Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nauji paplūdimiai – prie Salanto ir antrojo dvaro tvenkinio

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-06-17
Prie antrojo dvaro tvenkinio, vadinamojoje salelėje, atgis kažkada kretingiškių pamėgta maudykla – dabar joje tvarkoma infrastruktūra.

Gerų orų ir vasarotojų jau laukia sutvarkyti paplūdimiai prie tvenkinių ir upių įvairiose Kretingos rajono vietovėse. Be anksčiau įrengtų paplūdimių, šiam maudynių sezonui dar planuojama atidaryti dvi naujas maudynių vietas – prie baigiamos tvarkyti Salanto upės ir Kretingos dvaro parke, salelėje prie antrojo tvenkinio.

Kretingos rajono savivaldybės vyriausiosios gydytojos Zitos Abelkienės teigimu, mūsų rajone nėra nė vienos oficialiai įteisintos maudyklos, mat šioms keliami ypatingi reikalavimai – kad budėtų gelbėtojai, plūdurais būtų suskirstytos zonos, aprūpinta geriamuoju vandeniu, jas galėtų pasiekti neįgalieji, dažniau tikrinama vandens kokybė ir pan. Tačiau tai nereiškia, kad negalima maudytis kitose kretingiškių pamėgtose vietose, ypač ten, kur seniūnijų ar bendruomenių rūpesčiu įrengti patogūs paplūdimiai.

Dvaro teritorija atvira poilsiui

Kretingos miesto žmonės pamėgo išvalytą pirmąjį, arba nuo seno žmonių dar vadinamą trečiąjį dvaro tvenkinį ir paplūdimį su vaikų žaidimo ir tinklinio aikštelėmis. Miesto seniūnijos rūpesčiu, šiemet buvo atnaujintas pontoninis tiltas. Darbai, sakė Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, kainavo 6,8 tūkst. Eur. „Kitą savaitę į paplūdimį ir vaikų žaidimo aikštelę dar atvešime smėlio, atnaujinsime takus, suremontuosime persirengimo kabinas“, – patikino ji. Iš viso per vasaros sezoną šio paplūdimio priežiūrai išleis apie 10 tūkst. Eur, nes tenka šienauti aikštelę, išvežti šiukšles, pasirūpinti biotualetais. Kita šio tvenkinio pusė priklauso Padvarių kaimo bendruomenei, kurios rūpesčiu įrengta nedidelė poilsiavietė. Ja, kaip ir Kurmaičių tvenkinio prieigomis, rūpinasi Kretingos seniūnija.

Dar vieną paplūdimį senojo dvaro teritorijoje – prie antrojo tvenkinio – sumanė įrengti Kretingos muziejus: salelės pakrantėje atvežta smėlio, klojamas pėsčiųjų takas, dar bus įrengti suolai, persirengimo kabina. Muziejaus vadovė Vida Kanapkienė neslėpė, kad, stringant projektui, darbai buvo pristabdyti, tačiau birželio pabaigoje turėtų atsinaujinti.

Pavieniai kretingiškiai ryžtasi išsimaudyti ir Akmenoje ties Birutės g. salele, nors visuomenės sveikatos specialistai dėl upės vandens užterštumo joje maudytis nerekomenduoja.

Salantiškiams – užutekis ir apžvalgos aikštelė

Salantų seniūno Kazimiero Galdiko žodžiais, užtvankos griovimo ir Salanto upės tvarkymo darbus atliekantys rangovai – bendrovė „Kavesta“ iki liepos pradžios planuoja užbaigti projektą, kurio metu išvalys ir atkurs senąją maudynių vietą, vadinamąją sietuvą, ir specialiai įrengs maždaug 1 ha ploto tvenkinį – užutekį. Jo pakrantės infrastruktūra bus pritaikyta ir poilsiui.

„Netrukus salantiškiai ir svečiai galės džiaugtis atsigavusia ir švaria upės vaga, atnaujintomis pakrantėmis, įrengtomis poilsio zonomis. Atkurtas kraštovaizdis taps reprezentacine Salantų miesto vieta, o pasidžiaugti juo galima bus iš specialiai įrengtos apžvalgos aikštelės“, – teigė Salantų regioninio parko, vykdžiusio Salantų užtvankos tvarkymo projektą, vadovas Modestas Šečkus.

Karteniškiai pamėgę Minijos pakrantę už tilto, vietinių vadinamą „Juškaus dangumi“, mat tas žemes, pasak Kartenos seniūnę pavaduojančios specialistės Daivos Viskontienės, kažkada valdė Juškų šeima. Salantų regioninis parkas ten įrengė poilsiavietę, o seniūnija šienauja teritoriją, renka šiukšles. Žmonės taip pat maudosi Minijoje prie piliakalnio bei karjere, kurio prieigose, priklausančiose verslininkui Martynui Jonučiui, įrengta privati poilsiavietė.

Įsirengė pontoninį tiltą ir poilsiavietę

Vydmantiškiai laimėto Gyventojų iniciatyvų projekto lėšas – 20 tūkst. Eur – panaudojo tam, kad gyvenvietės tvenkinyje įrengtų pontoninį lieptą, išvalytų pakrantes. O šiemet, seniūnijos ir bendruomenės iniciatyva bei lėšomis, ėmėsi paplūdimio tvarkymo darbų. Pasak seniūno Rimvydo Šakinio, praėjusį savaitgalį vydmantiškiai surengė talką: užvežė smėlio, įrengė maudyklą su persirengimo kabina, pastatė biotualetą, suvežė rąstinius suolus.

Juodupėnų tvenkinys Imbarės seniūnijoje yra viena įspūdingiausių ir labiausiai pamėgtų poilsiaviečių Kretingos rajone. Seniūnas Antanas Turauskis sakė, kad vasarai jau yra pasiruošę: nušienauta 3 ha ploto paplūdimio teritorija, perdažytos pavėsinės, suolai, sutvarkyti lauko tualetai.

Imbariškiai liepos 2 d. įvyksiančiai kuršių restauratorių šventei jau susitvarkė ir piliakalnio teritoriją. Seniūno žodžiais, darbus iš seniūnijos viešosioms erdvėms tvarkyti skirtų lėšų atlieka 2 seniūnijos komunalinio ūkio darbininkai ir Užimtumo tarnybos atsiųstas talkininkas. Kašučių ežeras – privatus, bet prieinamas

Darbėniškiai turi dvi pagrindines poilsiavietes – prie vadinamojo senojo malūno tvenkinio parke ir prie Kašučių ežero. Pasak seniūno Alvydo Poškio, infrastruktūrą ties parko tvenkiniu jie susitvarkė prieš kelerius metus iš Europos Sąjungos lėšų, o šiemet tik paplūdimį bepapildė smėliu ir sutvarkė aplinką. O Kašučių poilsiavietė yra ypatinga vieta, nes pats ežeras, pasak A. Poškio, yra vienintelis natūralios kilmės vandens telkinys visame Kretingos rajone. Tačiau jis privatizuotas, seniūnijos poilsiavietei su aikštynu išskirtas valstybinės žemės plotas. „Patys jį prižiūrime: šienaujame, perdažėme persirengimo kabiną, užpylėme smėlio, pasirūpiname biotualetu. Tik yra nuolatinė bėda dėl šiukšlių konteinerio: vos tik aplinkiniai pajaučia, kad jis yra atokus, kaip mes sakome – vienišas, tuoj jį perpildo suvežtomis atliekomis – televizorių dėžėmis, kartono lakštais, apstato nebereikalingais baldais“, – juokaudamas kalbėjo seniūnas.

Poilsiavietėje prie Kašučių ežero populiarios stovyklos, ypač – šaulių ir karių savanorių, kurie šią vasarą jau surengė vieną ir liepą planuoja dar kelias stovyklas, tarp jų – ir ukrainiečių pabėgėliams.

---

Birželio 8 d. buvo atlikti Kretingos rajono savivaldybės maudyklų ir maudymosi vietų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai šiose kretingiškių pamėgtose rekreacinėse zonose: Dvaro parko I, Juodupėnų Darbėnų, Klibių ir Vydmantų tvenkinių, Kašučių ežero, Padvarių tvenkinio ties Kurmaičiais.

Buvo tiriami šie mikrobiologiniai parametrai: žarniniai enterokokai (ksv/100 ml) ir žarninės lazdelės (ksv/100 ml). Nustatyta, kad tirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.

Tyrimus atlieka Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (Klaipėdos skyrius). Kiti vandens mėginiai bus imami birželio 22 d.

Gali būti aktualu: maudymosi kostiumėliai


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas