta pastatyti priestatą 2 grupėms, tačiau šiedu projektai neitų lygiagrečiai, kad nesustotų renovacijos darbai.

Padvariuose plečiantis gyvenvietei, „Eglutėje“ taip pat planuojama įrengti dar 2 grupes ir sporto salę, taip pat – žaidimų aikštelę, ją praplečiant iš dvaro parko teritorijos.

Siūlo jungti prie stipraus centro

Taip pat buvo apžvelgtos Kretingos technologijos ir verslo mokyklos perspektyvos: ar Savivaldybei likti jos dalininke, ar leisti joje tvarkytis Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centrui, kurio vadovė yra D. Martišauskienė.

A. Kalnius priminė, kad, pagal Vyriausybės politiką, dalį mokinių siekiama nukreipti į profesinį mokymą, todėl ir Kretingos technologijos ir verslo mokyklą siekiama prijungti prie Klaipėdoje sėkmingai veikiančio Ernesto Galvanausko mokymo centro. „Tam, kad atkurtume mokyklą, reikia didelių investicijų: ji šildoma malkomis, patalpos nusidėvėję, sienos dažytos aliejiniais dažais. Todėl prijungti mokyklą prie stipraus centro, manau, yra tai, kas gali būti geriausia. Aš nematau, iš kur patys galėtume investuoti į šią mokyklą, geriau – į būsimą darželį“, – tvirtino meras.

D. Martišauskienės žodžiais, yra numatytas 5-erių metų pereinamasis laikotarpis su galimybe pratęsti įsipareigojimus: jos vadovaujamas centras Kretingoje įsipareigojo vykdyti suaugusiųjų ir jaunimo mokymą, suteikti galimybę miesto visuomenei naudotis sporto sale, o pabėgėlius iš Ukrainos – jų šiuo metu ten gyvena 40, aprūpinti bendrabučiu.

Politikė patikino, kad su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais jau tariamasi dėl būsimų investicijų į šią mokyklą: „Jie sakė, pamatysit, kokia mokykla bus po 5-erių metų – neatpažinsite. O dabar svarbu joje įveiklinti suaugusiųjų profesinį mokymą, apie tai jau kalbėta su Užimtumo tarnyba.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas