Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Rajono meras Antanas Kalnius su žmona Rūta ir globėjų šeimose augančiais vaikais kepė kūčiukus Kūčiui stalui.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius su žmona Rūta, sūnumi Ernestu, profesionalia kepėja Vaida Intiene ir Socialinių paslaugų centro Globos tarnybos darbuotojomis rajono globėjų šeimose augančius vaikus trečiadienį pakvietė pasigaminti bei išsikepti kūčiukų savo Kūčių stalui.

„Kartu minkėm tešlą, kartu formavom ir iš viso iškepėm apie 3,5 kilogramo kūčiukų. Rankų buvo daug, tad tos dvi valandos prabėgo labai greit, vaikai net nuliūdo, nenorėjo dar skirstytis“, – „Pajūrio naujienoms“ pasakojo meras.

Jo žodžiais, per rūpesčius ir darbus, per skubėjimą žmonės dažnai pamiršta vieni kitus ir šalia esančius. Artėjant gražiausioms metų šventėms, norėjosi pabūti su tėvų globos netekusiais vaikais, pasidalinti namų šiluma, parodyti, kad gyvenime gali būti ir gražių dalykų.

Vaikai stebėjosi: kodėl tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės simbolis kepamas prieš pat Kūčias, kai prekybos centruose jų mato jau nuo lapkričio antros?

Apie tai, kaip, kada ir iš kokių produktų kūčiukai būdavo kepami seniau ir kaip dabar, papasakojo mero sesuo psichologė Dalia Bieliauskienė.

„Žinoma, mums su vaikais pavyko iškepti kūčiukus ne prėskus, kaip kepdavo senovėje, kai dar trūko cukraus, ir net ne kaip dabar kad kartais nusiperkame parduotuvėje – kietus, sausokus. Pagal mano tėvo receptą mes iškepėme juos saldžius, skanius, nes į tešlą įdėjome sviesto, pribėrėme aguonų“, – pasidžiaugė meras.

Gerumo akcija nesibaigia – kaip sakė A. Kalnius, prisidėti prie tėvų globos netekusių rajono vaikų gražesnių šv. Kalėdų gali kiekvienas rajono gyventojas, padovanodamas šventines dovanėles: knygų, stalo žaidimų, dėlionių, žaislų, saldainių, priemonių sportui ar dailei. Iki gruodžio 20-osios darbo dienomis nuo 10 iki 18 val. dovanėles galima palikti Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įrengtoje specialioje dovanėlių dėžėje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas