Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Rankininkių sezonas: rezultatai ir tikslai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2021-12-17
Kretingos sporto mokyklos rankininkių, gimusių 2008–2009 m., komanda su treneriu Algimantu Pranaičiu

„Rezultatais esu patenkintas, ir jie jau rodo, kad pradėjome žaisti tikrą rankinį“, – teigė Kretingos sporto mokyklos rankinio treneris Algimantas Pranaitis, kurio auklėtinės 2008–2009 metais gimusios mergaitės šį sezoną rungtyniauja Lietuvos moksleivių rankinio U-15 čempionato II divizione.

Kretingiškės rungtyniauja tarp 7 komandų ir yra metais dvejais jaunesnės už savo varžoves. „Dalyvauti čempionate mus labai skatino Lietuvos rankinio federacija – jos požiūriu, jeigu yra komanda, ji ir turi dalyvauti varžybose“, – motyvaciją įvardino komandos treneris.

Kretingiškės čempionate žaidžia rato sistema – vienos rungtynės rengiamos namuose, kitos išvykoje – ir jau išbandė jėgas su keliomis šalies komandomis. Pirmąsias rungtynes Molėtuose mūsiškės vietos komandai pralaimėjo 8:11. Antrąsias, kurios įvyko Kaune, kretingiškės 24:22 laimėjo prieš „Kauno SM-Gajos“ komandą. Namuose Kretingos sporto mokyklos rankininkės sužaidė dvejas rungtynes: 23:27 pralaimėjo Alytaus, 15:18 – Panevėžio žaidėjoms. Išvykoje, Šiauliuose, 9:22 pralaimėjo vien pergales skinančioms šiaulietėms. „Nebeieškau priežasčių, kodėl pralaimime, ir rezultatas, kuris pasiektas, mane, kaip trenerį, tenkina. Iš esmės turime neblogas sąlygas treniruotis keturiskart per savaitę, ir mūsų turima maža salė nebėra priežastis pralaimėjimams: esmių esmė – merginų nusiteikimas žaisti ir laimėti. Nes, kai nori, parodo, ką sugeba“, – komandos žaidimą komentavo A. Pranaitis.

Jo pastebėjimu, palyginus su praėjusių metų sezonu, merginos išties padarė didelę pažangą: jeigu praėjusiais metais prieš visas komandas pralaimėdavo 12–15 įvarčių, tai šiemet žaidimas – jau visiškai kitoks, o rezultatai rodo, kad vis dėlto komandos yra apylygės.

„Nors tarp 13-os abiejų divizionų komandų esame priešpaskutinėje vietoje, keliame sau tikslą patekti į dešimtuką. Tikslui pasiekti reikia 4-ių pergalių, – treneris neslėpė, kad per paskutiniąsias šiais metais rungtynes namuose merginos sieks atsirevanšuoti prieš Molėtų komandą. – Ginamės gerai, tačiau dar reikia padirbėti dėl puolimo, o žiemos atostogas skirsime fiziniam pasirengimui.“

Be gynybos, dar vienas kretingiškių pranašumas – rankininkių ūgis: šiuo metu 6 žaidėjos yra aukštesnės negu 1,72 m.

„Kai sakau, kad jau pradėjome žaisti tikrą rankinį, mintyje turiu tai, jog merginos jau perprato žaidimo taisykles, atsirado greitis, suvokimas, kaip reikia elgtis aikštėje, kaip ir kokioje pozicijoje žaisti, jau atsiradę kamuolio perdavimo įgūdžiai, tarpusavio susižaidimas“, – pažangą įvardino A. Pranaitis, kuris šiandien treniruoja 19 mergaičių, tarp jų 5 atvyksta treniruotis iš Kretingalės. Tačiau sezono, trenerio pastebėjimu, visos greičiausiai nebaigs. To priežastis – kad kai kurios sportininkės treniruotes prilygina būreliui, o tai trukdo siekti sportinio rezultato. Treneris pripažino, kad lankomumas – vienas svarbiausių kriterijų atrenkant, ir kas atstovaus komandai vienose ar kitose rungtynėse – bendru sutarimu, į rungtynes vyksta 12-a žaidėjų. Be reikalavimo lankyti treniruotes, prie rezultato prisideda ir glaudus bendravimas su tėvais, kiekvienų rungtynių analizė, o teorinis ir praktinis klaidų taisymas žaidėjoms padeda susivokti, kur jos klysta.

„Apskritai su šia komanda malonu dirbti ir kiekvienos treniruotės visada labai laukiu“, – neslėpė A. Pranaitis.

Kretingos sporto mokyklos rankininkės per sezoną turėtų sužaisti ne mažiau kaip 24 rungtynes: 12 – per čempionatą ir 12 draugiškų susitikimų.

---

Įvarčius per susitikimus pelniusios rezultatyviausios žaidėjos: komandos kapitonė Orinta Jašinskaitė – 35, Modesta Kusaitė – 23, Adrija Montvydaitė – 9, Urtė Žukauskytė – 6, Danielė Pivoriūtė – 4, Liepa Padvaiskaitė – 2.

Vartus patikimai nuo varžovių smūgių saugojo: Urtė Mikalčiūtė, Austėja Rancaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas