Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje gyvulininkystės studijas, Justė Vitkė „Kretingos grūduose“ dirba jau trejus metus.

Akcinėje bendrovėje „Kretingos grūdai“ sukurtas ir gaminamas visavertis pašaras žindomiems paršeliams „Žinduklis“ pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį. Apdovanojimas šį ketvirtadienį buvo įteiktas „Kretingos grūdų“ vykdomajam direktoriui Tadui Bartkui Arkangelo konferencijų ir meno centre Vilniuje surengtoje iškilmėje.

Pašarą „Žinduklis“ sukūrė įmonės receptūrininkai Justė Vitkė ir Alfredas Pocius. „Kretingos grūdai“ pašarą žindomiems paršeliams Lietuvoje ir gaminti pradėjo pirmieji. Lig šiol šalies kiaulininkystės ūkiai pašarus žindukliams importuodavo iš Austrijos, Vokietijos. Užsieninį brangų pašarą pirkdavo ir 5 kiaulių fermas turintys „Kretingos grūdai“. „Buvo didelis iššūkis pagaminti ankstyvai paršelių mitybai naują pašarą, kuris būtų konkurencingas rinkoje. Kuriant pašarą bendradarbiavome su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, pasitelkėme ir Europos Inovacijų partnerystės veiklos grupę. Sėkmę lėmė ir pašaro testavimas mūsų įmonės fermose – greit pamatydavom klaidas, trūkumus, kuriuos nedelsiant taisėme. Gera sinergija – Justė Vitkė dirba čia, įmonėje Kretingoje, kur pašaras gaminamas, ir Kontvainių kiaulių fermoje“, – kalbėjo T. Bartkus.

„Pasiteisino paršelių pratinimas ėsti „Žinduklį“ jiems tebesant prie paršavedės. Tyrimas parodė, kad 3–5 dienas prieš nujunkymą šerti „Žindukliu“ pradėti paršeliai per pirmąją savaitę po nujunkymo vidutiniškai suvartojo 13 proc. daugiau pašarų nei tie, kurie pašaro negavo, be to, jų svoris ir vėliau po nujunkymo buvo didesnis, jie daugiau suvartodavo pašarų. Ankstyvas paršelių šėrimas prestartu turėjo įtakos lizdo vienodumui, sumažino kritimų skaičių“, – aiškino J. Vitkė, akcentavusi, kad pašaro „Žinduklis“ gamybai naudojamos tik natūralios, kokybiškos ir patikrintos medžiagos. Tyrimais nustatyta, kad šeriant „Žindukliu“ pasiekiamas ne vien didesnis nujunkyto paršelio svoris, bet ir 70,32 proc. sumažinamos išlaidos, tenkančios pašarui šioje grupėje. Šis pašaras rekomenduojamas naudoti ir 7–10 dienų iškart po nujunkymo, taip užtikrinama sklandi paršelio virškinamojo trakto veikla.

Po apdovanojimų: (iš kairės) ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, bendrovės „Kretingos grūdai“ vykdomasis direktorius Tadas Bartkus ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Toks startinis pašaras, J. Vitkės teigimu, gerina ir galutinį rezultatą kiaulių ūkiuose, taip pat ir kiaulienos kokybę. „Kretingos grūduose“ gaminamas pašaras „Žinduklis“ kokybe nenusileidžia šios rūšies importiniams pašarams. „Gavome dargi geresnius už importinių rodiklius“, – patikino J. Vitkė, pridūrusi, kad „Kretingos grūduose“ pagaminto pašaro kaina yra patrauklesnė. „Prireikė laiko, kol ryžomės peržengti stereotipą, kad Vakaruose pagamintas pašaras paršeliams yra geriausias, ir ryžomės sukurti savo pašarą. Reikia keisti ir stereotipinį kitų pašarų pirkėjų mąstymą, įtikinti juos, kad Lietuvoje pagamintas ir gamintojo fermose patikrintas pašaras nėra prastesnis negu atvežtinis. Garantuoju jo kokybę, nes „Žindukliu“ šeriame paršelius savo fermose“, – kalbėjo T. Bartkus.

„Kretingos grūdai“ per mėnesį pagamina apie 60 tonų „Žinduklio“. Kol kas pašarą tiekia tik Lietuvos rinkai. „Su mūsų gamybai reikalingais kaštais ir šio pašaro kaina drąsiai galime konkuruoti su kitais Europos rinkai skirtų pašarų gamintojais“, – įsitikinęs T. Bartkus.

„Žinduklio“ sėkmės įkvėpti „Kretingos grūdų“ specialistai sukūrė prestartą broileriams, skirtą lesinti paukštį nuo pat jo išsiritimo. „Šį naują pašarą jau pabandėme vieno didesnio mūsų partnerio ūkyje. Pavasarį pašarą pateiksime į rinką pardavimui. Pašaro kaina „nesikandžios“, – teigė J. Vitkė, priminusi viščiukų pirmų savaičių po išsiritimo tinkamo lesinimo svarbą. „Pirmos savaitės pačios svarbiausios žarnyno, gūžiuko vystymuisi, tuo laikotarpiu taupyti pašarui nereikėtų, kad viščiukai nedvėstų, neužskurstų“, – patarė specialistė.

Bendrovė „Kretingos grūdai“ mažmeninėje prekyboje turi apie 30 rūšių pašarų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas