Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusį savaitgalį Kretingos muziejaus Baltojoje salėje muziejininkai surengė aukcioną, kuriame surinktos lėšos – per 900 Eur – bus skirtos atkurti dvaro fontaną-skulptūrą „Nykštukas“. Ši skulptūra grafų Tiškevičių laikais puošė rūmų teritoriją, bet vėliau buvo padovanota kraštiečio Vlado Nagiaus Nagevičiaus Kaune kuriamam Karo muziejui ir šiandieną puošia jo prieigas.

Savo darbus į aukcioną pristatė muziejaus bičiuliai: tautodailininkas Adolfas Andriejus Viluckis – medžio drožinių, kenotafo (simbolinio karsto) Jonui Karoliui Chodkevičiui autorius Vytautas Baranskas – įrėmintų bareljefų su J. K. Chodkevičiaus atvaizdais ir žvakidžių, vydmantiškė Nida Čyžauskienė – advento vainikų ir dekoracijų. Kretingos muziejus parūpino bareljefų su grifono atvaizdais, įrėmintų pasaginės sagės kopijų, grafo Tiškevičiaus spaudų kopijų, taip pat – simbolinių žalvario gilių, kurios buvo įdėtos į kenotafą. Muziejaus darbuotoja Jadvyga Kniežienė aukcionui sukūrė siuvinėtų paveikslų.

„Aukcionas buvo skirtas plačiajai visuomenei: susirinko tikrieji savojo krašto patriotai – žmonės noriai įsigijo kūrinius ir aukojo fontanui. Ne visi darbai buvo išparduoti, pavasariop vėl ketiname organizuoti velykinį aukcioną, ir darbus pateiksime į jį. Nors ir mažais žingsneliais, bet svarbiausia yra judėti užsibrėžto tikslo link“, – kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė. Kretingos muziejininkams sumanius atkurti skulptūrą-fontaną „Nykštukas“, prieš kelerius metus įvairiais būdais buvo pradėtos rinkti aukos. V. Kanapkienės žodžiais, dabar sąskaitoje jau yra apie 4 tūkst. Eur, tačiau pagal suskaičiuotą sąmatą darbams iš viso reikėtų apie 80 tūkst. Eur. Tad tam, kad „Nykštukas“ vėl puoštų dvaro parką, reikės Kretingos rajono savivaldybės ar valstybės paramos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas