Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė (dešinėje) su Vilniaus violončelių kvintetu „QuinCelli“ ir aktore Virginija Kochanskyte Padėkos vakarą-menų festivalio uždaryme

Dar spalį prasidėjęs tradicinis jau VII Kretingos muziejaus menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ žiūrovams praėjusią savaitę tarė „Iki pasimatymo!“ – dėl Žiemos sodo renovacijos menų festivalis kitais metais neįvyks, muziejaus lankytojus vietoje jo nudžiugins Dvaro šventė.

O 2023-aisiais menų festivalis ir vėl kvies aukščiausio lygio atlikėjus bei džiugins muziejaus lankytojus profesionaliuoju menu. Šių metų festivalį uždarė Vilniaus violončelių kvintetas „QuinCelli“ – šiuo koncertu muziejaus direktorė Vida Kanapkienė padėkojo visiems Kretingos muziejaus draugams, bičiuliams, rėmėjams, bendrakeleiviams idėjų ir projektų kelyje.

Tradicinis Kretingos muziejaus menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ šiemet kretingiškiams ir svečiams padovanojo 5 profesionalių atlikėjų koncertus, 2 parodas ir paskaitą apie šventines dvaro tradicijas. Per festivalį žiūrovams pasirodė visoje Lietuvoje žinomi atlikėjai, beveik visi renginiai buvo nemokami.

Paskutinis festivalio koncertas – muzikos ir poezijos dialogas „Akimirka erdvėje“ – tarsi nurodė, kokio aukščio kartelė muzikiniuose profesionalų pasirodymuose turi būti išlaikyta ateities festivaliuose. Šis koncertas tapo padėkos dovana didžiuliam Kretingos muziejaus draugų būriui.

„Gyvenimas yra trumpa kelio akimirka šiame pasaulyje. O mes esame jos kūnas bei kraujas ir savo žmogišku padorumu, įtemptu darbu suteikiame tai akimirkai vardą ir gyvenimo prasmę. Dėkoju visiems tiems, kurie kartu su Kretingos muziejumi tęsia grafų Tiškevičių – kultūros šviesuolių – mecenatystės idėjas, remia mūsų projektus, dovanoja muziejui eksponatus, dovanoja lėšas, už kurias mes perkame augalus, bendradarbiauja projektuose“, – Padėkos vakarą kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė V. Kanapkienė.

Padėkos vakarą ji pradėjo tylos minute, skirta vos prieš kelias dienas iškeliavusiam kraštiečiui, vienam menų festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ pirmųjų dalyvių profesoriui Kaziui Stonkui.

„Menų festivalio išvakarėse mus pasiekė iki širdies gelmių skaudi žinia. Koronavirusas pakirto mūsų kraštietį, akordeono virtuozą Kazį Stonkų, kurio mokomi studentai visai dar neseniai virpino Žiemos sodo erdvę muzikos garsais. O ir pats Kazys Stonkus grojo Žiemos sode ir labai palaikė menų festivalio idėją“, – prisiminė V. Kanapkienė.

Pagerbti buvo ir visi Kretingos muziejaus bičiuliai. V. Kanapkienė padėkojo Jūratei ir Pranui Varkojams už kalnines pušeles ir pavasarines gėles, Živilei Mikaitei už dovanotas hortenzijas, Onai Stončienei už daugiau negu 300 tulpių svogūnėlių. Jų dėka parkas dar labiau pagražėjo.

Padėka skriejo ir žmonėms, kurie muziejui padovanojo ne vieną vertingą eksponatą: Ievai Merkelienei, Reginai Tilvikienei, Reginai Simienei, Valei Kniukštienei, Romualdui Beniušiui, Ritai Nagienei, Andriui Juškevičiui, Sauliui Sodoniui, Denisui Nikitenko, Pauliui Vaniuchinui.

V. Kanapkienė džiaugėsi gausiu muziejaus partnerių būriu. Dėkojo Klaipėdos universiteto mokslo darbuotojai dr. Raimondai Nabažaitei už paskolintą parodą „Krosnys gyvos“, Lietuvos nacionaliniam muziejui ir dr. Povilui Blaževičiui, Daliai Ostrauskienei už parodas „Pajūrio akmens amžiaus keramika“ ir „Lyngby kirvis: 13 000 metų garantija“, Šiaulių „Aušros“ muziejui ir Virginijai Ostašonkovienei už paskolintą parodą „Piliakalniai be pilių“, Gintarei Marijai Vapšienei už paskolintą parodą „Po svetimu dangum: Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940–1958“, Praeities tyrimų instituto atstovui Simonui Sprindžiui už finansinę paramą leidiniui „Kretingos rajono archeologiniai tyrimai ir perspektyvos“.

„Dėkoju Kretingos rajono savivaldybei, tarybai, kurie skyrė finansinę paramą ir turėjome galimybę mūsų klausytojams padovanoti net 5 koncertus. Dėkoju ilgamečiam menų festivalio rėmėjams J. ir P. Varkojams, medicinos centro „Lorna“ vadovei Loretai Bosienei, „Biotechpharma“ vadovui profesoriui Vladui Algirdui Bumeliui, UAB „Gidentus“ vadovei Ievai Gaučienei, UAB „Pamario restauratorius“ vadovui Aldui Kliukui – jų finansinė parama leido ir šiemet dovanoti profesionalių atlikėjų koncertus. Šie metai ypatingi – įgyvendinome J. K. Chodkevičiaus atminimo projektą, už kurį esame labai dėkingi Lietuvos kariuomenės motorizuotos pėstininkų brigadai „Žemaitija“, vadui plk. Nerijui Stanevičiui. Mūsų darbuose gražiai lydi daugybė partnerių – „Kretingos turgus“, Kretingos meno mokykla, Vaikų dienos veiklos centras ir liaudies menininkai, Kretingos miškų urėdija, laikraštis „Pajūrio naujienos“, – vardijo V. Kanapkienė.

Pasak jos, padėkos sąrašą dar būtų galima tęsti ir tęsti – tiek gerų bičiulių gyvenimas padovanojo Kretingos muziejui.

„Gyvename nepaprastu laiku: adventas, artėja šv. Kalėdos. Tegul balto angelo sparnai saugo mus – nuo ligų, aštrių akmenų, spyglių, vilkduobių ir netiesos. Didžiausias stebuklas esame mes ir mūsų nešama šviesa: mintys ir darbai. Saugokime vieni kitus“, – linkėjo V. Kanapkienė.

Padėkos vakarą vainikavo ir VII menų festivalį „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ uždarė Vilniaus violončelių kvintetas „QuinCelli“ ir poetės Ramutės Skučaitės eilės, skaitomos koncerto vedėjos aktorės Virginijos Kochanskytės.

Diana JOMANTAITĖ-JONAITIENĖ

Kretingos muziejus


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas