Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Korekciniai akiniai – ne tik priemonė matyti pasaulį ryškesnėmis spalvomis, bet ir puiki stiliaus detalė, pabrėžianti žmogaus charakterį ir išryškinanti jo veido bruožus. Prisirišus prie senųjų akinių, gali būti sunku su jais atsisveikinti ir įsigyti naujus. Visgi, jeigu regėjimas pablogėjo arba turimi korekciniai akiniai nebėra tinkamos kokybės, kitos išeities nėra – teks keisti akinius. Tiesa, norint išsirinkti patogius, stilingus bei ilgaamžius akinius svarbu žinoti pagrindinius jų kokybę nurodančius aspektus.

Medžiaga: plastikas ar metalas?

Rėmelio medžiaga atskleidžia ne tik akinių kokybę, bet ir diktuoja madą. Šiandien akiniai dažniausiai gaminami iš plastiko ir metalo, tačiau plačiame asortimente galite rasti ir įdomesnių sprendimų – akinių rėmelių iš medžio arba iš vandenyne surinkto ir perdirbto plastiko (šiuos akinius siūlo Dick Moby prekinis ženklas). Visgi renkantis tinkamiausius svarbu atkreipti dėmesį į kiekvienos medžiagos unikalias savybes bei stiliaus įvairovę.

Metaliniai akinių rėmeliai dažniausiai gaminami iš monelio, titano arba nerūdijančio plieno. Monelis – tai patvarumu pasižyminti medžiaga naudojama tik aukštos kokybės akiniams gaminti. Tiesa, ji nėra atspari korozijai, todėl akinių rėmelius būtina padengti specialia, nuo korozijos apsaugančia danga. Iš titano arba nerūdijančio plieno pagaminti akiniai yra lengvesni, todėl itin patogūs nešioti. Be to, jie atsparūs ne tik korozijai, bet ir mechaniniams pažeidimams, tad juos sulaužyti nebus paprasta.

Plastikiniai rėmeliai dažniausiai gaminami iš kelių skirtingų spalvų acetato sluoksnių. Šie rėmeliai rečiau lūžta, tačiau yra mažiau atsparūs temperatūros pokyčiams, todėl laikui bėgant praranda savo plastines savybes. Tiesa, skirtingai nei metaliniai akinių rėmeliai, plastikiniai gali pasiūlyti didesnę spalvų bei stilių įvairovę.

Skirtingi akinių rėmelių stiliai

Dabar, akinių gamintojai dėmesį kreipia ne tik į stilių, bet ir akinių kokybę bei jų patogumą, todėl tiek plastikiniai tiek metaliniai akinių rėmeliai gali būti ilgaamžiai ir tarnauti ne vienerius metus. Tačiau tam, kad įsigyti akiniai greitai neatsibostų, svarbu išsirinkti jūsų veidui ir gyvenimo būdui tinkančius akinių rėmelius. Metaliniai akinių rėmeliai yra priskiriami nesenstančiai klasikai – plonos linijos, kuklios detalės ir išskirtinės formos tiks įvairiomis progomis – kasdienai ir šventiniam įvaizdžiui. Tačiau mėgstantys masyvesnes detales ir spalvų įvairovę turėtų pasidairyti po platų plastikinių akinių rėmelių asortimentą. Čia tikrai rasite skirtingų dydžių, spalvų ir formų akinių rėmelius, kurie suteiks jūsų išvaizdai taip trūkstamo akcento. O jeigu metaliniai akinių rėmeliai jums atrodo pernelyg kuklūs, o plastikiniai gąsdina savo masyvumu, rinkitės metalinius akinių rėmelius su plastikinėmis detalėmis. Būtent šie akiniai sukurti siekiantiems elegantiškų, tačiau taip pat unikalių išvaizdos akcentų.

Kokią formą rinktis?

Nors internete ar fizinių parduotuvių lentynose eksponuojami akiniai gali atrodyti išties stilingi ir tinkantis prie jūsų įvaizdžio, juos pasimatavus veidrodyje galite išvysti visiškai kitokį vaizdą negu tikėjotės. Taip yra dėl jūsų turimos veido formos. Būtent nuo jos priklauso kokios formos akinių rėmeliai išryškins gražiausius jūsų veido bruožus ir padės atitraukti žvilgsnį nuo to, ką norėtume paslėpti. Taigi, pagrindinės taisyklės, kurias turėtų žinoti skirtingas veido formas turinčios merginos ir vaikinai:

1. Ovaliam veidui tinkančios akinių rėmelių formos: katės akys, apvalūs, kvadratiniai, aviatoriaus stiliaus akiniai. Rekomenduojama vengti oversize stiliaus akinių rėmelių.

2. Apvalaus veido savininkams (-ėms) rekomenduojama rinktis kvadrato, stačiakampio arba rombo formos akinių rėmelius. Vengti oversize akinių.

3. Kvadratiniam veidui svarbu rinktis švelnesnių formų akinių rėmelius – apvalius arba ovalius. Nesirinkite itin mažų akinių – tai gali dar labiau padidinti jūsų veidą.

4. Širdies formos veidui puikiai tiks apvalesnės formos, berėmiai arba drugelio sparnus primenantys akinių rėmeliai. Rekomenduojama vengti masyvių, gausiai dekoruotų akinių rėmelių.

5. Pailgai veido formai geriausia rinktis didesnius, oversize akinių rėmelius, kurie sukurs veido proporcijų pusiausvyrą. Venkite berėmių ir pernelyg siaurų akinių rėmelių.

Akinių lęšių dangos

Dar vienas svarbus akinių pasirinkimo kriterijus – lęšiai. Nuo lęšių priklauso ne tik matomumas ar akinių kokybė, bet ir komforto jausmas juos nešiojant. Įprastai lęšiai gali būti dengiami net šešiomis skirtingomis dangomis.

1. Apsauga nuo mėlynos šviesos. Pavojinga, kompiuterių, telefonų bei kitų elektroninių prietaisų skleidžiama šviesa kenkia akims, tačiau įsigijus akinius su mėlyną šviesą blokuojančia danga apsaugosite akis nuo nemalonių pojūčių, akių sausumo, ašarojimo bei prastėjančio regėjimo.

2. Kietinamoji danga. Siekiantiems įsigyti kokybiškus ir ilgaamžius akinius rekomenduojame pasidomėti, ar juos esantys lęšiai pagaminti su kietinamąją danga. Būtent ji apsaugo lęšius nuo susibraižymo ir prailgina jų tarnavimo laiką.

3. Antirefleksinė danga. Atspindžiai neretai sumažina vaizdo kontrastą, padidina akių nuovargį ir sukelia diskomfortą. Tačiau įsigijus akinių lęšius su antirefleksine danga išvengsite šio diskomforto ir padidinsite savo regėjimo aštrumą.

4. Oleofobinė danga. Ne ką mažiau nei atspindžiai erzina dėmės ant akinių stiklų. Siekiant išvengti pirštų antspaudų ar kitų, aiškiai matomų nešvarumų ant stiklų, akinių lęšiai padengiami oleofobine danga. Ši danga neleidžia riebalams lengvai prilipti prie lęšių, todėl akinių stiklus reikia rečiau valyti.

5. Antistatinė danga. Dar viena patogumo suteikianti danga – antistatinė, kuri atstumia dulkes nuo lęšių paviršiaus, taip palengvindama akinių valymą ir suteikdama aiškesnį matymą.

6. Hidrofobinė danga. Išorinis akinių lęšių sluoksnis neretai padengiamas ir hidrofobine danga, kuri leidžia vandens lašeliams lengvai nuslysti nuo stiklo.

Perkant akinius galima rinktis skirtingas lęšių dangas arba, neapsunkinant savęs dar vienu pasirinkimo kriterijumi, įsigyti akinius su daugiafunkcine danga, kuri turi visas aukščiau išvardintas savybes.

Ką daryti su senais akiniais?

Įsigijus naujus akinius gali kilti klausimas, ką daryti su senaisiais. Akinių rėmeliai ir lęšiai yra gaminami iš skirtingų medžiagų, tad norint jų atsikratyti dažnai suabejojama į kurį konteinerį reikia mesti skirtingas akinių dalis. Tokiu atveju teks patiems išardyti akinių rėmelius ir jų dalis išrūšiuoti į atskirus konteinerius. Pavyzdžiui, jeigu anksčiau nešioti akinių rėmeliai yra pagaminti iš metalo, išimkite lęšius ir rėmelį drąsiai meskite į metalui skirtą konteinerį. Jeigu tai plastikas, patikrinkite ar nėra metalinių detalių. Paprastai, plastikinių akinių rėmelių dalys yra sutvirtinamos metaliniais varžteliais, tad juos teks atsukti ir išmesti į metalui skirtą konteinerį, o likusias plastikines akinių rėmelių dalis į plastikui rūšiuoti skirtą konteinerį. Visgi prieš išmesdami akinius turėtumėte žinoti dar kelias, gamtai draugiškas galimybes.

Lietuvoje įsikūręs optikos salonų tinklas „glasses on“ siūlo ne tik platų vardinių akinių rėmelių pasirinkimą, regėjimo patikrą, bet taip pat kviečia visus prisidėti prie gamtos grožio išsaugojimo. Tvarius pasirinkimus propaguojantis optikos tinklas siūlo neišmesti nenaudojamus akinių rėmelius, bet juos pristatyti į „glasses on“ keityklą, kur akiniai bus prikelti antram gyvenimui. Tiesa, jūs taip pat neliksite neapdovanoti – „glasses on“ už atneštus nebenešiojamus korekcinius arba nuo saulės akinius klientui suteikia kreditų/dovanų kuponą, kurio vertė gali siekti net iki 50% originalios akinių kainos. Visgi atnešti akiniai turi būti išlaikę savo originalią formą, spalvą bei turėti prekės ženklą (lęšiai gali būti pažeisti).

O jeigu turite savo mylimus akinius, kurių nenorite išmesti, tačiau jų rėmas gerokai susibraižęs – atneškite juos į „glasses on“ saloną atnaujinimui. Čia, savo srities specialistai atnaujina akinių rėmelius, pašalina įbrėžimus, juos poliruoja, suveržia ir jeigu reikia, pakeičia sulūžusias ar formą praradusias detales. Taip akiniai atnaujinami į geriausią įmanomą savo versiją, o jūs toliau galite džiaugtis nepriekaištingai atrodančiais akiniais.

Tad išsirinkę naujus, aukštos kokybės akinius, nepamirškite pasirūpinti ir senaisiais. Rūšiuokite juos arba pasinaudokite galimybe juos atnaujinti. Juk svarbu rūpintis ne tik savo akimis, bet ir mus supančia gamta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas