Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė inicijavo tyrimą, kuriuo aiškinosi jaunimo poreikius mūsų rajone. „Galiu daryti prielaidą, kad, bendrąja prasme, jaunimas situaciją mūsų rajone vertina vidutiniškai. Galiu pasidžiaugti, kad jie jaučiasi saugūs. Žinoma, turime plėsti paslaugas jaunimui – ne tik atidaryti atvirą jaunimo centrą, bet teikti jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugas“, – tyrimo rezultatus apibendrino ji.

Apklausta apie 300 jaunuolių

Inga jaunimo reikalų koordinatore pradėjo dirbti 2019 m. pabaigoje, per 2020-uosius ji susipažino su jaunimo politika ir veiklomis mūsų rajone. „Kiekvienais metais jaunimo reikalų departamentas, kuris numato metines užduotis kiekvienam koordinatoriui, tarp jų buvo numatęs atlikti tyrimą, pavyzdžiui, mobilaus darbo poreikio nustatymą mūsų rajone. Kadangi situacija mūsų rajone senai buvo analizuota specialistų, ekspertų, Kretingos rajono jaunimo reikalų tarybos nariams išsakiau būtinybę dėl mūsų rajono jaunimo poreikių analizės“, – apie tyrimo inicijavimą kalbėjo I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Tarybai pritarus siūlymui buvo pradėta ieškoti specialistų, ekspertų, kurie dirba su jaunimu, domisi jų politika. „Kreipiausi į viešąją įstaigą „Politikos tyrimų ir analizės institutas“, kuri išklausė mano lūkesčius ir pasiūlė pasirengti galimybių studiją, kuri apimtų viso rajono tyrimą ir apžvelgtų įvairius jaunimui aktualius klausimus“, – įvardijo jaunimo reikalų koordinatorė.

Klausimynas jaunimui buvo parengtas ir patalpintas Savivaldybės puslapyje, socialiniuose tinkluose, taip pat pateiktas mokykloms, kuriose klausimai buvo išdalinti mokiniams, jaunimo ir su jaunimo dirbančioms organizacijoms. Iš viso buvo apklausta apie 300 jaunuolių.

Taip pat buvo parengtas klausimynas seniūnijoms – į pateiktus klausimus atsakė seniūnai, socialiniai ir jaunimo darbuotojai, žmonės dirbantys su jaunimu rajone veikiančiose erdvėse.

„Taip pat vyko pokalbiai „focus“ grupėse, kur buvo apklaustas jaunimas ir jaunimo reikalų tarybos nariai. Kitoje grupėje buvo kalbėtasi su jaunimo darbuotojais, policijos atstovais, visuomenės sveikatos biuro darbuotojais ir panašiai. Taip pat tyrėjai vykdė interviu su manimi, buvo atvykę ir į Kretingą, kur apžiūrėjo mieste esančias erdves, kitas jaunimo lankomas vietas“, – kalbėjo I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Mažiausiai į anketos klausimus atsakė Salantų, Kūlupėnų bei Imbarės seniūnijų gyventojų.

Vertina vidutiniškai

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad jaunimas situaciją rajone vertina vidutiniškai. Taip pat išryškėjo jų poreikiai. Vienas tokių poreikių – atviras jaunimo centras. „Poreikis, kurį mes žinojome, kad jaunimui reikia jaunimo centro, kur galėtų daugiau ir aktyviau leisti laisvalaikį, kad centras dirbtų ilgiau negu jaunimo erdvės iki 21 val., kad veiktų savaitgaliais, kad su jais dirbtų daugiau skirtingų specialistų, tokių, kaip psichologas. Turbūt reikėtų pasidžiaugti, kad jaunimas žino visas jaunimo organizacijas, kurios veikia mūsų rajone“, – tyrimo rezultatus atskleidė Inga.

Taip pat išryškėjo mobilaus darbo poreikis rajone, tai yra, kad į tolimas seniūnijas atvyktų darbuotojai, kurie su jaunimu užsiimtų, nes jaunuoliams nėra galimybės atvykti į miestą. „Kaip problema buvo įvardintas viešasis transportas, kuris netenkina jaunimo poreikių“, – tikino I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Populiarėja savanorystė

Teigiamai jaunimas vertinas savo galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. „Kretingos rajone jau 2 metus vykdoma dalyvaujamojo biudžeto iniciatyva (gyventojų iniciatyva), pagal kurią gyventojai gali teikti idėjas. 2020 m. jaunimas teikė paraišką dėl sporto aikštyno apšvietimo prie Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, kur šiltuoju metų periodu iki 100 jaunuolių susirenka kasdien žaisti krepšinį, tinklinį. Kadangi jaunimas kreipėsi į administraciją, jiems buvo atsakyta skirti lėšų, tai jie kreipėsi į jaunimo reikalų taryba, kuri jiems pasiūlė teikti paraišką. Jie laimėjo iniciatyvų konkursą, ir apšviestu sporto aikštynu galės naudotis nuo 2022 metų“, – pavyzdį pateikė jaunimo reikalų koordinatorė.

Rajone taip pat ryškėja gerėjanti savanoriavimo tendencija. Ši veikla mūsų rajone smarkiai juda į priekį. Šiuo metu yra 6 akredituotos įstaigos, kuriose galima savanoriauti. Rajone yra ir tarptautinių savanorių, kuriuos priima Dienos veiklos centras.

Kiti metai – 2022 m. – jaunimo metai. „Mano ir visos jaunimo reikalų tarybos tikslas ne tik viešinti jaunimo politiką, bet ir auginti jaunimo lyderius, kurie norėtų savanoriauti mūsų rajono įstaigose, dirbti jaunimo organizacijose ir po studijų grįžti į Kretingą kurti šeimą, verslą“, – tikslus įvardijo I. Biliūnaitė-Rušinskė.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas