Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Spontonas – simbolinė kovinė ietis su antgaliu – buvo įteikta Kretingos muziejaus vadovei Vidai Kanapkienei.

Praėjusią savaitę Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius, kariškiai, juos lydintis Visuomenės informavimo specialistas Nerijus Čapas Kretingos muziejui atvežė dovanų, kurias perdavė jo vadovei Vidai Kanapkienei – buvo perduota brigados vyriausiojo puskarininkio spontono kopija, brigados vado monetos ir kiti eksponatai, kurie bus eksponuojami Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus ekspozicijoje.

Pasak N. Čapo, šiuo vizitu kariškiai tarsi „grąžino seną skolą“: „Buvome pasižadėję šias dovanas perduoti dar ligi iškilmingo J. K. Chodkevičiaus minėjimo Kretingoje, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių uždelsėme. Manau, kad nuo šiol šie eksponatai praturtins muziejuje veikiančią parodą, atspindinčią, kaip šiuo metu įamžinamas J. K. Chodkevičiaus atminimas.“

Spontonas, paaiškino N. Čapas, yra trumpakotė ietis su plačiu ir puošniu antgaliu. Jis buvo plačiai naudojamas XVII–XIX a. Iš pradžių naudotas kovose kaip ginklas, vėliau tapo simboliniu puskarininkio atributu, kuriuo buvo perduodamos komandos (signalai) mūšio lauke ar rikiuotėje. Jis buvo naudojamas ir J. K. Chodkevičiaus laikais.

„Dar tarpukario Lietuvoje buvo bandoma atkurti spontoną kaip karinį simbolį, tačiau idėja liko tik brėžiniuose. Pernai Lietuvos kariuomenė pradėjo simbolių atkūrimo procesą, buvo atkurtas ir spontonas. Tai – tik kopija. Kadangi ant spontono yra mūsų brigados ženklai, panaudoti iš J. K. Chodkevičiaus herbo, tad manome, kad tai yra patvirtinimas, kaip kariškiai įprasmina garsaus karžygio atminimą. Perdavėme taip pat vado monetų, tokių pat, kokias jau anksčiau įteikėme pareigūnams, miesto žmonėms, kurie prisidėjo organizuojant J. K. Chodkevičiui skirtus renginius.“

Perduodant dovanas, ceremonijoje dalyvavo Kretingos meras Antanas Kalnius ir parapijos klebonas brolis Juozapas Marija Žukauskas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas