Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagerbė kraštietį Gintarą Krapiką, įteikė premijas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2022-06-14
Gintaras Krapikas (vidury) pasirašė Kretingos rajono Garbės piliečių knygoje ir tapo jos 44-ąja istorine asmenybe.

Sekmadienį, tarp Votyvos ir Sumos šv. Mišių, Kretingos katalikų bažnyčioje įvyko iškilminga Kretingos rajono Garbės piliečio vardo suteikimo garsiam krepšininkui olimpiečiui, ilgamečiui Kauno „Žalgirio“ komandos žaidėjui ir treneriui Gintarui Krapikui ceremonija, taip pat – Kultūros ir meno premijų laureatų pagerbimas.

„Kai prieš du mėnesius buvau šioje bažnyčioje, negalėjau nė pagalvoti, kad man vėl neužilgo teks čia lankytis: tuomet laidojau brangią mamą – lydėjo skausmo ašaros, o šįkart akyse tvenkiasi džiaugsmo ašaros, kad mano gimtojo Kretingos miesto žmonės skyrė tokį garbingą apdovanojimą“, – prieš pasirašydamas Kretingos rajono Garbės piliečių knygoje, kur įamžinti garsiausi 44 krašto žmonės, pradedant nuo miesto įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus, dėkojo G. Krapikas.

Nuotrauka atminčiai: (iš kairės) Kretingos katalikų parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas, Seimo narys Antanas Vinkus, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Kretingos rajono Garbės pilietis Gintaras Krapikas, Kultūros ir meno premijų laureatai – Brigita Barkauskaitė, Diana Jomantaitė-Jonaitienė, Alioyzas Pocius, Bernardas Anužis ir brolis Bernardas Belickas.

Į kraštiečio pagerbimo ceremoniją, be Seimo nario Antano Vinkaus ir Kretingos rajono mero Antano Kalniaus, kurie buvo pasveikinti ir su Kretingos miesto globėjo Šv. Antano vardadieniu, atvyko G. Krapiko kolega – „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis, kuriam Kretingos rajono garbės piliečio vardas buvo suteiktas prieš dešimtmetį.

Meras A. Kalnius taip pat iškilmingai įteikė apdovanojimus šių metų Kultūros ir meno premijų laureatams: už aktyvią ilgametę kultūrinę veiklą Kretingoje – pranciškonų brolijos vienuoliui Bernardui Belickui, kuriam publika, pakilusi iš suolų, dėkojo itin gausiais plojimais; už įgyvendinamus reikšmingus projektus – Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei Brigitai Barkauskaitei; už Kretingos vardo garsinimą per kultūrinę-švietėjišką veiklą – gidei Dianai Jomantaitei-Jonaitienei; už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą – tautodailininkui Alioyzui Pociui; už scenos meno puoselėjimą ir laimėjimus konkursuose – Kretingos meno mokyklos šokių studijai „Ratilėlis“. Kadangi kolektyvas tomis dienomis koncertavo Kroatijoje, apdovanojimą atsiėmė Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis.

Kretingos parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas, pasveikinęs G. Krapiką ir premijų laimėtojus, nepamiršo ir Antanų, tarp jų – Seimo nario ir mero, taip pat – ilgamečio parapijos talkininko Antano Lukausko bei visų, esančių tarp susirinkusiųjų. Jis pažymėjo, kad Antano vardas Kretingoje labai populiarus – senosiose bažnyčios krikšto knygose juo buvo pavadintas kas kelintas naujagimis.

Ypatingą šventinę atmosferą bažnyčioje tądien kūrė vargonininkė Jurga Kazakevičiūtė, grojo Klaipėdos Brass kvintetas, vadovaujamas kraštiečio Sigito Petrulio, ir solistė Beata Ignatavičiūtė, G. Krapikui specialiai skyrusi Žilvino Žvagulio dainą „Gintarai“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas