Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos muziejus Lietuvos moksleivius pakvietė dalyvauti piešinių konkurse „Vasario 16-osios akto signatarų portretai“.

Konkurse gali dalyvauti įvairaus amžiaus vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos, jei bus suskirstyti į tris pogrupius pagal amžių: nuo priešmokyklinio iki ketvirtos klasės; V–VIII kl. ir gimnazistų.

Kūrinių fotografijų arba pačių kūrinių, jeigu jų prigimtis skaitmeninė, Kretingos muziejus el. p. museumkretinga@gmail.com lauks iki vasario 13 dienos. Darbus vertins dailininkų komisija, taip pat bus renkami publikos numylėtiniai, kuriuos nulems patiktukai feisbuke.

Šia naujiena pasidalinusi Kretingos muziejaus istorikė Jolanta Klietkutė įsitikinusi, kad Vasario 16-osios minėjimas yra neatsiejamas nuo Nepriklausomybės akto signatarų: „Atgimti valstybei prireikė daugiau piliečių negu šis garsusis dvidešimtukas, tačiau būtent jie yra tas simbolis, kuris leidžia pažvelgti į to meto Lietuvos nepriklausomybės idėją ir kelius jos link. Nors šis dvidešimtukas buvo skirtingi savo pažiūromis, kilme ar išsilavinimu, vis dėlto dažniausiai matome juos bendroje fotografijoje susivienijusius atlikti savo pareigą.“

Muziejininkė pasidalino įžvalga, kad portretas – ne tik mums įprasta momentinė fotografija, bet ir meno kūrinys, atspindintis ir asmens veido bruožus, ir žmogaus gyvenime vyravusias idėjas. „Tad kviečiame išsklaidyti pilkus pustonius, kurie mus pasitinka žvelgiant į senų laikų fotografijas, ir pasistengti pamatyti spalvingą, įvairiapusį anų laikų žmonių gyvenimą“, – pakvietė J. Klietkuė.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Kretingos muziejus rūmų sales rengiasi papuošti gražiausių darbų reprodukcijomis.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas