Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kad Kretinga senesnė už Vilnių ir Kauną?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Augina pamainą „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinei

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2022-01-11
Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris Aurimas Ivanovas, vadovaujantis šios mokyklos jaunuolių komandai RKL, teigė, kad dublerių komanda – gera idėja ir reali perspektyva vaikinams bręsti kaip krepšininkams.

Kretingos krepšinio klubo komandai „Kretinga“, treniruojamai Arimanto Mikaločiaus, praėjusį sezoną laimėjus Regionų krepšinio lygos (RKL) nugalėtojų vardus ir šį sezoną debiutavus „7bet-NKL“ (Nacionalinėje krepšinio lygoje), RKL B diviziono A grupėje debiutavo ir būsimoji „Kretingos“ pamaina – Kretingos sporto mokyklos jaunuolių komanda, treniruojama Aurimo Ivanovo.

„Idėja brendo senokai – visi treneriai gerai supranta, kad dublerių komanda, arba kitaip tariant vyrų krepšininkų rinktinės pamaina turi užaugti“, – A. Ivanovas teigė, kad kretingiškiai, priėmę tokį sprendimą, nėra pirmieji: dublerių komandas tarp miestų ir rajonų klubų turi Šiauliai, Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla, Raseiniai, o ką bekalbėti apie stiprius Lietuvoje gerai žinomus Vilniaus ir Kauno klubus. Jo vadovaujama komanda, kurią pastiprino du kolegos Vytauto Šližiaus treniruojami vaikinai, – viena jauniausių RKL B divizione ir užima paskutiniąją turnyrinės lentelės poziciją. Su šia komanda A. Ivanovas jau trečius metus varžosi Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), kurioje rezultatai pastebimai gerėja.

„Mūsų tikslas RKL – iškovoti bent vieną pergalę, kas tikrai pakeltų nuotaiką ir motyvaciją“, – kalbėjo jaunuolių treneris, kurio auklėtiniai pirmą krikštą RKL patyrė rungtyniaudami su Kauno „Žalgirio-III“ komanda: pralaimėta 50 taškų skirtumu, ir, matyt, kretingiškiams buvo nelemta startuoti su silpnesniais varžovais. „Nežiūrint, kad taip skaudžiai pralaimėjome, vaikinams pavyko nugalėti savo nerimą, įkvėpti save žaidimui“, – A. Ivanovas akcentavo, kad 15–16 metų jaunuoliams yra sunkoka pasipriešinti vyrų komandoms, kurios yra pranašesnės ūgiu, fizine jėga, greičiu, žaidybine patirtimi.

„Kai su vaikinais, „Kretingos“ treneriu Arimantu Mikaločiumi, kitais kolegomis, Kretingos sporto mokyklos vadovu Remigijumi Malakausku kalbame apie sezono tikslus, tai visų mūsų bendra nuomonė – kad pradėtą projektą galėtume tęsti ir kitąmet, kad sukurtume stiprius pamatus dublerių komandai, kad vaikinai, atėję į Kretingos sporto mokyklą, žinotų, jog jų laukia tęstinumas ir galimybė ginti savo gimtojo miesto komandos garbę“, – treneris A. Ivanovas taip pat įvardino ir kitus tikslus: stiprinti žaidimo kokybę, sudaryti galimybes jaunuoliams bręsti kaip krepšininkams, tuo pačiu – išsaugoti vaikinus, kad jie neišsibarstytų po kitų miestų ar rajonų sporto mokyklas, klubus.

Trenerio pastebėjimu, vaikinai, grūdindamiesi RKL rungtynėse, įgytą patirtį išnaudoja ir MKL: „Pirmaisiais metais rezultatai tikrai buvo prastoki – tebuvome iškovoję dvi pergales, patyrėme 9 pralaimėjimus. Kai dėl karantino kitą sezoną sužaidėme tik 6 rungtynes, vėl teturėjome dvi pergales ir 4 pralaimėjimus. Šiemet gi jau pasijautė mūsų įdirbis – esame iškovoję 6 pergales, patyrėme vieną pralaimėjimą.“ A. Ivanovas taip pat išvardino tuos vaikinus, kurie, matyti, tikrai galės žengti toliau krepšinio aikštėje: tai Eisvydas Petkus, Nojus Rožmanovas, Dovydas Jedenkus, o kartu su „Kretinga“ besitreniruojantis Ugnius Kvietkauskas, Rokas Tiškus – jie yra kolegos V. Šližiaus auklėtiniai – atsiskleidė kaip lyderiai, ir juos A. Ivanovas įvardino kaip komandos saugiklius, galinčius vesti ir sutelkti komandą.

„Mums reikia laiko, kad galėtume subręsti ir suvyriškėti. Svarbu, kad vaikinai nepraranda motyvacijos ir per kiekvienas rungtynes demonstruoja vis geresnį žaidimą. Kas domisi krepšiniu, kas jį supranta, puikiai suvokia, kad mūsų rezultatas – tai ne pergalės ir ne taškai, o gerėjantis jaunuolių žaidimas“, – optimistiškai kalbėjo A. Ivanovas, kurio manymu, užauginti naujus krepšininkus Kretingos sporto mokyklai tikrai seksis, nes jau dabar auga ir treniruojasi gera gimusiųjų 2007 m., 2008 ir 2009 m. karta, ir apskritai šis projektas ir į Sporto mokyklos bendruomenę įnešė teigiamų dalykų – krepšinio treneriai, vedami bendro tikslo, tapo gerokai vieningesni. Visi jie viliasi, kad, pasibaigus pandemijai, jaunuoliai sulauks ir žiūrovų, kurie mielai stebės augančio jaunimo kovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas