Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Tarp vardiniu medaliu ir padėka apdovanotųjų – Pranciškonų gimnazijos moksleivė Guoda Mėčiūtė . Jai iš dešinės: mokytojos Daiva Ataitė, Alma Razmienė ir rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, iš kairės – mama Rima Mėčienė ir rajono meras Antanas Kalnius.

Kretingos meno mokyklos pradinio ugdymo III klasės mokinio Roko Skurvydo atliekamu kūriniu Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje antradienį prasidėjo gabių ir talentingų vaikų apdovanojimo ceremonija, rajone organizuojama apie 20 metų.

Kitąmet pažadėjo premijas

Pasak sveikinimo žodį tarusio mero Antano Kalniaus, pasiekimai ateina ne iš niekur, reikia įdėti daug pastangų, atkaklaus darbo. „Tuo metu, kai vieni bendraamžiai po pamokų bendrojo ugdymo įstaigose kieme savo malonumui gainioja kamuolį, kiti skuba į meno arba sporto mokyklas, pasiekimais prisideda prie mūsų rajono garsinimo“, – kalbėjo jis. Pagarbos, sakė, verti ir tokių mokinių tėvai, ir savo profesijai pasišventę pedagogai.

A. Kalniaus prabilo apie tai, kad ne vieną dešimtmetį rajone gyvuojančią tradiciją gabius ir talentingus mokinius apdovanoti padėkos raštais ir vardiniais medaliais, o mokytojus – gėlėmis, reikia tobulinti, pažadėjo, kad artimiausiais mėnesiais bus priimtas sprendimas nuo kitų metų įteikti dar ir pinigines premijas.

Į bibliotekos salę susirinkusiesiems gražios šventės palinkėjusi rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė taip pat akcentavo neišardomą trikampį: tėvai, vaikai ir mokytojai. Visų pirma, ji padėkojo tėvams, nes be jų, sakė, nebūtų vaikų. Į kolegas pedagogus vedėja kreipėsi linkėdama kuo geriau pažinti savo ugdytinius ir juose atrasti talentus, o gabiems mokiniams – nenuliūsti, jeigu kada ištiktų nesėkmė, neprarasti motyvacijos eiti tolyn. „Gyvenime bus visko – ir laimėjimų ir pralaimėjimų, bet tai jus tik stiprins“, – kalbėjo A. Burbienė.

Už aktyvų Kretingos rajono savivaldybės vardo garsinimą akademiniais ir meniniais pasiekimais Lietuvoje ir už jos ribų šiemet iš viso apdovanota 13-a rajono moksleivių. Tarp jų – Salantų gimnazijos V a klasės mokinys Linas Mockus, vardinį medalį pelnęs Tomas Perkumas iš Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureačių duetas iš Kretingos miesto „Žilvičio“ lopšelio-darželio Auksė Beniušytė ir Ūla Ašmontaitė bei to paties konkurso laureatė iš Kretingos meno mokyklos Chorinio dainavimo pagrindinio ugdymo III kl. mokinė Auksė Gedvilaitė, šios mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Vėjūnas“.

Aštuoni apdovanotieji – vien iš Pranciškonų gimnazijos. Padėkas pelnė šios ugdymo įstaigos VIII c klasės mokinė Viltė Paulauskaitė, III Gd klasės mokinė Kamilė Venckutė, IV Gc mokinys Gabrielius Rimkus, VIII d klasės mokinė Ula Virbalytė, 4 mokiniams – Tomui Valiūnui (II Gd kl.), Matui Kiškiui (II Gc kl.), Erikai Lėkytei (III Ga kl.) ir Guodai Mėčiūtei (III Gb) – įteikti dar ir vardiniai medaliai.

Akimirka šventei pasibaigus

Rožės pražydo pedagogų rankose

„Pajūrio naujienų“ pakalbinta G. Mėčiūtė sakė medalį gavusi už į Kretingą parvežtą III laipsnio diplomą geriausiai atlikus literatūrinį vertimą iš prancūzų kalbos, taip pat I laipsnio diplomą sėkmingai pasirodžius Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje „Kūrybinis virusas“. Tai – nebe pirmas mergaitės medalis, papildysiantis kolekciją kitų, pelnytų dalyvaujant įvairiose olimpiadose ir konkursuose.

Į moksleivių pagerbimo šventę dukrą atlydėjusi Rima Mėčienė sakė sulaukianti klausimų iš pažįstamų, kaip auklėti, kad vaikai siektų aukštų tikslų.

„Aš nežinau – nieko jiems nesakau, neliepiu, patys to nori. Sūnus Gediminas taip pat buvo gabiųjų rajono moksleivių sąraše. Pernai jis baigė mokyklą, už valstybinius egzaminus gavo tris šimtukus, įstojo į mediciną Vilniuje. O Guoda irgi iš savęs imli, daug kuo domisi“,– atviravo ji.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Ataitė, kaip ir mokytoja Alma Razmienė, prisidėjusi ir prie G. Mėčiūtės sėkmės, neabejojo, kad mokiniai, kurie nors sykį yra ką nors reikšmingo nuveikę, pasiekę pergalių, turi motyvaciją to laimės jausmo nepaleisti, tik reikia juos paskatinti, padrąsinti.

„Vieni gabūs moksleiviai mokyklą baigia ir išeina, bet ateina kiti. Taip ir sukasi ratas. O mums, mokytojams, svarbu nepavargti, neprarasti įkvėpimo“, – sakė pedagogė, už savo pastangas apdovanota rožių žiedais.

Gėlėmis pagerbti buvo moksleivių tėvai ir prie ugdytinių sėkmės prisidėję mokytojai: lituanistės Daiva Ataitė, Irma Šedienė ir Rasa Žygaitienė (Pranciškonų gimnazija), Irutė Lapinskienė (Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija), Adelė Žeimytė (Salantų gimnazija), vokiečių k. mokytoja Giedrė Arlauskienė, geografijos mokytojas Vilius Adomaitis, anglų k. mokytoja Vilma Domarkienė, prancūzų k. mokytoja Alma Razmienė, technologijų mokytoja Jovita Bambalaitė, fizikos mokytoja Irena Černeckienė, biologijos mokytoja Lina Jucytė (Pranciškonų gimnazija), muzikos mokytojas Stasys Stončius (Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija), meninio ugdymo mokytoja Daiva Samalienė (Kretingos lopšelis-darželis „Žilvitis“), Jūratė Norkuvienė, Olga Vasiljeva ir Alvydas Bružas (Kretingos meno mokykla).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas