Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Žolininkė, masažuotoja Silvija Statkutė

Menininkė, žolininkė, masažuotoja Silvija Statkutė, gimusi ir užaugusi Žemaitijoje, 30 metų gyvenusi Aukštaitijoje, gyvenimo aplinkybėms nulėmus, šiuo metu gyvena ir dirba Kretingoje.

Prieš kelerius metus įstojusi į Klaipėdos universiteto sveikatos mokslų fakultetą, Vilniaus universiteto absolventė lietuvių filologė paskui studijas atvažiavo ir pati, nes važinėti 400 km, kad mokytųsi, buvo per sudėtinga. „Vis pasvajodavau apie išsamesnes masažo studijas. Ir, užklupus pirmam, antram karantinui, pasitaikė galimybė mokytis ir baigti tęstines studijas Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio rengimo centre, kur įgijau masažuotojo kvalifikaciją“, – ieškojimų patiris apibūdino S. Statkutė.

Iš gamtos – atgal į sociumą

Jau gerus du dešimtmečius S. Stakutė domisi augalais ir, pradėjusi rinkti žolynus, jais apdalindavo draugus, artimuosius, o vis labiau besigilindama į augalų savybes, suprato, kokią nepaprastą naudą jie gali atnešti žmogui ir kad jų panaudojimas – labai platus. „Intensyviai rinkdama augalus, lankiau įvairius seminarus, daug skaičiau, peržiūrėjau gausybę įrašų, auginau vaistinguosius augalus namuose. Į vaistinių augalų pasaulį pamažu įtraukiau ir savo mamą – daug metų ji buvo mano pagrindinė pagalbininkė“, – pripažino moteris.

Nusipirkusi autentišką sodybą Švenčionių rajone kelerius metus ten gyveno, dirbo: vedė edukacinius užsiėmimus – mokė augalų pažinimo, muilo gamybos, arbatos virimo ir degustavimo, rengė meditatyvines patyrimines keliones į augalų karalystę, vedė sveikatos ir savęs pažinimo paskaitas Švenčionių rajono trečiojo amžiaus universitete.

„Augalai pakeitė mano pasaulį neatpažįstamai. Tačiau kuo giliau ėjau į šiuos pažinimo vandenis, tuo aiškiau mačiau ir disbalansą, atsiradusį gamtoje dėl žmogaus įsikišimo į gamtos tvarką. Supratau, kad tik gerti arbatą nebepakanka – reikia kompleksinio, holistinio požiūrio į žmogaus organizmą kaip visumą, kad šalia arbatos turi būti ir subalansuota mityba, ir mankšta, meditacija, o kartais ir visai kitokios, mažiau žinomos terapijos – šokio, judesio, body work‘o, gongų, ar kitokios“, – požiūrį atskleidė S. Statkutė, kurios gyvenime šalia augalų atsirado ir alternatyvūs gydymo būdai – energetinė Reiki terapija, masažas, meditacija, moteris taip pat išmoko gaminti natūralią kosmetiką, augalų aliejus, arba fitolius, muilą, ekstraktus, tinktūras, gydomuosius tepalus, augalų vandenį, arba hidrolatą.

„Laikas bėgo, ir pajutau, kad reikia judėti iš gamtos atgal į sociumą – pradėjau mokytis, – S. Stakutė prisipažino, kad išsamios fiziologijos ir anatomijos žinios ją tarsi sukrėtė iš naujo ir patvirtino daugybę intuityvių įžvalgų, jog žmogaus organizmas – vientisa visuma. – Visiškai kitaip, tarsi iš vidaus, pamačiau masažo naudą žmogaus organizmui ir dabar galiu drąsiai pasakyti, kad masažo reikia kiekvienam – tai neįtikėtinai vertinga terapija žmogaus kūnui.“

Ji pateikė ir keletą faktų apie masažą: jis nuima kasdieninį nerimą ir stresą; subalansuoja emocijas; gerina miego kokybę; net keliskart pagreitina kraujotaką ir limfotaką, todėl pagreitėja neuronų ir naudingųjų medžiagų pernešimas organizme; suaktyvėja toksinų pasišalinimas iš organizmo; pagerėja virškinimas, fascijos ir odos darbas.

Nuo ko pradėti? Gal nuo veido savimasažo?

Įsitikinti masažo nauda, teigė S. Statkutė, labai paprasta: „Labiausiai matoma kūno dalis yra veidas ir rankos, plaštakos. Tad ir mūsų pažintį pradėkime nuo šių kūno dalių savimasažo.“ Beje, ši pažintis tęsis: nuo šiol S. Stakutė su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais dalinsis patarimais, kaip sau padėti, kad būtume sveiki.

Savimasažą reikėtų atlikti kiekvieną rytą 10–14 dienų, ir stebėti rezultatą – galima save nusifotografuoti prieš ir po.

Veido savimasažas

Nusiprausę rytą pasižiūrite į veidrodį. Nusišypsokite. Jei neturite nuotaikos, padarykite tai mechaniškai – netgi mechaninė šypsena gali pagerinti nuotaiką, šypsena suaktyvins daugybę smulkių veido raumenų, padarys teigiamą įtaką žandikauliams. Jei veidas iš ryto patinęs, patinimą sumažinti gali padėti švelnus kaklo ir veido savimasažas:

*dešinę ranką uždedame tarp raktikaulio ir pažasties viršaus, ir švelniai, nespaudžiant, pasukame delną ratu pagal laikrodžio rodyklę iki 7 kartų. Pakartojame veiksmą kaire ranka kitoje priekinėje kūno pusėje. Šis judesys atidaro pažastų „limfos vartus“;

*lėtai atlošiame galvą ir lėtais, švelniais delnų judesiais nuglostome kaklą žemyn;

*viršutinėmis pirštų pagalvėlėmis nuo smakro vidurio švelniai braukiame link ausies spenelio; tą patį judesį pakartojame nuo apatinės nosies dalies (šnervės) per skruostą iki ausies spenelio; taip pat pakartojame glostymą nuo nosies vidurio viršutine skruostikaulio ir akiduobės linija link smilkinio. Glostymus pirštais atliekame po 2–3 kartus kiekvienai linijai;

*pirštų pagalvėles lengvai prispaudžiame prie smakro ir lygiai tomis pačiomis linijomis kylame veidu sukamaisiais judesiais. Kartojame po 2–3 kartus kiekvienoje aprašytoje veido linijoje;

*pirštų galais lengvai tapšnojame veidą tomis pačiomis veido linijomis aukštyn 2–3 kartus.

*pereiname į kaktos sritį: uždedame delną ant kaktos ir lėtai, keisdami delnus, keletą kartų braukiame link plaukų. Tada uždedame pirštų pagalvėles ant kaktos vidurio ir sukamaisiais judesiais judame link smilkinių. Tą patį judesį pakartojame per kaktos vidurį, ir palei laukų augimo liniją. Taip masažuojame 2–3 kartus, o po to lengvai patapšnojame pirštų galiukais.

Jei veido patinimas kartojasi, o savimasažas ir procedūros nepadeda, tai gali būti rimtesnių problemų požymis, patartina kreiptis į medikus.

---

PATARIMAS

Jei kabo „maišeliai“ po akimis, papildomai galima taikyti vieną šių paprastų būdų:

*neišmeskite žalios arbatos maišelių – uždėkite vakare ant akių vokų (turėtų būti lengvai šilti, kūno temperatūros), ir palaikykite 10–15 min.

*ant akių vokų uždėkite agurko griežinėlius ir palaikykite 10 min.;

*paimkite vatos diskelį ir suvilgykite vienu kuriuo nors paminėtų hidrolatų – kvapiųjų pelargonijų, ramunėlių, alavijo, bobramunio, vaistinio skaistmino, vaistinio skaistenio, medetkų, dilgėlių, ugniažolės, beržų lapų, levandos, vaistinės verbenos, rugiagėlių ar kt.

Ant akių vokų diskelį palaikykite 10–15 min. Jei neturite hidrolato, galite pasidaryti kai kurių augalų nuoviro – dilgėlių, akišveitės, ramunėlių, medetkų, ugniažolės lapų, rugiagėlių žiedų

„Sveikatos“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas