Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aptarė mokyklų poreikius ir biudžeto galimybes

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-01-21

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Švietimo komiteto pirmininkas Tomas Abelkis, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė šią savaitę kartu su rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbiene aptarė šių metų rajono biudžeto galimybes švietimo reikmėms tenkinti.

„Dalis mūsų, Švietimo komiteto, pasiūlymų kilo susipažinus su rajono švietimo įstaigų poreikiais, kuriuos išgirdome tiesiogiai bendraudami su įstaigų vadovais, švietimo specialistais“, – teigė T. Abelkis, kurio įsitikinimu, būtina numatyti prioritetus, kad ir Savivaldybės administracijai, ir mokyklų vadovams būtų aiškus numatomų atlikti darbų eiliškumas ir finansavimas.

Švietimo komitetas šių metų biudžete siūlys numatyti 60 tūkst. Eur Simono Daukanto progimnazijai mokykliniam autobusiukui pirkti, 30 tūkst. Eur – hibridinėms klasėms įrengti. „Nežiūrint, kad, per pandemiją įvedus nuotolinį mokymą ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skyrus nemažai įrangos, vis dėlto technika dėvisi, sensta, todėl ją reikia nuolat atnaujinti“, – A. Burbienė paaiškino, kad ministerijos skirtos informacinių technologijų (IT) priemonės niekur nedingo, jos yra panaudojamos mokymo procese.

Siūloma skirti suma yra tik dešimtadalis poreikio, tačiau, Švietimo komiteto siūlymu, IT įrangą reikėtų atnaujinti pamažu, per kelerius metus. Didelį nerimą rajono politikams, švietimo specialistams kelia rajono ikimokyklinių įstaigų situacija: pastatai – kritinės būklės, juos būtina renovuoti, atnaujinti vidų ir išorę.

„Prasta situacija dėl „Eglutės“ lopšelio-darželio, kurį reikėtų ne tik renovuoti, bet galbūt ir pastatyti priestatą, įrengiant naujas grupes, salę, iškeliant per darželio teritoriją einančius kanalizacijos nuotekų tinklus“, – kad vietos priestatui užtektų, neabejojo T. Abelkis.

Jam pritarusi V. Turauskaitė pastebėjo, kad „Eglutės“ darželio problemas reikia spręsti neabejotinai, tačiau prieš tai reikėtų išsiaiškinti dėl priestato statybos galimybių paveldo teritorijoje, antra, – pradėti rengti dokumentus, kad po metų antrų būtų galima pradėti darbus, žinoma, rajono Savivaldybės tarybai pritarus ir tam numačius biudžeto lėšas.

„Jeigu ir būtų abejojančiųjų dėl „Eglutės“ darželio plėtros, kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų poreikių, reikia turėti mintyje, kad nuo 2024 metų ikimokyklinis ugdymas taps privalomas“, – paaiškino Švietimo skyriaus vedėja, atkreipusi dėmesį, kad rajono Savivaldybės tarybai, tvirtinant mokyklų optimizavimo planą, teks apsispręsti, ar mokykla-darželis „Žibutė“ taps tik darželiu, ir numatyti, kur mokytųsi keturios pradinukų klasės, arba 70–80 vaikų.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ pastato remontui lėšų greičiausiai bus numatyta jau šių metų biudžete, ir darbai pajudės. Rengiantis įtraukiajam ugdymui, gerinant mokyklų ugdymo infrastruktūrą, lėšų pareikalaus Simono Daukanto progimnazijos sporto salė, Marijono Daujoto progimnazijoje būtina įrengti liftą. Tikimasi lėšų ir iš „Tūkstantmečio mokyklos“ programos, ypač, jeigu kelios mokyklos viena su kita bendradarbiaus per tinklaveiką.

„Dar vasarą, prieš prasidedant naujiems mokslo metams, kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Egidijumi Viskontu apsilankėme Vydmantų darželyje „Pasagėlė“ – jo būklė kritiška, reikalaujanti didelių investicijų“, – vizitą, kuriame dalyvavo ir Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis, Vydmantų bendruomenės pirmininkas Simas Končius, prisiminė tarybos narys T. Abelkis, vėlgi pasvarstęs, kad greičiausiai „Pasagėlės“ remontui dabartinėmis kainomis reikėtų gerokai per 1 mln. Eur.

V. Turauskaitė teigė, kad yra parengtas „Pasagėlės“ techninis projektas, skaičiuojamosiomis kainomis darželiui sutvarkyti reikėtų apie 1,4 mln. Eur. „Bandome ieškoti galimybių, kur surasti lėšų darželiui atnaujinti, greitai tai neįvyks, tačiau planuoti, dirbti reikia jau dabar“, – ji neabejojo, kad „Pasagėlės“ eilė ateitų po „Žibutės“.

Lapkritį Švietimo komiteto pirmininkui lankantis mokyklose ir įvertinus poreikį, dėmesys buvo atkreiptas ir į mokyklų sporto salių būklę: baigiantis praėjusiems metams lėšų sporto salių apšvietimui pagerinti buvo skirta Kūlupėnų, Jokūbavo mokykloms, prieš naujuosius mokslo metus 20 tūkst. Eur buvo skirta nedideliems mokyklų remontams.

Detaliau šių metų rajono biudžeto formavimo, lėšų paskirstymo klausimai bus aptarti rajono Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas