Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantiškiai sunerimo dėl konteinerių aikštelės

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2022-04-15

„Nenorime šiukšlių konteinerių taip arti! Namai – mediniai, kai šliūkštelės kas nors karštų pelenų, tai gaisras ne tik per visą Vilniaus gatvę nusiris“, – samprotavo į redakciją paskambinusi salantiškė Vaclova Mikšienė.

Anot pašnekovės, dauguma gyventojų krosnis kūrena malkomis ir anglimis, o pelenus neša supilti į konteinerius, nėra garantijos, kad pakankamai atvėsusius.

Maždaug prieš 10 metų dėl karštų pelenų konteineris Salantuose jau buvo užsidegęs, tai „Pajūrio naujienoms“ patvirtino Salantų mieste gyvenantis tautodailininkas Alioyzas Pocius.

„Turbūt daugeliui vietinių žmonių šis atvejis atmintin įstrigo – liepsna į aukštį tuomet buvo iššokusi per visą metrą“, – sakė jis.

Statybvietėje apsilankęs miesto seniūnas Kazys Galdikas paaiškino, kad P. Kalendos gatvėje, ties Vilniaus gatvės kampu, statoma mišriosioms bei rūšiuojamoms atliekoms skirtų konteinerių aikštelė. Tai – rajono Savivaldybės projektas, jis suderintas su visomis reikalingomis institucijomis, statybos leidimas išduotas.

„Kiekvienas nori konteinerių kuo toliau, bet juk kažkur jie turi stovėti“, – tarė K. Galdikas. Problema iškilusi, kai su visu sklypu buvo privatizuota senoji „gaisrinė“, ir kai savininkas konteinerius išstūmė iš jam priklausančios teritorijos. Seniūno žiniomis, pagal projektą dabartiniai konteineriai numatyti saugūs, uždaromi metaliniais dangčiais.

Tai patvirtino ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė. Jos teigimu, gyventojai tikriausiai bijo to, ko nemato.

„Prieš pradedant konteinerius eksploatuoti, vietinių žmonių mes dar sykį pasiklausime, ar ko netrūksta. Jeigu sakys, kad reikia, įrengsime aukštesnes apsaugos sieneles“, – sakė V. Turauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas