Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Vainikas viršum Klaipėdos muzikinio teatro liudija, kad netrukus bus uždengtas ir renovuojamos bei naujai statomos pastato dalių stogas.

Vienintelis šalyje ne tik rekonstruojamas, bet statomas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras metų sandūrą pasitiko pasiruošęs, kad būtų uždengtas jo stogas. Apie statybos spartą liudija tai, kad praėjusius 2021-uosius teatro priestatas pasitiko susilyginęs su žemės paviršiumi.

  Naujos teatro epochos pradžia 

Iki tol darbai būsimojo priestato vietoje vyko po žeme. Buvo atnaujintas rekonstruojamos teatro dalies fasadas, kuris šventiniu laikotarpiu žmones džiugina šviesomis. Pastatas pasipuošė bokšto laikrodžiu, kurį suprojektavo ir įrengė prancūzų firma „Bodet“, o baigiantis vasarai sušvito ir naujas KVMT logotipas.  

Tikimasi, kad Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 2023 m.  pradės naują epochą – išsaugodamas tai, kas sena, ir jungdamas istoriją su šiuolaikiškais inovatyviais architektūriniais, inžineriniais  sprendimais. Naujasis teatro pastatas ne tik organiškai įsilies į senamiesčio bei modernėjančios Klaipėdos kraštovaizdį, bet ir taps išskirtiniu orientyru tiek miestiečiams, tiek miesto svečiams.   „Metams baigiantis užbaigėme vieną teatro pastato statybos etapų – vainikas žymėjo, kad esame pasiruošę uždengti stogą. Kai stogas bus uždengtas, prasidės spartesni vidaus įrengimo darbai. Dar laukia daug svarbių darbų: įrangos supirkimas, elektros, vėdinimo ir inžinerinių sistemų sumontavimas. Darbai vyksta dviem etapais: senosios pastato dalies rekonstrukcija ir naujos pastato dalies statyba. Senoji pastato dalis jau beveik baigta, tad dabar daugiau dėmesio bus skiriama naujajai. Džiaugiamės, kad žiema mūsų darbams įtakos neturi. Labai tikimės kad 2023 metų pabaigoje teatras atvers duris“, – teigė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.  

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos ir statymo darbų kaina 39,5 mln. eurų. 

Išskirtinės 3D formos  p> Muzikinio teatro Strateginio ir investicijų valdymo skyriaus vedėjas Naglis Stancikas akcentavo, kad rekonstruoti – sudėtingiau nei pastatyti naują pastatą. Didžioji žiūrovų salė bus sudėtingos 3D formos: su išgaubimais visomis kryptimis, specialiais laiptais, turinti kelis šimtus skylių vėdinimui iš apačios. Naujojo pastato išorės architektūra taip pat turės 3D formos bangas. Jos bus išlankstytos įvairiausiomis kryptimis. Šio kūrinio įgyvendinimas išskirtinis. Lietuvoje neatsirado gamintojų, galinčių pagaminti reikiamo tipo fasadą, tad pastatui reikalingos plokštės buvo gaminamos specialiai užsienyje.  

Statybos profesionalai susiduria su dar vienu iššūkiu – ypač aukštais akustiniais reikalavimais. Didžioji muzikinio teatro salė bus daugiafunkcinė, tad ir akustiniai reikalavimai skirtingoms funkcijoms turi būti skirtingi. Nėra labai sudėtinga įrengti salę vien tik tam, kad gerai skambėtų simfoninio orkestro muzika, kad galėtų pasirodyti tradicinis teatras, tačiau labai sudėtinga įrengti salę, kurioje turi gerai skambėti tiek simfoninė ar roko muzika, tiek žmonių kalba. Akustikos prasme – tai vos ne kardinaliai vienas kitam prieštaraujantys sprendimai. Didžiajai salei gaminamas specialus vidinis akustinis kiautas: unikalios formos su specialiais svorio, garso sugėrimo arba atspindėjimo reikalavimais.  

Vienintelis toks šalyje 

Būsimojo teatro didžiojoje salėje tilps iki 700, mažojoje – iki 200 žiūrovų. Jose planuojama įrengti tai, ko trūko senajam Muzikiniam teatrui: modernią garso ir scenos apšvietimo įrangą, idealiai pritaikytą operos spektakliams. Didžioji scena bus erdvi: 13 m pločio ir 12 m gylio. Artistai džiaugsis naujomis repeticijų salėmis ir jaukiais persirengimo kambariais. Orkestro ložė taps kilnojama, salėje bus įrengtos akustinius reikalavimus atitinkančios kėdės. Numatytos vietos, kuriose renginius galės stebėti žmonės su negalia – jose tilps 14 vežimėlių.  

N. Stancikas akcentavo, kad Muzikinio teatro rekonstrukcija reikalauja specifinių žinių: tenka panaudoti ne tik sukauptą patirtį, bet ir konsultuotis su įvairių sričių specialistais Lietuvoje bei užsienyje: „Šiuo metu mūsų šalyje naujų teatrų nestatoma, tačiau vykdomos daugelio jų dalinės rekonstrukcijos. Beje, rekonstruoti sunkiau nei statyti, nes reikia išlaikyti kažką seno, kurti naują ir, svarbiausia, visa tai sujungti, suderinti.“ 

Vykstant darbams, itin saugomas istorinis kolonų salės šviestuvas, jis bus restauruotas ir pritaikytas naujai erdvei, kurioje įsikurs

Žaneta SKERSYTĖ

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ryšių su visuomenė specialistė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas