Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ STEAM veikla įvertinta „STEAM School Label Competent“ ženklu, ugdymo įstaiga priimta į Lietuvos STEAM mokyklų tinklą.

Tikslas – kad vaikai kauptų asmeninę patirtį

Direktorė Snieguolė Bružė pasidžiaugė, kad mokyklos-darželio pedagogai šią naujovę priėmė labai geranoriškai, su entuziazmu ėmėsi naujos veiklos. „Iš pradžių nežinojome, su kuo tas STEAM „valgomas“, bet pamažu, mokydamiesi iš kitų ir komandoje, augome, ir jau turime pirmąjį mūsų įstaigai reikšmingą įvertinimą – esame pradedančioji STEAM ženklo mokykla. Šis ženklas motyvuoja eiti tolyn, siekti aukštesnio pripažinimo“, – sakė S. Bružė.

Vienintelė problema – lėšų STEAM priemonėms įsigyti stygius. Nepaisant to, kiekvienais metais dalis pinigų tam skiriama, taip pat labai gelbsti mokytojų kūrybiškumas ir motyvacija. STEAM veiklos organizuojamos iš natūralių medžiagų, buityje esančių priemonių, natūralioje gamtinėje aplinkoje, mokyklos-darželio lauko erdvėse, lauko klasėje.

STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika. STEAM tikslas – mokyti vaikus, neakcentuojant paties mokymosi, bet sukuriant situacijas, kuriose vaikai mokytųsi, diskutuoti, mąstyti, daryti išvadas, spręsti problemas ir taip kauptų savo asmeninę patirtį. STEAM mokykla turi aiškią strategiją, kuri apibūdinama remiantis šiais elementais ir kriterijais: mokymas, ugdymo programų pritaikymas, vertinimas, darbuotojų profesinis tobulėjimas, vadovavimas mokyklai ir mokyklos kultūra, ryšiai ir mokyklos infrastruktūra. STEAM mokyklos ženklo akreditacijos proceso metu nustatoma, kurios sritys yra įstaigos stiprybė, o kurias dar reikia tobulinti.

Anot direktorės, „Žibutės“ stiprybės – darbuotojų profesinis tobulėjimas, vadovavimas mokyklai, ugdymo programų pritaikymas ir mokyklos kultūra. Tobulinti reikia infrastruktūrą, ryšius ir vertinimą. Vienas projektų, padariusių proveržį STEAM srityje, – „STEAM mokyklos ženklas“. Šio projekto metu parengtas STEAM mokyklos ženklo portalas, kurio tikslas – padėti Europos mokykloms stiprinti ir tobulinti jaunųjų europiečių gebėjimus ir susidomėjimą STEAM dalykais, suteikti mokykloms būtinų priemonių ir metodinę paramą siekiant mokinių, mokytojų ir kitų suinteresuotų šalių įsitraukimo į STEAM veiklas kuriant ir plėtojant STEAM strategiją.

Sieks jau aukštesnio statuso

Užsiregistruoti į šį portalą gali kiekviena mokykla, norinti įsivertinti savo STEAM strategiją bei būti matoma kitoms Lietuvos ir pasaulio mokykloms. 2021 m. sausį užsiregistravusių į STEAM mokyklos ženklo portalą buvo labai daug, 35-ioms jau buvo suteiktas STEAM mokyklos ženklas, kitos laukė įvertinimo.

Iš Kretingos rajono Lietuvos STEAM mokyklų tinkle, be „Žibutės“, dar yra Kretingos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“.

STEAM ugdymo keliu Kretingos mokykla-darželis „Žibutė“ pradėjo eiti 2019 metais. Per tą laiką sudaryta STEAM veiklų koordinavimo grupė, paskirtas šios veiklos koordinatorius – iki 2021 m. rugpjūčio ja buvo anglų kalbos mokytoja Polina Martinaitienė, dabar veiklą koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Petrauskienė.

Pasak S. Bružės, kasmet rengiamas ir įgyvendinamas STEAM planas, I–IV klasėse įrengta mini laboratorija, veikia būreliai „Jaunųjų tyrėjų laboratorija“ ir „Giliukų klubas, pedagogams organizuojami seminarai, edukacinės išvykos į kitas ugdymo įstaigas. Mokytojai dalijasi patirtimi su rajono ir respublikos kolegomis, veiklos organizuojamos tradicinėse vaikų vasaros poilsio stovyklose, kuriamos lauko edukacinės patyriminės erdvės/zonos, vykdomi trumpalaikiai ir ilgalaikiai, taip pat tarptautiniai projektai, ugdytiniai skatinami dalyvauti įvairiuose konkursuose, konferencijose. Į STEAM ugdymo veiklas įtraukiami ir mokinių tėvai, kurie kasmet dalyvauja tradicinėje „STEAM eksperimentų ir bandymų mugėje“. Direktorė pasidalijo planais šiemet daugiau dėmesio skirti gerosios patirties sklaidai, bendradarbiavimui su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis užmegzti, mokinių įgūdžiams formuoti įmonėse, laboratorijose ir kt., o metų pabaigoje įsivertinti pagal STEAM mokyklos vertinimo metodiką pažengusios STEAM ženklo mokyklos statusui įgyti.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas