Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Sausio 10 dieną įsteigtas Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos labdaros ir paramos fondas, priimti įstatai, išrinkta valdyba ir vadovas – juo tapo visuomenininkė Asta Pocienė.

Sausio 15-ąją J. A. Pabrėžos fondo nariai susirinks paminėti šio žinomo Lietuvos žmogaus – Kretingos pranciškonų vienuolyne gyvenusio mokslininko botaniko, kunigo, pamokslininko kalbininko 251-ąjį gimtadienį.

Fondo dalininkais ir valdybos nariais tapo: prieš kelias dienas naujuoju Lietuvos pranciškonų brolijos provincijolu paskirtas brolis Evaldas Darulis, Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino nacionalinis viceministras diakonas Nerijus Čapas, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos profesorius dr. Juozas Pabrėža, Klaipėdos universiteto docentė dr. Rita Jankauskienė, Pranciškonų gimnazijos istorijos mokytojas ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Vaidas Kuprelis, Kretingos pranciškonų vienuolyno bibliotekininkė Nijolė Raudytė, muziejininkė Jolanta Klietkutė.

J. A. Pabrėžos labdaros ir paramos fondo iniciatorė A. Pocienė pasakojo, kad mintis įkurti šią visuomeninę organizaciją kilo po to, kai pernai buvo minimi LR Seimo paskelbti J. A. Pabrėžos metai, ta proga buvo surengta mokslinė konferencija, vyko kitokie renginiai, tad norėjosi pardėtą veiklą tęsti toliau. „Pamatėme, kiek visokių renginių, skirtų šiai spalvingai ir daugiabriaunei asmenybei ir jo veiklai buvo surengta visoje Lietuvoje, kiek parodyta iniciatyvų. Kartus su J. Klietkute pagalvojome, kaip būtų puiku visa tai sujungti ir pratęsti dėl J. A. Pabrėžos atminimo“, – kalbėjo A. Pocienė.

Įkūrę visuomeninę organizaciją, jos žodžiais, įgavo stuburą: nuo šiol galės laisvai rengti projektus, ieškoti rėmėjų, įsteigti vardinę J. A. Pabrėžos premiją. Šie, 2022-ieji metai, Seimo yra paskelbti Jaunimo metais, todėl fondo valdybai norėtųsi paskatinti jaunuosius Kretingos krašto kūrėjus, iniciatyvius mokinius, kurie savo darbais garsina tas veiklos kryptis, kuriose reiškėsi mokslininkas botanikas, kunigas, kalbininkas J. A. Pabrėža.

„Mieste yra Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, kurios mokiniai dalyvauja konkursuose, norėtųsi skatinti jų kūrybiškumą, žinias ir iniciatyvą, įsteigiant Jurgio Pabrėžos stipendiją, kokios ligi šiol nėra. Pinigai visuomet paskatina ir motyvuoja tolimesnei veiklai. Vėliau galbūt pavyktų įsteigti panašią premiją ir akademiniam Kretingos jaunimui, garsinančiam Jurgio Pabrėžos vardą“, – kalbėjo A. Pocienė.

---

Fondo tikslas

– stiprinti kultūros paveldo išsaugojimą; nacionalinio, pilietinio ir kultūrinio identiteto vystymą; pilietinio ugdymo svarbą; skatinti ir organizuoti savanoriškas veiklas. Bus siekiama įamžinti su J. A. Pabrėža susijusias vietas, įprasminti bei suaktualinti J. A. Pabrėžos atminimą, remti veiklas, susijusias su J. A. Pabrėžos dvasinės, mokslinės, meninės ir kt. veiklos vertybių atkūrimu, restauravimu ir išsaugojimu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas