Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Įžiebiant Kretingos muziejaus eglę, vaikus džiugino ir susitikimas su Kalėdų Seniu.

Kretingos muziejus praėjusį penktadienį įžiebė kalėdinę eglę ir, atliepdamas šių metų nykštukų tematikai Kretingoje, ne tik pristatė savo nykštukus, bet visiems muziejaus lankytojams praskleidė paslapties šydą – kas gi puoš istorinę verandą šiemet?

Kretingos muziejus jau trečią kartą savo lankytojus pakvietė ne tik į eglutės įžiebimo šventę, bet ir į metturgį, kuris tarsi vainikuoja visų metų amatininkų triūsą. Eglė nušvito Tradicinių amatų kiemelyje, vaikus džiuginusiam Kalėdų Seneliui eglę įžiebti padėjo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, Seimo narys Antanas Vinkus, šventę vedė kultūrinės veiklos vadybininkė Diana Jomantaitė-Jonaitienė.

Atliepdamas į miesto puošybos tendencijas, ir Kretingos muziejus pristatė savuosius nykštukus.

Kretingos muziejaus bičiulis – Kretingos turgus – dovanojo lankytojams šiupinio, muziejaus darbuotojos kepė „čirvinius“ blynus, o beieškančių dovanų džiaugsmui per šventę ir visą savaitgalį veikė metturgis. Jame buvo galima įsigyti žolelių, naminio acto, papuošalų, rankų darbo dovanėlių, veltinių, megztų kojinių.

Šventę vainikavo Kretingos dvaro rūmų, fontano ir verandos įžiebimas. Praėjusią žiemą kretingiškius ir miesto svečius sužavėjusi „Balta pasaka“ verandoje nepaliko abejingų ir visi nekantravo sužinoti, kaip veranda bus papuošta šiais metais. O šiemet Kretingos muziejaus darbuotoja Nijolė Kalvienė nusprendė iš popieriaus sukurti miestą. Iki pat sausio 6 dienos verandą puoš dešimtys baltų namelių ir įspūdingo dydžio grafas ir grafienė. Figūras N. Kalvienė iš popieriaus karpė ne vieną mėnesį. Šią pasakišką kompoziciją geriausia apžiūrėti jau sutemus, kai įsižiebia visos šviesos.

Verandos pristatymas ir eglės įžiebimas – tarsi įžanga į kalėdinį laikotarpį ir Kretingos muziejaus šventinį laiką. Gruodžio 15 dieną 18 val. muziejaus bičiuliai viešosios įmonės „Ceklio kuršiai“ kviečia į dokumentinės vaizdo apybraižos „Kardo rinktinės partizanų takais“ pristatymą Baltojoje salėje, o gruodžio 17 dieną 17 val. visi laukiami aukcione, kur bus renkamos lėšos fontano skulptūrai – nykštukui – atkurti. Tą patį vakarą, 18 val. į Kalėdas palydės paskutinis šių metų Kretingos muziejaus renginys – Žiemos sode kalėdinius kūrinius atliks Kretingos kamerinis choras „Kristale“.

Kretingos muziejaus informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas