Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Galutinę išvadą priims kitame posėdyje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2022-01-21

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, analizuodamas Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos patikrinimo, kuris padarytas atsižvelgiant į STT pateiktą informaciją dėl siurblinės ir nuotekų tinklų Perlų g. Padvarių kaime įrengimo, išvadas, taip ir nenustatė, ar rajono Savivaldybė ir jai pavaldi įmonė „Kretingos vandenys“ galimai patyrė žalą. Galutinės išvados bus priimtos kitame komiteto posėdyje, kai jo nariai susipažins su sąlygomis, kurias vykdyti turėjo trišalę sutartį su rajono Savivaldybe ir „Kretingos vandenimis“ pasirašiusi bendrovė „Modernsta“.

Kontrolės ir audito tarnyba, gavusi raštą iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), domėjosi, ar neeikvojamos Savivaldybės lėšos privatiems interesams tenkinti, ir vertino siurblinės ir nuotekų tinklų statybos Perlų g. aplinkybes.

Bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorius Tomas Jurgutis komiteto nariams paaiškino, kad projektas Perlų gatvėje Padvariuose buvo dviejų dalių: per I etapą buvo pastatyta siurblinė ir 53,6 m savitakio tinklo, kas ir buvo susiję su gyvenamųjų namų plėtrą šiame kvartale vykdančia bendrove „Modernsta“, o per II etapą įrengta 446 m spaudimo linijos. „Mūsų tikslas – nedaryti laikinų sprendimų.

Atsižvelgdami į tai, kad bus asfaltuojama gatvė, koregavome darbus, kad vartotojai ateityje galėtų jungtis prie mūsų įmonės tinklų“, – kad šio darbo įmonė ėmėsi vedina kompleksiško požiūrio ir kad laikas žmonėms „išeiti iš tų tualetų“, kaip reikalauja Aplinkos ministerija, kalbėjo T. Jurgutis, teigęs, kad II statybų etapas nėra susijęs su įmone „Modernsta“.

Rajono tarybos nario Stepono Baltuonio pastebėjimu, nuostolį patyrė „Kretingos vandenys“, ir tai atsispindės vandens kainoje, kurią rajono taryba ir turės patvirtinti, kita, – kad ir II statybų etapas yra susijęs su kvartalo vystytoju, kuriam I etapą buvo pritaikyta mažiausios kainos sąmata, o II statybų etape jis lėšomis išvis neprisidėjo. „O kur – Savivaldybės lėšos?“ – klausė politikas.

Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė paaiškino, kad pagal galiojančią tvarką, Savivaldybės biudžete ir nėra numatoma lėšų – nauda įžvelgiama, kai prie „Kretingos vandenų“ tinklų prisijungia nauji abonentai. Jos nuomone, aiškumo dėl trišalių sutarčių turėtų įnešti ir naujasis infrastuktūros įstatymas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas