Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Viena gamtosauginių Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos veiklų – 2 bičių šeimos ant gimnazijos stogo, jų priežiūra ir edukacijos.

Aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ sumanytojai, viešoji įstaiga „Žaliasis taškas“ ir Vilniaus miesto savivaldybė kasmet rengia „Gamtos herojų“ apdovanojimus. Šiemet tapti „Gamtos herojais“ pretendavo beveik 150 nominantų, tarp jų – ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, kuri pelnė ne tik „Gamtos herojų“ vardą šalies mastu, bet ir „Žaliojo taško“ įsteigtą 1 tūkst. Eur stipendiją.

Projekto „Gamtos herojai“ tikslas – įvertinti, paviešinti ir apdovanoti gamtosaugos srityje aktyviai veikiančias ugdymo įstaigų bendruomenes už jų nuveiktus darbus saugant gamtą, prisidedant prie aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo ir gamtai draugiško gyvenimo būdo formavimo, aktyvios aplinkosauginių idėjų sklaidos savo aplinkoje.

Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija nominuota kaip Metų aplinkosauginio ugdymo įstaiga. Šis apdovanojimas skirtas už tradicines integruotas biologijos, lietuvių, istorijos, muzikos, tikybos pamokas apie Jurgį Ambraziejų Pabrėžą, už organizuojamas gamtos mokslų konferencijas, už vaistažolių ir dekoratyvinių augalų

J. A. Pabrėžos darželį, įrengtą bendradarbiaujat su Klaipėdos universiteto botanikos sodu, už viziją panaudoti saulės energiją gimnazijos reikmėms, už dalyvavimą šalies ir tarptautiniuose gamtiniuose projektuose, konkursuose, Žaliosios vėliavos siekį ir kitas gamtines veiklas, viena kurių – 2 bičių avilių įkurdinimas ir priežiūra ant gimnazijos stogo. Bitės ant gimnazijos stogo įkurdintos bendradarbiaujant su urbanbee.lt, Aplinkos ministerija, finansuojama iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšų.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys neabejojo, kad pelnyta nominacija ir stipendija – tai reikšmingas gimnazijos bendruomenės pastangų ir idėjų įvertinimas, kuris skatina ir toliau vykdyti aplinkosaugines, STEAM ugdymo veiklas, taip gerinant ugdymo kokybę, įtraukiant mokinius į patirtinio mokymosi džiaugsmus.

„Idėjas generavo, jas įgyvendino, daug pastangų ir ryžto įdėjo visa gimnazijos bendruomenė, didelis ir direktoriaus pavaduotojos Simonos Balčiūnienės bei ūkio dalies vedėjos Simonos Mikelkevičienės indėlis“, – gerą žodį bendruomenei ir kolegoms skyrė K. Trakšelys.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas