Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šio projekto tikslas – bendradarbiaujant su regionų mokyklomis ir parapijomis supažindinti mokinius su jų miestuose saugomais istoriniais vargonais ir senąja muzika, kuri buvo atliekama Lietuvoje, kai šie vargonai buvo sukurti. Projektui atrinkti vertingiausi istoriniai vargonai buvo suderinti ir iš dalies restauruoti. Edukacinių renginių ciklas vaikams suteiks žinių apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte bus pristatyta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika, svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie, kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.

Baigiamasis koncertas bus atviras vietos bendruomenėms, kurias norima paskatinti naudoti istorinius vargonus ne tik liturgijoje, bet ir kultūrinėje veikloje.

Pagrindinė projekto tikslinė grupė – tai Kretingos, Varnių, Adakavo, Kartenos ir Telšių V–XII klasių moksleiviai, kurie dalyvaus 4 edukacinėse veiklose: projekto meno vadovo Rodrigo Calveyros parengtoje multimedijų pamokoje, kurią kaip įžangą į projektą mokyklose ves mokytojai; projekto meno vadovo vedamoje pamokoje apie vargonus pačioje bažnyčioje; edukaciniame koncerte su pasakojimais ir užduotimis; baigiamajame koncerte.

Multimedijų pamokoje vaikai bus supažindinti su senosios muzikos sąvoka ir principais, skirtumais tarp istorinių ir modernių instrumentų, istorinių vargonų svarba. Bažnyčiose prie vargonų vaikams bus papasakota apie konkrečiai jų miestelio istorinius vargonus, kuo jie vertingi ir ypatingi, bus pademonstruotas vargonų veikimo principas, registrai, derinimas, muzikos pavyzdžiai. Edukaciniame koncerte vaikai susipažins su pagrindiniais instrumentais, kuriais buvo grojama kartu su bažnyčių vargonais: kornetais, barokiniais trombonais ir balsais, taip pat su svarbiausiomis to laikotarpio muzikos stilistinėmis savybėmis, vaikams bus pasakojama, į ką atkreipti dėmesį, skatinami analizuoti girdimą muziką. Baigiamajame koncerte mokiniams dalyvaus visa dviejų ansamblių sudėtis: 5 dainininkai, kornetų ir barokinių trombonų atlikėjai, viola da gamba atlikėjas ir vargonininkas.

Projekto rengėjų informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas