Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 78 %
Naktį3°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Komandos kovėsi karmūšyje

  • Edita KALNIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-12-10
Pirmajame karmūšyje dalyvavo 8 komandos.

Kretingos rajono kultūros centre pirmą kartą įvyko „Komandų karmūšis OHO“. Tai komandų kova įvairiose srityse, kuriose yra pasitelkiami visi kūno pojūčiai. „Mūsų žiniomis, toks renginys Kretingoje vyko pirmą kartą“, – tikino jo organizatoriai.

Pasitelkė ir pojūčius

„Komandų karmūšis“ – tęstinis renginys. Pirmajame karmūšyje dalyvavo 8 komandos. Jas sudarė nuo 4 iki 6 dalyvių, kurie ateityje įvyksiančiuose žaidimuose galės keistis. „Dėl taikomų ribojimų renginiuose mes taip pat turėjome riboti dalyvių skaičių, jie privalėjo turėti galimybių pasą“, – įvardijo vienas organizatorių scenos, garso ir šviesos inžinierius Audrius Janonis.

Karmūšyje komandos turėjo atpažinti įvairius garsus, taip pat žmogų nuotraukoje, kurioje vaizdas išmėtytas, užuosti ir atpažinti kvapus, užsimerkus paliesti ir atpažinti įvairius daiktus, produktus, atlikti įvairias fizines užduotis, pavyzdžiui, per minutę laiko atlikti kuo daugiau šuoliukų. „Dvi karmūšio dalis sudarė įvairios užduotys. Ir, jeigu iš pradžių karmūšio dalyviai sėdėjo savo vietose, tai antrojoje dalyje teko visiems dalyviams pajudėti ir paprakaituoti, kad įveiktų užduotis“, – kalbėjo Kultūros centro vikų ir jaunimo teatro „Atžalynas” režisierė Karolina Moncevičienė.

Taip pat buvo užduodami ir klausimai. Kad karmūšio žaidimas būtų kuo sąžiningesnis, klausimus, į kuriuos reikėjo atsakyti, žinojo tik vienas iš 4 organizatorių.

„Tai nėra protmūšis. Net jo pavadinimas aiškiai pasako, kad šiose komandų kovose vien proto nepakanka. Taip, klausimų-atsakymų dalis taip pat yra šiame žaidime, tačiau renkami kuo įdomesni klausimai, apie kuriuos nerasite informacijos mokykliniuose vadovėliuose. O štai kitose užduotyse reikia pasitelkti regos, skonio, uoslės, klausos, lytėjimo pojūčius, išmėginti fizinį pasirengimą ir netgi pažvelgti į pateiktą užduotį nestandartiniu, kūrybiniu kampu“, – tikino dar viena organizatorė Egidijaus Radžiaus teatro režisierė Kristina Lauciutė-Dimienė.

Šis komandų karmūšis vienos temos neturėjo, tačiau ateityje planuojama rengti žaidimus tam tikra tematika. „Pirmajam kartui parinkome mišrų variantą, tačiau ateityje mūšiai turės temą. Štai, kad ir kitas mūšis, kurį rengiame gruodžio 29 d. Turbūt niekam nė nereikia sakyti, apie ką jis bus“, – intrigavo K. Lauciutė-Diemienė.

Vyks dar ne kartą

Idėja organizuoti šį reginį kilo per pietų pertrauką. „Nepaisant to, kad visi karmūšio organizatoriai šiuo laikotarpiu dirbame labai intensyviai, tačiau mums vis tiek kažko trūko. Būna, atsisėdi per pietų pertrauką atsigerti kavos ir pradedi diskutuoti, kad dar reiktų tokio ar tokio renginio. Po vienos tokios kavos pertraukos ir buvo nuspręsta: „Imam ir padarom“, – kaip kilo idėja pasakojo K. Moncevičienė.

Taikant tokį formatą organizatoriai žaidimo negalėjo pavadinti protmūšiu, todėl teko ilgai diskutuoti, kol buvo sugalvotas pavadinimas. „Ieškojome žodžių ir štai visai netyčia radome senovinį žemaitišką žodį karmūšis, reiškiantį kautynes, mūšį, kovą“, – įvardijo kita organizatorė kamerinio choro ,,Kristale“ vadovė Kristina Rimienė.

Pirmas tokio formato renginys organizatoriams buvo itin svarbus. „Dažniausiai pirmas kartas, arba pirmas blynas, būna prisvilęs, tik ne šįsyk. Grįžtamasis ryšis yra labai svarbus – iš karmūšio dalyvių po renginio sulaukėme padėkų už geras emocijas ir pažadų, kad susitiksime gruodžio mėnesį. Pastebėjome ir silpnybių, tad kitam kartui esame numatę keletą pakeitimų ir, žinoma, įvesime naujas užduotis, kad kiekvieną kartą dalyviams būtų kuo įdomiau“, – apibendrino K. Rimienė.

Rengti karmūšius planuojama ir ateityje. „Tai yra tęstinis renginys, kuris vyks kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį. Paskutinis žaidimas numatomas gegužės 25 d. Per šį žaidimą dalyvaujančių komandų taškai sumuojami ir tik gegužės mėnesį paaiškės, kas tapo nugalėtojais“, – tikino K. Lauciutė-Diemienė.

Per pertraukas ir po karmūšio koncertavo Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Rapsodija“, vadovaujamas Jūratės Norkuvienės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas