Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Vėl permaišo tarybos kortų kaladę

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-12-17
Sauliaus Skvernelio pasekėjai Kretingos rajono savivaldybės taryboje kuria naują frakciją: (iš kairės) Rimantas Macius, Vitalija Valančiutė ir Stasys Kaniava.

Dabartinės kadencijos Kretingos rajono savivaldybės taryba yra išskirtinė nesibaigiančiomis politikų rietenomis ir politiniu nestabilumu: kadencijai įpusėjus subyrėjo po rinkimų sudaryta valdančioji koalicija, „nušluota“ vykdomoji valdžia – pakeistas administracijos direktorius, jo pavaduotojas. Naujų metų, kurie savivaldai bus rinkiminiai, išvakarėse steigiasi nauja tarybos frakcija „Vardan Lietuvos“. Kaip šis dar vienas pokytis rajono politikoje paveiks tarybos ir visos Savivaldybės darbą?

Naują „Vardan Lietuvos“ frakciją turėtų sudaryti Sauliaus Skvernelio steigiamos demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ skyriaus Kretingoje steigėjai Vitalija Valančiutė, Stasys Kaniava ir prie jų prisijungti pažadėjęs Rimantas Macius.

V. Valančiutę ir S. Kaniavą į Savivaldybės tarybą delegavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, R. Macių – Partija „Tvarka ir teisingumas“. V. Valančiutė ir S. Kaniava saitus su „valstiečiais“ nutraukė: S. Kaniava anksčiau, V. Valančiutė šiems metams baigiantis. R. Maciaus „tvarkiečių“ partijos nebeliko. Į Savivaldybės tarybą R. Macius atėjo kartu su partijos „Tvarka ir teisingumas“ Kretingos skyriaus pirmininke Jolita Vaickiene. Abu politikai tarybos kadencijos pradžioje buvo opozicijoje su socialdemokratais, susibūrus naujai valdančiajai daugumai, kuriai dabar priklauso ir socialdemokratai, J. Vaickienė pasirinko dirbti opozicijoje su visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ ir Darbo partijos nariais. R. Macių paviliojo nauji valdantieji, kuriems priklauso socialdemokratai, konservatoriai-krikščionys demokratai, liberalsąjūdiečiai, iš viso 14 (iš 25-ių) tarybos narių.

V. Valančiutė „Pajūrio naujienas“ patikino, kad frakcija „Vardan Lietuvos“ taryboje bus nepriklausoma, kaip lig šiolei nepriklausoma pasiskelbusi buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, kurią sudarė D. Martišauskienė, S. Kaniava ir V. Valančiutė. Ar steigiamos naujos frakcijos jungtis nekvietė valdantieji, opozicija? „Kviečia ir vieni, ir kiti. Dabar kaip ir pabrangome“, – sakė šmaikštaudama V. Valančiutė, pripažinusi, kad, netekusi R. Maciaus, valdančioji dauguma bus trapi.

Valdančiųjų atstovas Dovydas Bajoras tvirtino priešingai. „Trylika žmonių daugumoje bus formaliai, realiai, kai reikės priimti sprendimus ar balsuoti, manau, mažiau 15-os nebus“, – optimistiškai buvo nusiteikęs jis.

Viena liekanti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriaus pirmininkė Dalia Martišauskinė nežada jungtis nei prie valdančiųjų, nei prie opozicijos. „Dirbsiu kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nepriklausoma tarybos narė“, – sakė politikė.

R. Macius pas dabartinius valdančiuosius perėjo su liberalsąjūdiečiais Romualdu Jablonskiu ir Mariumi Meškausku. J. Vaickienė opozicijoje yra su darbiečiais Vytautu Ročiu ir Antanu Puodžiu, turi sudarę opozicinę Darbo partijos frakciją. „Darbo partijai nepriklausau“, – patvirtino J. Vaickienė, prasitarusi, kad ateinančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoti į Kretingos rajono savivaldybės tarybą planuoja irgi su Darbo partija.

Kodėl R. Macius nusigręžė nuo liberalsąjūdiečių? „Algis (Algis Šoblinskas – vienas iš demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ Kretingos skyriaus steigėjų, – aut. past.), Vitalija prašė prie jų prisijungti. Sutikau, nes noriu dalyvauti būsimuose Savivaldybės rinkimuose – jei viskas normaliai bus. Nežinosi, kaip bus, viskas taip greit keičiasi, galvoji taip, o išeina kitaip“, – atviravo R. Macius, Savivaldybės taryboje dirbantis pirmą kadenciją. R. Macius tebepriklauso tarybos jungtinei frakcijai, sudarytai iš tarybos konservatorių-krikščionių demokratų, liberalsąjūdiečių ir jo, kaip nepriklausomo politiko. Šiai frakcijai vadovaujantis konservatorius-krikščionis demokratas Vaidas Kuprelis apie R. Maciaus perėjimą į naują frakciją kalbėjo: „Kiekvienas renkasi savo politinę ateitį, ieško galimybių. Nebuvo staigmena, kad R. Macius prisideda prie naujai besikuriančios politinės jėgos. Vyksta visokie politiniai procesai.“ Vertindamas politikų migraciją iš vienos politinės stovyklos į kitą, D. Bajoras buvo kategoriškesnis. „Nesusiformavusį politiką visur kviečia. Jei mane pakviestų, susimąstyčiau, ką darau ne taip, kad žmonėms kyla abejonių dėl mano dešiniųjų politinių pažiūrų“, – tarė D. Bajoras.

---

Kretingos rajono savivaldybės mero, tarybos vadovo Antano Kalniaus komentaras:

„Kiekvienas pokytis Savivaldybės taryboje prie kažko veda. Oficialaus pareiškimo dėl naujos frakcijos steigimo dar negavau, tačiau pagal tarybos reglamentą apie frakcijos steigimą jos steigėjai paskelbti gali ir tarybos posėdžio metu. Pareina rinkiminis laikotarpis, tarybos nariai suaktyvės, daugės pasiūlymų, kritikos ir merui, ir administracijai. Tariuosi, bendrauju su visais tarybos politikais, raginu susitelkti darbui – ne paslaptis, kad darbai stoja, yra įstrigę.

Ir vieno žmogaus pasitraukimas iš daugumos turės įtakos tarybos priimamiems sprendimams. Tikėtina, kad sprendimų projektai bus daugiau derinami iš anksto, jų mažiau teiks paskubomis, prieš pat tarybos posėdį“.

V. Valančiutė patvirtino, kad apie frakcijos „Vardan Lietuvos“ įsteigimą pareikšta bus gruodžio 22 d. numatytame Kretingos rajono savivaldybės rajono tarybos posėdyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas