Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kaimynystė virto vieša nesantaika

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2021-12-31
Aidonas Budreckis piktinosi, kad neturi galimybės įvažiuoti į savo kiemą, kurį užgriozdino kaimynas.

Tarp Laukų gatvės gretimų Nr. 15 ir Nr. 13 sklypų kaimynų Aidono Budreckio ir Alberto Gurausko įsiplieskęs konfliktas nuvedė vyrus ligi valdžios institucijų ir teisėtvarkos pareigūnų: šiuokart juodu supykdė A. Gurausko savivartis ZIL, ilgus metus stovintis A. Budreckiui priklausančioje žemėje.

Savavališkai pašalinti negali

Į redakciją laišką parašęs A. Budreckis prašė pagalbos, nes, jo teigimu, Kretingos rajono valdžia į susidariusią situaciją nekreipia dėmesio.

„Daugiau kaip 20 metų kaimynas A. Gurauskas man paveldėjimo teise priklausančioje žemėje laiko sunkvežimį, kuris jau pusmetrį susmegęs į žemę. Ši transporto priemonė man užstato įvažiavimą į kiemą. Savivaldybė, seniūnija automobilio pašalinti negali, nes valda – privati, o sunkvežimio savininkas atvykusiai komisijai neprisipažįsta, kad zilas yra jo. Savo jėgomis pašalinti transporto priemonės negaliu, nes nesu jos savininkas“, – rašoma laiške redakcijai.

Vyras toliau ironizavo: „Kaip čia išeina: mašina – kaimyno, bet liesti jos negaliu, nors stovi mano žemėje, įvažiuoti į savo kiemą taip pat negaliu. Tai man belieka įsitaisyti propelerį ir skraidyti į savo namus kaip Karlsonui.“

A.Budreckis neslėpė, kad 37,7 aro sklypą prie Jauryklos upelio, Laukų g. Nr. 15, jis paveldėjo iš savo mirusios motinos. Anksčiau turėjęs problemų dėl alkoholio, tačiau jau dvejus metus išvis nebegeriąs ir norįs susitvarkyti žemę – jis kreipėsi į Kretingos miesto seniūniją ir gavo leidimą pašalinti senus medžius. Tačiau įvažiuoti į sklypą trukdo ant kelio riogsantis metalo laužu tapęs zilas.

Situacija brendo per laiką

„Kaimynas aiškina, kad žemė yra valdiška, ne mano. Buvau išsikvietęs matininkus, jie išmatavo sklypą, sukalė riboženklius, bet A. Gurauskas nesutinka su ribomis ir savavališkai perkilnojo stulpelius“, – tikino A. Budreckis, „Pajūrio naujienoms“ nuvykus apžiūrėti situaciją. Buvo akivaizdu, kad savivartis riogso A. Budreckiui priklausančioje žemėje.

Pasak sklypo savininko, laužu virtęs savivartis ZIL jo šeimos žemėje stovi jau du dešimtmečius.

Tačiau aišku buvo ir tai, kad ši situacija neįvyko per dieną, o augo mažiausiai dešimtmetį, kol peraugo į kaimynų nesantaiką. Paklaustas, kokia katė perbėgo per abiejų kaimynų, kurių namai kone glaudžiasi sienomis, santykius, A. Budreckis sakė: „Kol gėriau, niekas nerūpėjo. Kai nebegeriu, noriu tvarkytis, bet kaimynas nesutinka pašalinti savivarčio. O ir kitur, pažiūrėkit, apsistatęs senu laužu, prie buvusios „limonadinės“ krūvos jo suverstų padangų“, – piktinosi rodydamas apylinkes.

Redakcijai susisiekus su A. Gurausku, šis paaiškino, kad zilas likęs stovėti iš senų laikų – jį pastatyti nuosavame sklype leidusi amžinatilsį A. Budreckio motina Vida, o ir pats Aidonas tuomet sutikęs. „Iškelsiu aš tą zilą, užsakiau kraną – turėtų šiomis dienomis atvykti. Buvo iškvietę į policiją, kaimynas moka sušokdinti visus. Išsispręs reikalai dėl zilo, atras vėl dėl ko kibti, – ne pirmas kartas. Reikalauja pašalinti vandens žarną, kuria teka vanduo daržams laistyti iš priešgaisrinio rezervuaro. Eina per jo žemę, leisdavau ir jam naudotis“, – tvirtino A. Gurauskas.

Nuosavybė nėra įteisinta

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, A. Budreckiui išdavusi leidimą sklype šalinti medžius, patvirtino, kad A. Budreckis nėra įsiteisinęs motinos palikimo.

„Vadinasi, svetimas žmogus mano nuosavybėje gali elgtis kaip nori“, – apmaudą liejo A. Budreckis, prisipažinęs, kad neturi lėšų dokumentams tvarkyti, o ir antstoliams iš praeities liko skolingas per 7 tūkst. eurų.

„Susidaro užburtas ratas. A. Gurauskas savavaldžiauja, neva nieko man nepadarysi, nes žemė nėra tavo. Manau, kad įregistravus palikimą, problemą galima būtų išsispręsti. Neretai kaimynų nesantaiką išsprendžia tik teismas. Tačiau kokiu pagrindu A. Budreckis galėtų kreiptis į teismą, jeigu nėra žemės savininkas?“ – svarstė R. Liobikienė.

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius patikino, kad yra gavę A. Budreckio prašymą, pagal kurį atliekamas tyrimas. „Vertinsime objektyviai, ar nėra kaimyno savavaldžiavimo, ir stengsimės žmogui padėti. Nenormalu, jei svetimas asmuo apriboja galimybę patekti į nuosavą valdą“, – teigė pareigūnas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas