Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kelių priežiūra žiemą

  • Aktualijos
  • 2022-01-14

„Kelininkai tikina, kad kelius žiemą prižiūri atsakingai, tačiau Savivaldybės administracija gauna daug gyventojų skundų dėl prastai prižiūrimų kelių“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai direktoriaus pareigas einanti Violeta Turauskaitė, po šios savaitės pradžioje įvykusio nuolatinio pasitarimo su akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ specialistais.

Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje esantys keliai skirstomi į valstybinės ir vietinės reikšmės kelius. Valstybinius kelius prižiūri akcinė bendrovė „Kelių priežiūra“. Valstybinės reikšmės keliai yra suskirstyti į 5 lygius. Geriausiai prižiūrimi pirmo lygio keliai, Kretingos rajone jų yra du – Šiauliai–Palanga ir Kretinga–Klaipėda. Visi kiti yra žemesnio lygio. Štai keliai į Salantus, Darbėnus yra 3-io priežiūros lygio, o iš Darbėnų į Grūšlaukę, iš Grūšlaukės į Salantus – 4-o lygio. Tačiau ir žemiausio priežiūros lygio kelias turi būti pravažiuojamas, kad ir kaip gausiai prisnigtų, saugus eismui. V. Turauskaitė ragina gyventojus apie valstybinės reikšmės keliuose susidariusias sunkias eismo sąlygas pranešti „Kelių priežiūros“ įmonei tel. 1871. „Po žiemos sezono kelininkai vertins savo atliktų paslaugų kokybę, gyventojų skambučiai, nusiskundimai tam vertinimui taip pat atsilieps. Tai svarbu ir jų paslaugų kokybei gerinti“, – sakė V. Turauskaitė.

Kretingos rajono savivaldybė turi apie 870 km vietinės reikšmės kelių. Tikslus vietinės reikšmės kelių ilgis paaiškės baigus jų inventorizaciją. Inventorizacija užsitęsė, nes ją stabdo žemės sklypų formavimo, registravimo procedūros. „Per 2022 metus esamų kelių tinklo inventorizaciją turėtume užbaigti, tačiau kelių tinklas kinta, tiesiami nauji keliai“, – aiškino V. Turauskaitė. Vietinės reikšmės kelių priežiūrą organizuoja seniūnijų, kuriose tie keliai yra, seniūnai. Keliams prižiūrėti seniūnijos samdo ūkininkus. „Ši žiema neeilinė – sniegas, plikledis, kai palyginti pernai barstyti seniūnijų kelius nedaug tereikėjo. Labai skiriasi sąlygos atskirose seniūnijose, tuo pat metu Vydmantuose – arčiau jūros keliai gali būti „pliki“, o Imbarėje padengti sniegu ar plikledžiu“, – kalbėjo V. Turauskaitė, akcentavusi, kad dėl vietinės reikšmės kelių priežiūros gyventojai pirmiausia turėtų kreiptis į savo seniūnijų seniūnus, jiems išsakyti nusiskundimus, pastabas, pasiūlymus.

Savivaldybės informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas