Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Andriaus Miežio darbai – šalies dailininkų mekoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2022-01-18
Naujausi Lietuvoje ir už jos ribų jau žinomo kretingiškio menininko Andriaus Miežio darbai.

Naujausi kretingiškio dailininko Andriaus Miežio darbai šiomis dienomis džiugino Vilniaus dailės akademijos galerijos „Akademija“ lankytojus – studentus, dėstytojus ir plačiąją sostinės bei svečių meno mėgėjų ratą.

Į Lietuvos dailininkų meka vadinamą prestižinę galeriją sostinės senamiesčio širdyje A. Miežis dar prieš didžiąsias metų šventes išvežė 18 naujausių darbų.

„Nors įprastai šioje galerijoje vyksta Dailės akademijos jaunųjų menininkų ir profesūros darbų parodos, dėl įvairovės jie pasiūlė man surengti parodą, tad teko palūkėti ir išlaukti savojo laiko. Džiaugiausi, galėdamas patekti į sostinės menininkų terpę, todėl ligi parodos paplušėjau ypatingai, kad pirmiausiai pats sau patikčiau ir įtikčiau, o tuomet jau galėjau rodyti ir kitiems“, – „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo kraštietis, kurio vardas dėl išskirtinio ryškaus siurrealistinio stiliaus, persmelkto stipria humoro doze, pastaruoju metu puikuojasi ant žurnalų viršelių, A. Miežis taip pat – dažnas svečias įvairiose televizijos laidose.

Jis atviravo, kad stengiasi gyventi be lūkesčių, tačiau džiugu, jeigu jo kūrybą žmonės įvertina, o jis pats sulaukia dėmesio. Galerijos „Akademija“ parodų rengėjai, kūrėjo žodžiais, atsiliepė, kad seniai tokio didelio lankytojų anšlago, kaip jo parodoje, bebuvo sulaukę. „Buvom, matėm – super“, – tokių ir panašių atsiliepimų ir pats sulaukęs savo asmeninėje feisbuko paskyroje.

Šį sausį paroda iš Vilniaus dailės akademijos turėtų iškeliauti į Užsienio reikalų ministeriją. O pavasariop naujausius sukurtus darbus A. Miežis ketina pristatyti ir kretingiškiams, surengdamas parodą viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje.

„Jau anksčiau savo 50-mečio proga norėjau surengti parodą Kretingoje, mieste, kuriame gyvenu ir kurį pamilau, bet sutrukdė pandemija. Lankytojų srautai ribojami, tad kol kas palauksime geresnio laiko“, – tvirtino iš Vilniaus kilęs kraštietis menininkas.

Jis džiaugiasi atsiradusia galimybe atlaisvintose buvusios bibliotekos patalpose, Vilniaus gatvėje, įsirengti savo kūrybines dirbtuves. „Dirbtuvių erdvė suteikia laisvės ir privatumo, taip pat – galimybę apsilankyti svečiams, susipažinti su meno ar juo besidominčiais žmonėmis, pabendrauti su jais. Taip mezgasi kontaktai, pažintys, garantuojantys kūrybos sklaidą“, – tvirtino A. Miežis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas