Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Leidinio viršelis

Baigiantis praėjusiems metams besidominčiuosius krašto archeologija pasiekė leidinys-mokslinis straipsnių rinkinys „Kretingos rajono archeologiniai tyrimai ir perspektyvos“, skirtas kraštotyrininko, archeologo Igno Jablonskio 110-osioms gimimo metinėms. Šis leidinys yra tuo pačiu pavadinimu praėjusių metų gegužę įvykusios konferencijos rezultatas – straipsniai parengti konferencijos dalyvių

Ignas Jablonskis gimė 1911 m. Budrių kaime Skuodo rajone, 1939 m. atsikraustė į Kretingą. 1945–1949 m. dirbo Kretingos kraštotyros muziejaus direktoriumi. Jam vadovaujant buvo suremontuotas karo metais apleistas muziejaus pastatas, įrengta eksponatų saugykla, parengta pirmoji ekspozicija. Savo laisvalaikį ir didžiąją gyvenimo dalį domėjosi kraštotyra. Jo archeologinių tyrinėjimų pradžia – 1938 metai. Dėl įgytų žinių ir įgūdžių jis buvo vienintelis archeologas neprofesionalas, kuriam Lietuvos istorijos institutas išduodavo leidimą vykdyti archeologinius tyrimus. Ignas Jablonskis tyrinėjo Kretingos ir Skuodo apylinkių praeitį, Padvarių, Egliškių, Baublių, Kašučių pilkapius, kitus archeologijos paminklus. Jo indėlis į Lietuvos archeologijos paminklų tyrimus yra didžiulis. Iki šiol nepraradę mokslinės vertės, išlikę detalūs tyrinėjimų brėžiniai, ataskaitos, publikuotos mokslinio archeologinio ir kraštotyrinio turinio publikacijos.

Šiuo leidiniu, kaip informavo jo leidybą iš dalies finansavęs Kultūros paveldo departamentas, norima akcentuoti ne tik Igno Jablonskio indėlį į Kretingos rajono archeologinių ir kraštotyrinių tyrinėjimų svarbą, bet ir telkti, skatinti kitus šia sritimi besidominčius specialistus, muziejininkus, mokslininkus, kraštotyrininkus tyrinėti ir domėtis Kretingos krašto istorija. Leidinyje – dvi pagrindinės temos: Igno Jablonskio asmenybė, veikla ir bei naujausi archeologiniai tyrimai Kretingos rajone. Straipsnių autoriai paskelbė Kretingos rajono ir miesto naujausių archeologinių tyrimų rezultatus, perspektyvas, apžvelgė I. Jablonskio indėlį archeologinėje ir kraštotyrinėje veikloje, jų pačių tyrimų areale.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas